Sari la conținut

Masini second aduse in RO fara intermediere samsari


JAGI
 Share

Postări Recomandate

Acum 18 minute, adidas a spus:

nivelul de incarcare al DPF-ului.

Irelevant, total. Sunt alte date mult mai relevante (cum ar fi durata medie a regenerărilor, temperatura dpf la care s-au făcut), dar pt toate ai nevoie de tester, nu cred că ai cum să afli remote. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

13 hours ago, MirceaB said:

o teapa de cele mai multe ori.

 

Pai de aia vreau si eu alta masina. Ca de cand am luat-o am bagat in ea. Cu ce scrieti voi pe aici ar insemna ca toata lumea isi ia masini la 0 km... ce draq? :))) Normal ca majoritatea iau SH. Si, cum ai bulan. Vezi, romanul vrea si sa ia masina dar sa nu mai bage nimic in ea. Adica, bai vere, merge motorul? Restul is cam consumabile. Bine, depinde si ce iei, ca la un A klasse e un far 3500 lei. Daca o iei in rate si vrei seria 15, pai e treaba ta! Da, nasol e cand o iei si incepi sa schimbi la ea din primul an, multe. Si continui sa schimbi, la intervale relativ mici de timp. Si nu se mai termina. Altfel, ca schimbi odata pe an ceva la ea; pai numai la directie daca te gandesti, ca la ce drumuri avem... Cine are cash ia de noua sau cu motor de 3L, ca il doare la basca ce si cat si cand schimba. Nasol e de sarantocii ca noi care vor masina buna in bani putini si sa ajunga cu ea in service, in primii 5 ani, doar la schimbul de ulei. Im?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, apriliacluj a spus:

cu motor de motocicleta de 900cmc :) :)

hahahaha

 

Nu stiu ce e de ras, ca iti faci foarte bine treaba cu ea. nu-ti trebuie 2.0 TDI ca sa te plimbi prin tara sau in afara tarii.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Indiferent de unde o cumpără, cine își ia mașină SH trebuie să mai aibă automat în jur de 1000-1500 euro să bage în ea în perioada urmatoare. 

Lichide, filtre, consumabile plus alte lucruri. 

Și asta nu garantează că nu vei mai avea cheltuieli ulterioare cu reparațiile, ci că din punctu tău de vedere te asiguri ca minimizezi aceste lucruri neprevăzute. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, l.u.v a spus:

Indiferent de unde o cumpără, cine își ia mașină SH trebuie să mai aibă automat în jur de 1000-1500 euro să bage în ea în perioada urmatoare. 

Lichide, filtre, consumabile plus alte lucruri. 

Și asta nu garantează că nu vei mai avea cheltuieli ulterioare cu reparațiile, ci că din punctu tău de vedere te asiguri ca minimizezi aceste lucruri neprevăzute. 

 

eu unu am preferat un cotetz nou cu care stiu ca 10 ani nu am griji. pana acum in 4 ani in afara de revizii nu i-am facut nimic (pt 200e i-am facut garantie extinsa de la 3 al 5 ani). doar un set de placute pe fata.

 

decat sa fii dat 10.000 pe un cotetz la mana a doua care in mod sigur nu ma tine 5 ani fara vreo investitie, mai bine asa

 

o sa ziceti ca se devalorizeaza instant masina noua, dar eu nu am luat-o sa o vand ci sa o folosesc multi ani fara griji si batai de cap. Sa ma urc in ea sa ii dau cheie si sa plec. o sa o vand cand apare prima problema :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata lume își face un buget de 10000, își cumpără masina de 8000 și restul păstrează ptr întreținere???

Marea majoritate au 10...și cauta de 12-14000.😁 Bine, banii sunt împrumutați , sa fie în rand cu vecinul , nu cu nevoile și posibilitățile lui...

Apoi, plânge ca nu a tras lozul câștigător.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ENEOS a spus:

La noi treaba e de la fudulie, dacă îți permiți maxim un logan musai tre' să-ți iei cel puțin passat! 

 

am facut eu upgrade de la golf 3 la passat 2006. cea mai mare greseala financiara ever. 

 

dupa ce am tot reparat de mi-a venit rau si am turnat efectiv bani cu galeata in cacatul ala de vw i-am facut vant numai sa scap de el si mi-am facut credit pt un logan mcv stepway (de toti banii :D)

Chiar acum, VyXxer a spus:

Adica ce?

Dacia Logan MCV Stepway, luata noua in 2017, a fost primul an in care au scos MCV stepway si chiar mi-am luat seria limitata Explorer. la momentul respectiv era singura care se putea comanda, cateva luni mai tarziu au aparut versiunile confort si prestige.

Singurul lucru care imi lipseste este ca nu aveau o cutie automata ok la momentul respectiv, prostia aia robotizata era prea ciudata pe gustu meu.

 

astept sa apara noul jogger cu versiunea hibrida in 2023 care va avea cutie automata si poate atunci voi reflecta la a schimba cotetzul.

Acum 4 minute, Cristi Nazarov a spus:

Cata lume își face un buget de 10000, își cumpără masina de 8000 și restul păstrează ptr întreținere???

Marea majoritate au 10...și cauta de 12-14000.😁 Bine, banii sunt împrumutați , sa fie în rand cu vecinul , nu cu nevoile și posibilitățile lui...

Apoi, plânge ca nu a tras lozul câștigător.. 

mda, am facut asta ca am vrut ceva mai fain decat golf 3, din pacate mare greseala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 16 minute, Cristi Nazarov a spus:

Cata lume își face un buget de 10000, își cumpără masina de 8000 și restul păstrează ptr întreținere???

Marea majoritate au 10...și cauta de 12-14000.😁

Foarte adevărat! 

 

Acum 18 minute, Cavaleru a spus:

o sa ziceti ca se devalorizeaza instant masina noua, dar eu nu am luat-o sa o vand ci sa o folosesc multi ani fara griji si batai de cap

Se devalorizează enorm o mașină nouă. 

Nici nu suporta comparație cu un SH, unde dai puțin, dar pierzi la fel. 

Dacă ai luat-o cum ești tu e ok, dar să știi că enorm de mulți nu fac așa. 

Își cumpără un model care este ca un telefon, apare următorul model într-un an și tot așa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La tine a fost și un MARE ghinion!! 😁

Golf 3 un tanc, versus Passatul din 2006, începutul erei în care ne batem joc de clienți...injectoare ceramice și restul invențiilor de la Volsvagin....Și apoi au început toți...BMW cu lanț de distribuție rupt, Mercedes cu toată distribuția, Audi cu injectoare în chiulase și tot restul invențiilor și experientelor pe buzunarul oamenilor...

Ajungem iar, la încrederea ca cineva chiar îți vrea binele și are grija de buzunarul tău!!😁

Doar tu, poți face asta cel mai bine...uneori!! 😅

Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, l.u.v a spus:

Se devalorizează enorm o mașină nouă. 

Nici nu suporta comparație cu un SH, unde dai puțin, dar pierzi la fel. 

Dacă ai luat-o cum ești tu e ok, dar să știi că enorm de mulți nu fac așa. 

Își cumpără un model care este ca un telefon, apare următorul model într-un an și tot așa. 

 

da, sunt constient ca se devalorizeaza. a fost 12k pret de lista si acum se invarte pe la 7k+ in cel mai fericit caz

 

eu prefer sa o tin cat am nevoie. nu sunt disperat sa am cel mai nou model, cel mai fitza, piele, panoramic etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, Cristi Nazarov a spus:

La tine a fost și un MARE ghinion!! 😁

Golf 3 un tanc, versus Passatul din 2006, începutul erei în care ne batem joc de clienți...injectoare ceramice și restul invențiilor de la Volsvagin....Și apoi au început toți...BMW cu lanț de distribuție rupt, Mercedes cu toată distribuția, Audi cu injectoare în chiulase și tot restul invențiilor și experientelor pe buzunarul oamenilor...

Ajungem iar, la încrederea ca cineva chiar îți vrea binele și are grija de buzunarul tău!!😁

Doar tu, poți face asta cel mai bine...uneori!! 😅

Stima.

nenea la care a ajuns golful 3 e super fericit cu el, i-a facut tablaria , revopsit-o complet, alte jante si a zis ca motoru merge impecabil ca de mecanica in afara bucse si consumabile nu a avut ce sa ii faca. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala mai îngroapă 2 generații de tablete cu volan..😁

Bun , vorbim de poluare, de tehnologie și alte fitze...cum ar fi părerea călătorului din dreapta...😅

Cea mai buna masina, rămâne întotdeauna...cea pe care o ai!!

Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 minutes ago, Cristi Nazarov said:

generații de tablete cu volan

 Buna asta!

 

11 minutes ago, Cristi Nazarov said:

vorbim de poluare

Da, ca mai mult poluez eu decat aia care fac otel. Adica eu tre sa imi vand masina de 2k euro, pt planeta, si vrei sa imi iau un cotetz care incepe de al 20jde si ceva mii de euro, numai ca sa o incarc la priza. Pai de unde banii astia, ca nu mai vorbeam pe aici de Sh-uri?

 

13 minutes ago, Cristi Nazarov said:

Cea mai buna masina, rămâne întotdeauna...cea pe care o ai

 

nu mai vorbeam pe aici de Sh-uri?

 

Vorba lui @Kristian K, pe topicul alalalt: Land Cruiserul ala e masina, nu astea care citesc semnele pt tine si franeaza singure. Si cand se f0te un senzor te ia draq. Se faceau masini, ca Golful ala 3, de tineau zeci de ani, si nu costau 40jde mii. Acum se fac la niste preturi de zici ca sintem toti Tiriac, si pe urma recall-uri, si o gramade de motoare naspa, de cand tre sa-ti iei o masina innebunesti alegand intre FSi, Blue plm, etc ca nu stii care papa ulei, care foote turbina & shit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ele e vb ca și eu tot cu Sh ma omor...ever!!😁

Doua jde...una electrica?? Pe la mine prin Jermanea numai de Eqs de la Mercedes, BMW și Audi auzi promovate la capitolul fiare de călcat circulabile!! Alea îs...jde jde jde...mii de iepuroi...O mare ipocrizie din punctul meu de vedere, dar aici e vb de mașini sh..😁

Cat privește ca ai nevoie doar de dotări Dacia Lighean din prima generație, eu zic ca e discutabil.. Eu vreau absolut orice dotare posibila pe masina, dar sunt perfect conștient ca atunci când se strica costa... De aceea merg pe buget minus 1500-2000 rezerva ptr..orice...😅 

Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Cavaleru a spus:

 

Nu stiu ce e de ras, ca iti faci foarte bine treaba cu ea.

 

uite, fiecare cu parerea lui, dpmdv o masina trebuie sa aibe minim 1400-1500cmc

motoarele mai mici sunt bune pe motociclete....

strict parerea mea si feelingul meu, no offence :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, apriliacluj a spus:

uite, fiecare cu parerea lui, dpmdv o masina trebuie sa aibe minim 1400-1500cmc

motoarele mai mici sunt bune pe motociclete....

strict parerea mea si feelingul meu, no offence :)

Foarte de acord,dar sub 1400 cc sa aiba o caroserie a la Polo sau Up.

Atunci devine ok si cilindreea mai mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers 5 persoane +3 catei + bagajele necesare pentru camping cu cortul cu aia 90 de cai scosi din 0.9 tce si nu am avut nici o grija nici un sughit nici un nimic... nu mi-a iesit nici un fir alb cand depaseam....

 

poate voi sunteti mai schumahari ca mine, eu sunt invatat sa merg normal fara sa fortez aiurea nota indiferent de cotetul care il coduc. 

 

Passatul ala avea 170 de cai, ghici ce: il conduceam in acelasi stil ca si pe loganul actual

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Cavaleru a spus:

 

 

Passatul ala avea 170 de cai, ghici ce: il conduceam in acelasi stil ca si pe loganul actual

 

poate au mai murit cativa caluti din aia 170,

daca tot ai zis ca era cu probleme peste probleme...., cine stie cati caluti a mai avut din cei 170 initiali...

plus ca poate a fost o editie ghinionista de luni dimineata sau vineri dupamasa...., ai fost tu ghinionist...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...