Sari la conținut

Mâine, tura pe Transalpina


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Nu, ca e drum lung si macar aia 220km ii facem repede. Sunt cam 600km, 10 ore în şa, asa ca nu are rost sa pacalim autostrada pe ceva secundare ca pierdem mai mult timp.

E posibil sa fim 3-4, o sa confirme mai pe seara.

Iti scriu aici ora si locul de plecare.

Strangerea la 9.15, plecarea la 9.30 de la Petrom-ul de la iesirea din Militari spre A1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu alte cuvinte, brainstorming-ul este o situație în care un grup de oameni se întâlnesc pentru a genera idei și soluții noi în jurul unui domeniu specific de interes prin eliminarea inhibițiilor. Oamenii sunt capabili să gândească mai liber și sugerează cât mai multe idei noi spontane posibil. Toate ideile sunt notate fără critici și după sesiunea de brainstorming ideile sunt evaluate. Termenul a fost popularizat de Alex Faickney Osborn în cartea din 1953 Applied Imagination.

 

Sunt depasit de evolutia comunicari ,,, si poate de media de deplasare ,,,  drum  bun  !  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9,30 este foarte tirziu dupa mine, eu am facut acum o luna Cheile Dmbovicioarei-Rinca-Jina-Avrig, peste 400 km, plecat la 9 cazat la 8,30, rupt. In iarna a fost la schi la Vidra, drumul este destul de stricat, nu puteti sa va apropiati de estimarile Google Maps+duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 9 trebuia sa fiti deja sus la Ranca,ca sa puteti spune ca ati mers cu moto,in voie ,la plimbare..la 12 acolo este deja ca in Bucuresti,Vineri  la 8 dimineata 😭

Iar pe coborare,dupa amiaza….e aventura suprema.

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, l.u.v a spus:

Gata, a plecat fetilii, sau o ardeți tot în benzinărie ca să se încălzească vremea? 😏😅

Drum bun! 

 

Vremea a fost perfectă.

Nu prea am ars-o prin benzinării, drept pentru care la 7 intram în București. Pe lumină! Între obârșia lotrului și Brezoi a fost puțin stricat asfaltul, dar totuși acceptabil. În rest o tură super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum le stiti voi pe toate de acasa din canapea! 😂

Am plecat fix la 9.30, in drum spre Pitesti s-a mai alaturat un coleg, deci 5 motoare.

Autostrada la dus acceptabila, sus la munte vreme superba, asfalt bun.

De la Obarsie la Voineasa se peticeste,asfalt acceptabil. O singura zona te cam zgaltaie, de la Voineasa la Brezoi, parca.

Odata intrati in Valea Oltului ne-am intors cu valu' de duminica, foarte aglomerat, dar ne-am strecurat, la 19 am intrat in Buc.

Pauza de mancare la stana, pauza de cafea la DaDa pe Valea Oltului, in rest mers sustinut.

Cred ca a fost ultima iesire la munte anul asta pentru mine.

20210926_143634.jpg

20210926_143522.jpg

20210926_132106.jpg

20210926_130402.jpg

20210926_130101.jpg

20210926_130040.jpg

20210926_125432.jpg

20210926_125358.jpg

20210926_125355.jpg

20210926_125353.jpg

20210926_125059.jpg

20210926_124447.jpg

20210926_124146.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, eu am gen 2, gen 3 e a lui Cristi Tornada.

 

Oricum, postatul plimbarilor pe forum devine inutil. Inainte mai intalneam pe cate unu- altu de aici de pe forum. Acum toti partenerii de plimbare sunt din alte surse.

Aici se stiu mediile orare, se mai face o caterinca, dar nu se mai intalesc decat poate motoveteranii sau ceva posesori de anumite motociclete.

Drept care voi inceta de a mai posta plimbarile si aici, deoarece este inutil.

Sa ne auzim sanatosi!

IMG-20210926-WA0093.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...