Sari la conținut

Help pt RAR


JAGI
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Am programare la RAR pentru schimbarea culorii in CIV. Motocicleta are trecut in CIV dimensiunea de 190/50/17 iar eu nu mai am demult aceasta dimensiune.  Ar avea cineva o anvelopa uzata pt imprumut 2 zile? In Bucuresti. Nu raman dator. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 hours ago, JAGI said:

Salutare. Am programare la RAR pentru schimbarea culorii in CIV. Motocicleta are trecut in CIV dimensiunea de 190/50/17 iar eu nu mai am demult aceasta dimensiune.  Ar avea cineva o anvelopa uzata pt imprumut 2 zile? In Bucuresti. Nu raman dator. 

Asta este ca în filmele cu "comunişti" când fie că miliţianul a citit/scris greşit ceva în carnetul lui la seria de motor (nu interesa şi seria de şasiu), ori altul de la ghişeu a inversat în certificatul de înmatriculare succesiunea a două cifre. Vai cât a trebuit să umblu pe la ghişee şi să stau pe la cozi (la Inspectoratul judeţean) ca să corecteze careva eroarea descoperită (de un alt miliţian vigilent, că pe vremea aceea nu exista RAR cu ingineri).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, l.u.v a spus:

Sună pe la service-urile moto, imposibil să nu găsești. 

Incredibil, dar nu am gasit. Doar cele fara nici un fel de profil pe mijloc.

Acum 11 ore, Baxxter a spus:

Zeul anvelopelor are probleme? Nu pot sa cred....

De la 190/55 in sus am avut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 hours ago, marianubs said:

Nu cred ca te verifica la anvelope daca te duci pentru schimbarea culorii.

 

Ba da, te poate controla daca vrea. La modificari in CIV se pot inspecta si alte lucruri, mie la schimbare CIV mi-a dat revenire pentru toba si mi-a atras atentia ca farul nu este original. A trebuit sa schimb toba desi eu ma dusesem la RAR pentru schimbare CIV pt ca nu mai aveam casete libere ca sa o pot inmatricula pe numele meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, JAGI a spus:

Se pare ca nimeni nu mai foloseste aceasta dimensiune. SI cand ma gandesc ca am aruncat la gunoi anvelopa originala din 2007, cu 4000 km pe ea.

O rezolvi tu, esti baiat mare. Imi pare rau ca nu te pot ajuta, doar o incurajare.....;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30.09.2021 la 6:48, mobiletron a spus:

 

Ba da, te poate controla daca vrea. La modificari in CIV se pot inspecta si alte lucruri, mie la schimbare CIV mi-a dat revenire pentru toba si mi-a atras atentia ca farul nu este original. A trebuit sa schimb toba desi eu ma dusesem la RAR pentru schimbare CIV pt ca nu mai aveam casete libere ca sa o pot inmatricula pe numele meu.

 

Pentru schimbarea culorii nu se face nici certificat de autenticitate, nici inspectie tehnica.

Te poti duce cu motocicleta pe platforma, fara roti.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, marianubs a spus:

 

Pentru schimbarea culorii nu se face nici certificat de autenticitate, nici inspectie tehnica.

Te poti duce cu motocicleta pe platforma, fara roti.

 

Depinde de cine dai. Eu am fost la Voluntari pentru preschimbare carte, ca nu mai avea loc in ea. Surpriza, a verificat Dinicutu absolut totul: lumini, anvelope, etc. Si mi-a schimbat si culoarea in noua carte din albastru/alb in albastru/argintiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, patrick1 a spus:

Cum ţi-a schimbat culoarea?

OIP-1.thumb.jpg.d0ca1f8c59eec65864aa8b7a1d08ad0f.jpg

 

 

....pai cam avea dreptate 🙃🙃

Este vorba despre un GS650, care probabil la origine a avut carenajul albastru și coada alba. Unul dintre proprietarii anteriori i-a schimbat coada si i-a pus argintie. Dinicutu a observat, eu habar nu aveam 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Baxxter said:

Depinde de cine dai. Eu am fost la Voluntari pentru preschimbare carte, ca nu mai avea loc in ea. Surpriza, a verificat Dinicutu absolut totul: lumini, anvelope, etc. Si mi-a schimbat si culoarea in noua carte din albastru/alb in albastru/argintiu.

 

De Dinicutu am dat si eu dar per total a fost de treaba, doar de toba s-a legat si oricum voiam sa o schimb deoarece era prea zgomotoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...