Sari la conținut

Pareri despre verificatorii de masini SH


XaeL
 Share

Postări Recomandate

Acum 8 ore, VyXxer a spus:

Corsa C

0 șanse în fața copacilor! Dacă mai e și esența tare... 🥴

Și draq, și infirmierele au conserve mai mari și mai șmechere, și alea nu cară și stetoscopul după gât. 

Acum 8 ore, VyXxer a spus:

Pt baieti mari, trebuie jucarii mari.

Let's agree to disagree la acest capitol. 🧙‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin
Acum 8 ore, VyXxer a spus:

ma bag in discutie de oameni care vorbesc ca-si permit impozit la motor de 3L. 

Ani de zile am gândit la fel. Mi se părea ca 2300 ron e mult. 

De fapt sunt 200 ron / lună. 

Să fim serioși, un fumător aloca X 3 suma respectivă 😏

Iar în 200 lei / lună ai privilegiul de a te răsfăța cu o motorizare de top, care consumă fix cât un 2.2 și o idee mai mult decât 2.0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 hours ago, ENEOS said:

Și draq, și infirmierele au conserve mai mari și mai șmechere, și alea nu cară și stetoscopul după gât.

 

Pai nu se compara, bre! Infirmiera e in 2021 ca doctoru': nu dai, stai!

Cat despre conserve jme, nu prea am avut parte. Dar conservele jme se platește. Get it? La mine acum ezista doar o masina, ca am fost "destept" si am renuntat la a 2-a. Dar planul e sa raman cu Pejou' si sa-i iau doamnei o masina pt ce face cu ea: naveta. Deci ma intereseaza consum mic. Aici apar 2 variante:

  • ditamai vaporul de (gen) 2021: blue motion, tech, sau alte cacaturi. Ca merita sa bag o gramada de bani si sa ma foiesc cu ditamai hurdubaia tot anul fiindca poate o sa am nevoie de spatiu la 2, 3 iesiri pe an!
  • hibrida mică. Daca se poate cu consum de 3% mixt. Pentru cand ma duc vara la mare, sau car frigiderul din market spre casa, am Leul; nu mor de rusine ca is cu un break de 2007.  

Ce sa fie, ce sa fie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un logan mcv gen 1 facelift cred ca iei cu 2500 euro tipla , pentru mers la vacantaai spatiu kklau.  Sau inchiriezi un vito/transporter si mai iei o familie cu tine. 

Editat de einstein1984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, einstein1984 a spus:

un logan mcv gen 1 facelift cred ca iei cu 2500 euro tipla , pentru mers la vacantaai spatiu kklau.  Sau inchiriezi un vito/transporter si mai iei o familie cu tine. 

sau cu banii de inchiriat pe doua saptamani, mai pui ceva si cumperi un t5 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, Adrian M. said:

momentan..isi ia temperatura :)))))))

 

Nu am. Dar nici miros si mai deloc gust. E o raceala interesantă, diferită. Ma mai ia, ma mai lasa, e palpitant de la o ora la alta, nu ma plictisesc.

 

4 hours ago, Cavaleru said:

@XaeL pana la urma ce vrei sa iti iei ? :) ramai la LC?

Sunt indecis. SH sunt o grămadă de variante cu garda la sol de 19-20cm si portbagaj spre 600 litri.

Noua as vrea hibrid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 29.09.2021 la 12:35, ENEOS a spus:

Ca să compenseze, cum ziceam! 😈

😂 mergi la sigur? Adică ti-a arătat concret? Sau presupui..

Ma gândesc ca la întrunirea tastaturiștilor v-ati dus la toaleta impreuna sa va pudrati nasurile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, XaeL a spus:

Nu am. Dar nici miros si mai deloc gust. E o raceala interesantă, diferită. Ma mai ia, ma mai lasa, e palpitant de la o ora la alta, nu ma plictisesc.

 

Stim cunoastem. Sanatate si insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honey, tocmai am declarat ca nu am o părere în sensul ăsta. Întrebam sufletul lui John ca pare ca știe el mai multe și ma gândeam ca știe asta pentru că v-ati dus la toaleta impreuna ..de aici concluzia lui ca vrei sa compensezi pe anumite paliere..hai să ne relaxam.. important este să nu se plângă de nimic nevasta, nu noi aici pe forum..de aici concluzia lui ca vrei sa compensezi pe anumite paliere..hai să ne relaxam.. important este să nu se plângă de nimic nevasta, nu noi aici pe forum..

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

 

 

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

Honey, tocmai am declarat ca nu am o părere în sensul ăsta. Întrebam sufletul lui John ca pare ca știe el mai multe și ma gândeam ca știe asta pentru că v-ati dus la toaleta impreuna ..de aici concluzia lui ca vrei sa compensezi pe anumite paliere..hai să ne relaxam.. important este să nu se plângă de nimic nevasta, nu noi aici pe forum..de aici concluzia lui ca vrei sa compensezi pe anumite paliere..hai să ne relaxam.. important este să nu se plângă de nimic nevasta, nu noi aici pe forum..

 

Pierde easy (scuze, Patrick1) campionatul la delir. 

Iti trebuie ani de antrenament ca sa te bagi intre barbati si sa emiti idei de genul masurat intre ei chei franceze, compensat lipsuri sau sa te bagi in casa unor necunoscuti si sa iti dai cu parerea despre despre nevestele si intimitatea lor. 

Unchesul de la Cluj stiu ca nu ti-a tolerat derapajele acum cateva luni. cand ai facut aceleasi remarci despre familie, neveste, marimi, etc. 

 

Asta pe un topic pe care, pana mai ieri discuta lumea relax despre masina/i.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 hours ago, Flower-Power said:

Honey, 

Honey, parerea ta, cum ca "doamne fereste" sa te poti exprima, e eronata. Dar e mai greu cu înțelegerea textului.

15 hours ago, Flower-Power said:

ce vrei, curiozitatea..

Daca esti curioasa, ma întrebi pe mine direct. Daca ceri frumos, iti si arat. Adica ii fac conturul pe o foaie de hartie si pun alaturi o rigla, sper ca nu te gandeai la altceva. O rigla foarte mare, bineînțeles 😁

 

Daca cumva te deranjeaza abordarea mea, incearca sa nu imi mai strici topicurile. Si discutam din nou civilizat.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strict la subiect - as zice ca la o masina SH oricum e loterie.

Indiferent ca o duci in service sau o verifici cu un astfel de furnizor de servicii.

 

Sunt argumente pro si contra pentru fiecare varianta.

Service:

- au posibilitatea de a verifica anumite lucruri mai amanuntit - nu neaparat o si fac. In plus, chiar daca exista probleme specifice unui model....nu vor recunoaste asta

- pretul poate fi mai mic, sau mai mare (daca de exemplu, vrei sa intri  mai mult in subiect si sa ceri test de compresie...etc)

- "meseriasul" pe mana caruia incapi.....loterie.

 

Verificator de profesie:

- in general stiu punctele slabe; fac verificare in baza de date pentru daune majore, km manariti...etc. Pot verifica grosimea vopselei pe elemente pentru a determina cat chit are...etc

- din pacate, pe parte de motor, cutie...nu prea pot sa te asigure ce treaba e 100% ok.

- nu au interes in a proteja marca/modelul (vis a vis de probleme specifice)

 

Oricum ai lua-o, oricat ai cheltui cu verificarie - nu ai nici o garantie ca masina nu se strica dupa 2 saptamani grav.

 

Acuma, cand vorbim de buget de 2000-5000 euro - sa zicem ca nu ai pretentii majore si iti sumi cheltuielile suplimentare "in caz de...".

Insa la bugetul vehiculat aici......eu as merge pe masina noua, cu garantia cea mai lunga, chiar daca e putin diferita de ce imi doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...