Sari la conținut

Suzuki V-Strom 650 adus din SUA


Mihaik2
 Share

Postări Recomandate

Nu se va putea inscrie in circulatie.

De la 1 ianuarie 2021 nu se mai inscriu in circulatie motoarele provenite din afara UE care nu au o norma minima de poluare Euro5. Din cate am citit pe ici-pe colo, V-Strom-ul a obtinut Euro5 de-abia prin 2020, special ca sa poata fi vandut in Europa si dupa aceasta data. Deci, orice e anterior 2020 nu mai poate fi importat in Europa din alta parte a lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, mircea.cazachevici a spus:

Nu se va putea inscrie in circulatie.

 

 

Glumesti, nu?!

Ce stii tu se aplica la importurile de motociclete noi. SH-urile inca merg bine, sunt atatea firme care aduc bine-merci din State si Canada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, mircea.cazachevici a spus:

Nu se va putea inscrie in circulatie.

De la 1 ianuarie 2021 nu se mai inscriu in circulatie motoarele provenite din afara UE care nu au o norma minima de poluare Euro5. Din cate am citit pe ici-pe colo, V-Strom-ul a obtinut Euro5 de-abia prin 2020, special ca sa poata fi vandut in Europa si dupa aceasta data. Deci, orice e anterior 2020 nu mai poate fi importat in Europa din alta parte a lumii.

Merge sigur...ce ai citat tu acolo nu se refera la ce a intrebat initiatorul topicului.

Nu se pot inmatricula doar motocicletele noi care nu au E5. Pentru cele second care au fost inmatriculate oriunde, nu e problema.

Nu am insa idee cat sunt taxele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taxe vamale plus 19% tva, PLUUUUUS, si asta este UN FOARTE MARE PLUS, transportul!!! DAca acum 1,5 ani costa 3000 dolari un container, acum costa triplu. sau si mai mult. Nu se merita pentru o singura moto, strom de 650 din 2014, bataia de cap. Vinde l acolo si cumperi altul aici. Daca era o moto mai scumpa, mai speciala....poate.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă e repatriere, nu te costă nimica la vamă.

 

Am intervenit ca ABS-ul pe asfalt ud, că deja se derapează.

Nu știu cum e cu înmatricularea, dar cu vama e crystal clear, vorba francezului.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...