Sari la conținut

Am mers pe cel mai spectaculos traseu - CAZANELE DUNARII


Postări Recomandate

In acest episod am mers pe probabil unul dintre cele mai spectaculoase trasee, si anume Cazanele Dunarii. Acest loc in care muntele se intalneste cu Dunarea iti ofera niste peisaje unice, fascinante, ce atrag anual mii de turisti din toata lumea. Tot acolo am vizitat si "Chipul lui Decebal", cea mai inalta sculptura in piatra din Europa.

Am plecat din Lugoj, apoi am trecut prin Orsova iar de aici a inceput spectacolul naturii :) Nu spun mai multe, va las pe voi sa vizionati episodul si sa admirati aceste peisaje desprinse parca dintr-o poveste.

Traseul meu a fost urmatorul: Lugoj-Caransebes-Orsova-Dubova. Am parcurs o distanta de aproximativ 160 km.

 

Vizionare placuta!

 

https://youtu.be/H2hN0bnBxzs

 

 

THUMBNAIL EP20.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

TRASEU SPECTACULOS PRIN CAZANELE DUNARII

VS

AM MERS PE CEL MAI SPECTACULOS TRASEU.

:)

Stiu ca multi fac asta pe iutub, baga cu pompa in titlu-exagerari, in speranta cu asta atrage mai multe likeuri, mai multi urmaritori. Totusi vad ca nu vrei sa renunti la aceasta abordare :D

 

Eu ti-as sugera sa te diferentiezi de acestia, prin continut, prezentare, etc. Pe mine ma irita teribil modul asta de a atrage-il incadrez la click bait,si de regula ,skip, unfallow, next. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 minutes ago, Adrian M. said:

TRASEU SPECTACULOS PRIN CAZANELE DUNARII

VS

AM MERS PE CEL MAI SPECTACULOS TRASEU.

:)

Stiu ca multi fac asta pe iutub, baga cu pompa in titlu-exagerari, in speranta cu asta atrage mai multe likeuri, mai multi urmaritori. Totusi vad ca nu vrei sa renunti la aceasta abordare :D

 

Eu ti-as sugera sa te diferentiezi de acestia, prin continut, prezentare, etc. Pe mine ma irita teribil modul asta de a atrage-il incadrez la click bait,si de regula ,skip, unfallow, next. 

Nu-i nici o exgerare sau click bait,  dupa parerea mea, acesta a fost cel mai spectaculos traseu de pana acuma.  Asa mi-a venit sa spun in titlu. Incerc sa le fac cat de bine pot, am sa tin cont si de parerea ta. Ms pt sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e un raspuns dat ca sa raspunzi. Stiu, vrei sa faci in continuare fix la fel . Este ok, e decizia ta.

TITLUL ESTE PUS GENERIC CA FIIND CEL MAI CEL TRASEU. Oricum ai da o, asta ai pus pe iutube. Si nu prea e cel mai cel, mai sunt trasee faine.  Zici ca iei in seama parerile, dar mai mult tot ca tine faci. E si asta ceva, sper sa iti iasa ce iti doresti de la acest canal.

Cum la fel e decizia mea sa renunt a iti mai urmari canalul, momentan. Succes in cotinuare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 minutes ago, Adrian M. said:

Asta e un raspuns dat ca sa raspunzi. Stiu, vrei sa faci in continuare fix la fel . Este ok, e decizia ta.

TITLUL ESTE PUS GENERIC CA FIIND CEL MAI CEL TRASEU. Oricum ai da o, asta ai pus pe iutube. Si nu prea e cel mai cel, mai sunt trasee faine.  Zici ca iei in seama parerile, dar mai mult tot ca tine faci. E si asta ceva, sper sa iti iasa ce iti doresti de la acest canal.

Cum la fel e decizia mea sa renunt a iti mai urmari canalul, momentan. Succes in cotinuare. 

I-au în seamă părerile, tin cont de ele dar eu hotărăsc la final ce titlu pun. Asta cu titlu e doar un motiv, de parcă acela reprezintă tot videoclipul, nu contează dacă video-ul e bun sau rau, ai tras concluzia in urma unui titlu care după părerea ta nu e bun. După părerea mea e bun. Îți respect decizia. Poți urmări ce canal vrei tu. Nu-i nici o problema. Drumuri bune sa ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Evident, tu faci ce vrei, si cum crezi. TITLUL este primul filtru. Vad titlul, imi dau seama despre ce va fi vorba in clip-si mai ales, de cum se pune problema. Daca o pui pe stilul SOC SOC SOC, UAU UAU UAU (fix asta ti-am mai spus si la videourile anterioare), pe mine m-ai pierdut. Ma gandeam ca vei renunta la asta, dar vad ca nu.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo (de data asta nu ai mai vorbit cu gura plină)!

 

Şi parcă îmi mai amintesc că: "După mai multe luni de muncă, mozaicul vechi realizat la comanda lui Iosif Constantin Drăgan și care s-a deteriorat cu trecerea timpului a fost înlocuit."

https://lugojeanul.ro/foto-s-a-dezvelit-mozaicul-de-pe-biserica-cu-doua-turnuri-din-lugoj-ce-se-intampla-cu-cel-donat-de-dragan/

 

 

Statuia din Mraconea încă nu a fost (în)locuită.

Doar peştele lui Hazi Barbu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, AdrianB1 a spus:

Parerea mea e sa inveti un pic de gramatica a limbii romane, e utila in Romania. 

Autocorrect te face sa pari analfabet .

Uneori scrie cu cratima ampulea.

Ei sau dus acolo.

Sau fără, ca mai sus, vezi?

 

 

Acum, sunt influenceri mari cu ceas cu numere romane pus în cap pe perete.

Vlogul omului e in mare parte "oral" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

34 minutes ago, patrick1 said:

Agramat, nu analfabet.

:)

Parcă ştiam că "seama" poate fi "luată", "băgată" sau "făcută" (fine diferenţe de nuanţă). 

Chiar nu înțeleg, pe forumul acesta doar sa ne atacăm unii pe alții știm, chiar nu putem discuta chestii mai normale? Legate de motociclism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Going4Adventure: ceea ce faci tu e sa publici ceva pe Internet. E important nu doar ce publici, ci si forma. Pe vremuri cand exista presa buna si ziaristi decenti, cunoasterea excelenta a limbii romane (nu doar gramatica) era considerata esentiala, iar orice ziar avea corectori care aveau grija sa nu publice articole cu greseli, era reputatia ziarului la mijloc. Chiar si acum e vorba de imaginea pe care ti-o faci, poti fi "tipul ala care face niste filme interesante prin Banat" sau poti fi "pokemonul ala care nu e in stare sa scrie 3 cuvinte corect, dar se da influencer". Astea sunt extremele, hiperbole pentru a intelege iapa mai usor. E alegerea ta ce vrei sa faci mai departe.

 

Cei care au scuza autocorectura din telefon, sa se gandeasca ca poate softul lor in ABS are niste probleme cauzate de autocorrect care pot sa apara cand ti-e lumea mai draga. Daca aia stau sa verifice ce scriu, verificati si voi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Going4Adventure a spus:

Chiar nu înțeleg, pe forumul acesta doar sa ne atacăm unii pe alții știm, chiar nu putem discuta chestii mai normale? Legate de motociclism.

Ce vrei tu nu se poate.

Nu se poate sa ne placa tuturor ce faci.

Nu se poate sa ne placa tuturor ce spui.

Nu se poate sa fim toti incepatori care sa aprecieze ca " cel mai " orice drum facut cu mobra.

Nu se poate sa avem toti nevoie de sfaturile tale ca sa frigem o bucata de carne.

Nu se poate sa fim toti incepatori care sa aprecieze ca intersante subiectele despre ungerea lantului sau schimbarea uleiului.

Nu se poate sa fim toti incepatori care sa dam click pe orice filmulet cu sau despre mobre.

Nu se poate sa fim toti incepatori care sa aprecieze ca fiind cool orice vlogar obosit.

Nu se poate sa fim toti incepatori care sa aprecieze ca cinematografie de oscar orice filmare de amator.

Nu se poate sa fim toti incepatori care sa aprecieze ca fiind vreo vitejie prima suta de mii de kilometri in sa.

 

Etc.

 

Pe scurt nu prea se poate mai nimic. Nici pe forum, nici in viata, o sa te convingi cand o sa te faci mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 minutes ago, Speedy.K said:

Ce vrei tu nu se poate.

Nu se poate sa ne placa tuturor ce faci.

Nu se poate sa ne placa tuturor ce spui.

Nu se poate sa fim toti incepatori care sa aprecieze ca " cel mai " orice drum facut cu mobra.

Nu se poate sa avem toti nevoie de sfaturile tale ca sa frigem o bucata de carne.

Nu se poate sa fim toti incepatori care sa aprecieze ca intersante subiectele despre ungerea lantului sau schimbarea uleiului.

Nu se poate sa fim toti incepatori care sa dam click pe orice filmulet cu sau despre mobre.

Nu se poate sa fim toti incepatori care sa aprecieze ca fiind cool orice vlogar obosit.

Nu se poate sa fim toti incepatori care sa aprecieze ca cinematografie de oscar orice filmare de amator.

Nu se poate sa fim toti incepatori care sa aprecieze ca fiind vreo vitejie prima suta de mii de kilometri in sa.

 

Etc.

 

Pe scurt nu prea se poate mai nimic. Nici pe forum, nici in viata, o sa te convingi cand o sa te faci mare.

Ba se poate orice. Atâta pesimism nu am auzit în viața mea... Am alte chestii mai interesante de făcut. M-am saturat de atâta hate.

1 hour ago, Edd said:

Daca vrei sa continui treaba cu youtube-ul, ar trebui sa intelegi ca intotdeauna vor exista critici, trolli sau oameni frustrati, pe langa cei care iti apreciaza efortul de a face ceva frumos si gratuit. 

Important este sa citesti ceea ce spun toti si in final sa faci ceea ce crezi tu ca este corect.

Daca pui la suflet cateva lucruri spuse aici in grota trollilor batrani si plictisiti, ce vei face daca intr-o zi depasesti 1 mil abonati pe yt? In loc sa te bucuri, intri in depresie, pt ca a zis Gheorghita, motociclist de tastatura(sau de multe ori nici macar motociclist), ca ai gresit un punct sau un acord intr-o propozitie?

Spor!

Ai dreptate in ceea ce spui. Cam așa este. Nu am prea fost obișnuit să fiu atacat de atâtea ori fara să fac rău la nimeni. Probabil ca daca făceam un video cu înjurături sau să prezint niste accidente sau eu știu ce chestie mai puțin culta era mai interesant. Dar eu pur și simplu am prezentat un traseu și am oferit niște informații care după părerea mea sunt interesante.  Oricum nu mai bag in seama haterii, ii las sa se zbată in mocirla in care se afla. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretenash, n-a zis nimeni sa nu faci ce vrei tu, am zis doar sa nute mai miri ca broasca la bariera cand unora nu le place ce faci sau nici macar nu li se pare suficient de interesant incat sa dea clic sa vada ce faci. Eu asta am comentat pe topicul asta. Cam cum crezi ca ar vrea sa vada filmarea aia cineva care a facut bucata aia de drum de mai multe ori? De ce ar da clic? Eu asta am comentat, revolta ta vis a vis de faptul ca apar si oameni care nu te aplauda. Nici Ceausescu nu avea pretentia ca a castigat alegerile cu 100% din voturi, daramite tu postand intr-un grup de oameni dintre care multi au batut tara si alte coclauri mai mult decat te-ai plimbat tu pe Google Maps?!

A si am mai comentat ceva, titlurile gen presa de doi lei, la superlativ. Poate o fi superlativ pentru tine acum. Daca o sa mai apuci cateva sezoane n-o sa mai fie superlativ nici macar pentru tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ca informatii:

- Dunarea in zona aia nu e in stare naturala neatinsa de sute de ani, cum pretinde in video, abia ce au facut barajele si lacurile de acumulare si au scufundat o insula de peste 1 km (Ada Kaleh) si au sculptat cu 1 tona de dinamita o statuie. Nu e nimic natural in asta.

- la Orsova "strada principala", adica DN57, e traseul normal, nu trebuia facut dreapta ca sa pierzi peisajul

- stilul povestirii e ca al unui copil in magazinul de jucarii sau al unui iesit direct din jungla intr-un oras, bombastic, exagerat. Nu suna prea bine, parca ai descoperit focul sau roata la fiecare 30 de secunde.

 

Si cand cineva critica, un raspuns ad hominem nu e o reactie justa. Daca te-ar critica degeaba ai avea poate motive, dar tu nu argumentezi alegerile, ci ataci criticii. Cine e hater?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 hours ago, Going4Adventure said:

Chiar nu înțeleg, pe forumul acesta doar sa ne atacăm unii pe alții știm, chiar nu putem discuta chestii mai normale? Legate de motociclism.

Ca să înţelegi:

Nu este niciun atac! Doar câta miştocăreală pentru mici "greşeli" şi/sau "înşeli" pe care le poţi corecta sau nu le poţi recunoaşte din motive de fală (fallus). Igen?

@frigider  a scris că:

 

12 hours ago, frigider said:

Autocorrect te face sa pari analfabet .

Uneori scrie cu cratima ampulea.

iar eu am corectat cum că "autocorrect" nu te face să pari analfabet 😂

 

On 9/16/2021 at 4:32 PM, Going4Adventure said:

I-au în seamă părerile

ci te face să pari agramat, pentru că "I-au" se poate scrie şi "Iauu" (tot aşa cum "H-au" se poate scrie "Hauu", "Mi-au" se poate scrie "Miauu", etc.)

Dar "autocorrect" este vinovatul aici şi nicidecum nu tu.

Mulţumit de explicaţie şi scop?

4 hours ago, AdrianB1 said:

Nu e nimic natural in asta.

Ba este! Făloşenia este naturală (şi fallus-ul din spatele ei).

Cum ar fi acel "Dragan fecit" cioplit în statuie (că mozaicul de pe biserică a fost "renovat", discret şi de bun simţ).

@Going4Adventure Repet, ai evoluat prin faptul că nu mai vorbeşti cu gura plină (când prezinţi "lecţii" necerute de "grătar") şi nu mai furnizezi false repere turistice (de drum inexistent Jdioara - Cornetu - Nădrag).

Adică acum nu (mai) încerci să "rătăceşti" pe nimeni cu "ştiinţa" ta. Devii mai cinstit şi mai cu bun simţ (minus gramatica, uneori discutabilă).

Analfabet nu eşti.

Asta e bine!

Şi de bine.

 

P.S. Miauuu dat lacrimile ...

(autocorrect error)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, Going4Adventure a spus:

Chiar nu înțeleg, pe forumul acesta doar sa ne atacăm unii pe alții știm, chiar nu putem discuta chestii mai normale? Legate de motociclism.

Asa este normal, dar realitatea ne arata ca asta nu se intampla. De multa vreme forumul a devenit un loc al rafuielilor  intre useri si mai putin un loc unde sa gasesti sfaturi, informatii si discutii utile. 

Daca nu vrei bataie de cap, posteaza aici ceea ce faci si cu asta basta. Nu trebuie sa dai socoteala nimanui si nici sa raspunzi. Timpul o sa-ti demonstreze daca ceea ce faci este ok sau nu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...