Sari la conținut

Sur ron


David Andrei Marias
 Share

Postări Recomandate

Acum 3 minute, ionutpm a spus:

Salut, nu stiu exact ce e acel sur ron (eu am gasit o bicicleta electrica la peste 4000$) dar iti recomand o bicicleta normala. 

E mai buna pentru sanatate. 

Da dar ma am un montanbike super bun și vroiam și ceva cu care ma pot deplasa ma ușor întrebarea finala as avea voi sa ma plimb cu el prin București nu pe străzi principale pe trotuar

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, ionutpm a spus:

Salut, nu stiu exact ce e acel sur ron (eu am gasit o bicicleta electrica la peste 4000$) dar iti recomand o bicicleta normala. 

E mai buna pentru sanatate. 

Subscriu si isi mai poate cumpara un manual de gramatica. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, David Andrei Marias a spus:

Da dar ma am un montanbike super bun și vroiam și ceva cu care ma pot deplasa ma ușor întrebarea finala as avea voi sa ma plimb cu el prin București nu pe străzi principale pe trotuar

Nu ai voie cu nici un fel de vehicul pe trotuar - nici bicicleta normala, nici electrica, nici trotineta electrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca:

cineva care are 12 ani si a facut cont pe motociclism...

are 4000 euro pentru o bicicleta eléctrica ..fara pedale

si se mai si gandeste...DACA ARE VOIE sa faca asa ceva

ps. nu de alta dar eu la 50 inca nu gandesc asa profund DACA AM VOIE😂😂 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, ianachim a spus:

eu nu cred ca:

cineva care are 12 ani si a facut cont pe motociclism...

are 4000 euro pentru o bicicleta eléctrica ..fara pedale

si se mai si gandeste...DACA ARE VOIE sa faca asa ceva

ps. nu de alta dar eu la 50 inca nu gandesc asa profund DACA AM VOIE😂😂 

Poate trebuie sa regasesti copilul din tine. Ala de are 4k sa isi ia moped electric :))))) Eu la 12 ani imi coseam sosetele rupte ,dar na, alte vremuri. Poate e ceva mai norocos tanarul nostru :P

 

On topic, vad ca exista varianta pentru copii, care, afirma vanzatorul, nu necesita inmatriculare. La fel, exista versiunea full , mai mare, care intra la mopede-si se inregistreaza conform legislatiei, la primarie.

 

https://surronbike.ro/

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Adrian M. a spus:

Poate trebuie sa regasesti copilul din tine. Ala de are 4k sa isi ia moped electric :))))) Eu la 12 ani imi coseam sosetele rupte ,dar na, alte vremuri. Poate e ceva mai norocos tanarul nostru :P

 

On topic, vad ca exista varianta pentru copii, care, afirma vanzatorul, nu necesita inmatriculare. La fel, exista versiunea full , mai mare, care intra la mopede-si se inregistreaza conform legislatiei, la primarie.

 

merg des la cei de la GNEX care vand asa ceva

chiar am cochetat cu ideea de a lua insa fara a doua baterie cumparata nu merita

nu o poti folosi ca bicicleta are escarie  si nu PEDALE!!!

sunt gandite mult pentru off

iar pretul...ESTE RIDICAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Uaaaiii, luati-o usor.

Vorbiti cu un copil de 12 ani.

 

Clar, la 12 ani daca nu se stie cu gramatica in scris pe internet este proscris pe viata.

 

Eu stiu ca este sezonul muraturilor dar nu stiam ca sunt si gata de consum atat de repede.

 

 

Revenind la postarea initiala:

 

http://www.sur-roniberica.com/

https://surronbike.ro/

 

99% le vand si cei de la Ktm Varsovia.

Smecherie (vizual vorbind, ca nu le-am testat) dar cred ca as cumpara asa ceva exclusiv pentru off-road.

Nu stiu daca le-ai vazut live, dar nu sunt mici/subtirele.

 

 

 

 

Din pacate insa, nu stiu sa iti raspund concret la intrebari

* Pe trotuar cu un vehicul capabil de 70kmh - slabe sanse

* La 12 ani in trafic - aceleasi slabe sanse

 

Nu stiu daca exista categorii de permis pentru varsta ta si, daca exista, ce anume iti permit sa conduci in trafic.

Asta trebuie sa vorbesti tu cu ai tai sa te ajute/sa se intereseze ei.

 

Pe camp/in zone fara asfalt - nu iti cam are nimeni treaba, cu mici exceptii te care nu cred ca o sa ajungi tu sa te lovesti (rezervatii naturale, proprietati private, fonduri de vanatoare, etc)

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, _Raul_ a spus:

Nu stiu daca exista categorii de permis pentru varsta ta si, daca exista, ce anume iti permit sa conduci in trafic.

Nu exista pana la 14 ani. La 14 poate lua AM, dar nu e suficient pentru asa ceva, la 16 poate lua A1, la 18 A2. Nu stiu la ce categorie se incadreaza draciile astea, dar minim A1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se incadreaza la mopede , AM putere 4kW, sau A1-15kW putere, 16 ani la ambele, fara 3 luni-cand incepe cursurile.

Daca e sub 4kw, o asimilezi cu trotinete-biciclete electrice, si nu are nevoie de permis.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai cum sa o asimilezi, ca nu esti Borg, si nu poti sa pretinzi ca e bicicleta electrica pentru ca nu are pedale. Trotineta poate in vis. E clar motocicleta electrica si necesita permis.

 

Vad ca pe site-ul romanesc spune foarte clar cum sta cu inmatricularea si permisul: una singura e street legal si necesita AM. Celelalte, inclusiv aia de copii, nu sunt inmatriculabile si nu sunt legale pe sosea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...