Sari la conținut

De unde se poate cumpara o motocicleta noua in siguranta in Romania


legio990
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua,

 

As vrea sa achizitionez o motocicleta noua din Romania, dar din pacate fatul ca traim in Romania ne ocupa tot timpul asa ca prin urmare nu as vre sa fiu in pielea lui Robert dupa ce achit motorul. Deci ceva sfaturi sau toti motociclistii de aici considera ca doar din vestul europei e cel mai sigur sa cumperi un motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Probabil ca da, dar luand in vedere amploarea cazului si faptul ca sa petrecut in 2014 sub o marca renumita .... orice om cu scaun la cap se intreaba daca nu sunt eu urmatorul la teapa atunci cand platesti un fier, pentru ca de atunci si pana acum nu sa schimbat nimic in sistemul nostru de achizitii ca sa dea o securitate ridicata tranzactiei,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, legio990 a spus:

Probabil ca da, dar luand in vedere amploarea cazului si faptul ca sa petrecut in 2014 sub o marca renumita .... orice om cu scaun la cap se intreaba daca nu sunt eu urmatorul la teapa atunci cand platesti un fier, pentru ca de atunci si pana acum nu sa schimbat nimic in sistemul nostru de achizitii ca sa dea o securitate ridicata tranzactiei,

 

cate cazuri stii tu? ca eu n-am auzit de cazul asta. ca s-au vandut multe motorete in romania in ultimii ani ....

 

motociclete noi nu prea ai de unde sa iei decat de la reprezentate/dealeri nu prea ai cum sa iti iei teapa, oricum nu platesti suma intrega avans nici unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 minutes ago, Cavaleru said:

 

cate cazuri stii tu? ca eu n-am auzit de cazul asta. ca s-au vandut multe motorete in romania in ultimii ani ....

 

motociclete noi nu prea ai de unde sa iei decat de la reprezentate/dealeri nu prea ai cum sa iti iei teapa, oricum nu platesti suma intrega avans nici unde.

cazul de la Iasi a avut 21 de pagubiti de la o reprezentanta Honda si Mazda unde unii au reusit sa recupereze ceva iar altii au ramas cu gaura

26 minutes ago, DiarM said:

Depinde cu ce il cumperi, daca inca nu ai crypto hai pe topicul nostru de investit sa vorbim cum putem sa dublam banii stransi 

Mutumesc frumos pentru invitatie dar pentru mine cripto e doar o schema pozi globala, iar eu avand mai multe zile pe pamant in Romanica, am avut ocazia sa vad destule asa zise scheme de imbogatiri rapide care a lasat credulii cu buzunarele goale ex. Caritas, fni etc

53 minutes ago, legio990 said:

pozi

Ponzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 2 ore, legio990 a spus:

orice om cu scaun la cap se intreaba daca nu sunt eu urmatorul la teapa atunci cand platesti un fier

Probabilitatea certă este ca un speriat de bombe (sau de propria umbră) are șanse mult mai mari să ia țeapă. 

Și o spun serios, fără intenția să te ofensez. 

Unuia de genul întotdeauna i se strică mașina, motorul. 

Sau îi crapă pantalonii și i se rupe flecul de la pantofi exact la party-ul de final de an.

Chestia e probată, când montam diverse ce țin de electrice pe mobre, în 99% dintre cazuri cei care se întorceau înapoi erau tocmai sus numiții.

Aia care puneau 100 de întrebări pe lângă de genul ce fac ei dacă li se arde un bec la drum etc. 

 

Deci riscul de a cumpăra ceva nu e de luat în calcul pentru tine, așteaptă până aduc în showroom ce-ți dorești. 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, Adrian M. a spus:

Eu zic sa te duci sa cumperi moto noua de la altex, probabil ca aia vand. Sau de la mercerie  :)))))))))))))

Hai maaa, asta nu i pe bune. Trolozaur mic ce esti :P

 

Si in functie de card mai ai si posibilitate de rate fara dobanda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Când crezi ca nu mai are ce sa se întâmple pana la sfârșit de an, apare un topic ca asta :))))). 

La Hachi moto s-au întâlnit unul crescut de ma-sa și bunica-sa (estimez) cu niște moldoveni (nu este nevoie de mers pe estimari). 

 

Încerc sa îmi dau seama dacă ești troll (caz în care mulțam fain de topic) sau. 

Sau nimic 🤣

Dacă ai 17 ani sau 57, atunci e perfect normala postarea :)

Inclin 99% pe varianta B din exprimare, povesti și atitudine gen drobu! drobu! 

Zi ce motor te tentează ca să știm unde sa te îndrumam.

 

Btw, ma gândesc ca nu ești în dubiu din 2014 încoace din cauza ălora de la Iași și abia acum ai zis gata, fie, pana când sa trăiesc cu frica. Dar, pt. un minim de prudenta, hai sa pun o întrebare și pe motociclism.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Metal Heart a spus:

Pff, numai astora cu nume de Robert li se intampla cacaturi... 

 

image.thumb.png.ec5f763e4791698e8d3cdaed9456f80a.png

Pfff,la fel cum doar galatenii castiga la loto... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Adrian M. a spus:

Claar, 12 fara dobanda. Sau la gealati, cetelem, cu dobanda 40% pe zi :)))))

Mai bine iei bani de la Nutu camataru decat de la Cetelem 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...