Sari la conținut

Mi-a placut si va spun si voua.


Kristian K

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 780
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

as zice ca intr-o piata capitalista nu prea ai cum sa plafonezi preturile....

daca pretul pieselor de schimb cresc, pretul manoperei creste, nu vad cum sa plafonezi preturile

initiativele astea nici nu-si au rostul, si nici nu o sa aibe sanse de reusita, parerea mea umila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, pinnochio a spus:

Fain Topicu !!!  Faine postările !!! 😁😁😁 

Multamn fain!

Te asteptam sa postez ce ti-a placut si tie.Poate ne place si noua. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut la Wild Cottage! 

E pe un deal langa Poiana Marului, la 1,2 km pe macadam de DN-ul care vine din Zarnesti si se duce spre Sinca. Drum de macadam foarte bun, abrupt, un pic de tot de clisa pe ud, dar fara probleme. Pe zapada neaparat 4x4 si lanturi.

Cabana din busteni mari, masivi cu trei dormitoare sus si un living cu semineu jos. Noua, curata, eleganta. Fara vecini galagiosi, mai sunt vreo doua cabane in apropiere dar w.e. trecut nu era nimeni la ele, deci am fost singuri pe deal.

Autogospodarire, bucatarie utilata cu de toate mai putin filtru de cafea. Lemne la discretie, incalzirea e cu calorifere prin semineu si, suplimentar, in caz de uiti sa pui pe foc, centrala electrica automata .

Gazda e o endurista si sotul ei (n-am inteles daca si el se da...). Foarte amabili si discreti, ne-au asteptat la sosire si au mai venit peste patru zile, la plecare. In rest i- am tot barait cu intrebari pe mesaje despre diverse gospodaresti si mi-au raspuns foarte frumos.

Prin zona sunt, desigur, o gramada de drumuri de la soft la hard enduro. Pana la cabana m-as incumeta cu orice mobra de strada, daca ar fi uscat.

Curte mare, gratar, vatra de foc, doua leagane, totul curat si aranjat.

E perfecta pentru cateva zile de stat retras si plimat prin zona, seara o bere la foc sau in fata semineului.

O gasiti pe net, pe Maps, cu preturi si poze ksi filmari. Poate reusesc sa pun si eu o poza, doua mai tarziu.

N-am nicio legatura cu proprietarii, dar fiind motociclisti m-am gandit sa ii promovez un pic aici, in amintirea vremurile cand pe forum se mai povestea si despre cazari si alte stabilimente tinute de mobristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Speedy.K a spus:

Mi-a placut la Wild Cottage! 

E pe un deal langa Poiana Marului, la 1,2 km pe macadam de DN-ul care vine din Zarnesti si se duce spre Sinca. Drum de macadam foarte bun, abrupt, un pic de tot de clisa pe ud, dar fara probleme. Pe zapada neaparat 4x4 si lanturi.

Cabana din busteni mari, masivi cu trei dormitoare sus si un living cu semineu jos. Noua, curata, eleganta. Fara vecini galagiosi, mai sunt vreo doua cabane in apropiere dar w.e. trecut nu era nimeni la ele, deci am fost singuri pe deal.

Autogospodarire, bucatarie utilata cu de toate mai putin filtru de cafea. Lemne la discretie, incalzirea e cu calorifere prin semineu si, suplimentar, in caz de uiti sa pui pe foc, centrala electrica automata .

Gazda e o endurista si sotul ei (n-am inteles daca si el se da...). Foarte amabili si discreti, ne-au asteptat la sosire si au mai venit peste patru zile, la plecare. In rest i- am tot barait cu intrebari pe mesaje despre diverse gospodaresti si mi-au raspuns foarte frumos.

Prin zona sunt, desigur, o gramada de drumuri de la soft la hard enduro. Pana la cabana m-as incumeta cu orice mobra de strada, daca ar fi uscat.

Curte mare, gratar, vatra de foc, doua leagane, totul curat si aranjat.

E perfecta pentru cateva zile de stat retras si plimat prin zona, seara o bere la foc sau in fata semineului.

O gasiti pe net, pe Maps, cu preturi si poze ksi filmari. Poate reusesc sa pun si eu o poza, doua mai tarziu.

N-am nicio legatura cu proprietarii, dar fiind motociclisti m-am gandit sa ii promovez un pic aici, in amintirea vremurile cand pe forum se mai povestea si despre cazari si alte stabilimente tinute de mobristi.

Poti sa mergi tot pe forestiere pana la Campulung sau Avrig....

 

Oferta generoasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu. Dar locatia ma imbie la a ma trezi tarziu, a plecat tarziu la plimbare, a ma intoarce devreme si a ma culca tarziu. Ca sa fiu mai clar, trei-patru ore de plimare prin zona si in rest frecat duda la foc cu o bere in mana vara sau la semineu cu o palinca iarna. Nu merita sa dai 300 de lei pe seara / cuplu (sau per dormitor) ca sa o arzi pe coclauri de la rasarit pana la 12 noaptea pentru ca apoi sa dormi cateva ore. Pentru asta exista locatii obisnuite, la 100 de lei dubla pe noapte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...