Sari la conținut

Cum trec peste liniile de tramvai?


b.ionescu
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
On 15.10.2021 at 10:46, b.ionescu said:

Plouă. Mergi paralel cu șina de tramvai in partea stângă la un metru de ea. Trebuie să virezi la stanga. Pe dreapta ta circula masini. Cum procedezi ca să nu cazi?

prima chestie: de ce tre' sa virezi la stanga?! daca esti pe motor, mergi oriunde, mai reglezi traseul dupa ca nu esti troleibuz sa ai traseu fix.

daca ai un sentiment ciudat despre o manevra ... indiferent care e ea, evit-o. instinctul e o chestie destul de importanta in motociclism

 

a doua chestie: daca vrei sa nu cazi, stai acasa, sau iei troleibuzul.

nu exista mers pe doua roti fara anumite riscuri

 

a treia chestie: cazutul pe linia de tramvai are cred un procentaj destul de mare de supravietuire. In general cazi singur, la viteza nu foarte mare, in general masini circula mai putine pe acolo, grija mare sa nu vina tramvaiul. eu am supravietuit dupa doua cazaturi pe linia de tramvai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 06.11.2021 at 8:28, Speedy.K said:

Prima chestie: daca ai cazut deja de doua ori pe sina de tramvai inseamna ca e ceva in neregula cu tine.

A doua chestie: daca nu vrei sa cazi cu mobra nu stai acasa, mergi dreaqului cum trebuie!

nu e nimic in neregula, sunt bine, merci! :)  (ma rog, cam cat de in regula poate fi cam oricine in ziua de azi)

 

odata eram pasager, nu cred ca puteam sa fac prea multe, recunosc am vrut sa fac postul mai dramatic.

 

In plus, daca nu ai cazut macar odata pe sina de tramvai nu prea esti in masura sa dai sfaturi. Ai fost mult prea departe de limita asa ca ... nu prea ai cum sa stii! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, tsk a spus:

nu e nimic in neregula, sunt bine, merci! :)  (ma rog, cam cat de in regula poate fi cam oricine in ziua de azi)

 

odata eram pasager, nu cred ca puteam sa fac prea multe, recunosc am vrut sa fac postul mai dramatic.

 

In plus, daca nu ai cazut macar odata pe sina de tramvai nu prea esti in masura sa dai sfaturi. Ai fost mult prea departe de limita asa ca ... nu prea ai cum sa stii! ;)

Pai tocmai pentru ca am trecut milioarde de sine de tramvai inclusiv pe ud si sub zero grade in ultimii 15 ani si n-am cazut niciodata cred ca sunt in masura sa dau sfaturi.

Acum 11 ore, frigider a spus:

Ai reușit, pe mine unul m-ai impresionat. :grinbandit:

Si pe mine, chiar nu stiam de unde mi-a aparut lacrima aia in coltul ochiului...

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai, că nu nu înțeleg: trebuie să-ți rupi gâtul pe linii de tramvai (sau tren) pentru a putea da sfaturi cum sa NU cazi pe ele?! Păi dacă ai căzut, deja ești expert in sfaturi, n-ai nevoie de părerile altora care NU au căzut.

Btw, cu bicicleta cum iei liniile? E, aplică aceeași tactică și cu mobra. Succes!

Acum 5 ore, Speedy.K a spus:

Si pe mine, chiar nu stiam de unde mi-a aparut lacrima aia in coltul ochiului...

Sigur era în colțul ochiului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...