Sari la conținut

De unde se poate cumpara o motocicleta noua in siguranta in Romania


legio990
 Share

Postări Recomandate

24 minutes ago, _Raul_ said:

Btw, ma gândesc ca nu ești în dubiu din 2014 încoace din cauza ălora de la Iași și abia acum ai zis gata, fie, pana când sa trăiesc cu frica. Dar, pt. un minim de prudenta, hai sa pun o întrebare și pe motociclism.

Nu nu sunt in dubiu, dar chiar daca evenimentul sa petrecut in 2014 eu abia ieri l-am citit, iar ce mobre ma intereseaza sunt cele prezentate in topicul initial cu + plusurile si -minusurile fiecaruia din prisma mea de vedere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator _Raul_

"- Cristiii, baaa Cristiiii!"

Robert. 

 

Ca să fim și de ajutor (pare necesar) eu nu m-aș duce la niște traseiste ajunse doamne între timp cu sediul pe la Cluj (ii încurc mereu pe Motomus cu Sermoto la cât de plin este netul de țepele lor de pe vremea când vindeau țigăi), mai sunt unii ce vindeau atv-uri maneliștilor și ciobanilor și acum is mari dealeri Ktm, le zice Atv Moto și mi-au părut mereu firma de demisol în care putea a mucegai, cam ăștia în vin în minte acum, dar colegii din București cred ca sunt cei mai în măsura sa îți dea niște opinii ok. 

A, mai era un flăcău cu mangleala cât basculanta la el, ce vindea Bmwuri la Oradea (Zsolt) dar a cam dispărut în ceata. Lumea ii lauda preturile si ofertele. 

Prostea Roberti din ăștia standard cu limba lui lunga și dulce și manevre gen spălat masina și din astea. 

Un fel de Mihai Barbu mai smecher. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

 

 

PS - Bine ca nu ai prins vremurile când ogrish era ca youtube acum ca probabil ajungeai sa comanzi mâncare direct sub pat. 

 

Zi ce model te interesează mai dă-o în mm de poveste cu prost + moldoveni :)

 

Acum 2 minute, legio990 a spus:

 

 

OK, o sa ma uit și o sa îți las o părere. 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, _Raul_ said:

 

 

PS - Bine ca nu ai prins vremurile când ogrish era ca youtube acum ca probabil ajungeai sa comanzi mâncare direct sub pat. 

 

Zi ce model te interesează mai dă-o în mm de poveste cu prost + moldoveni :)

 

OK, o sa ma uit și o sa îți las o părere. 

Multumesc frumos anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, _Raul_ a spus:

"- Cristiii, baaa Cristiiii!"

Robert. 

 

Ca să fim și de ajutor (pare necesar) eu nu m-aș duce la niște traseiste ajunse doamne între timp cu sediul pe la Cluj (ii încurc mereu pe Motomus cu Sermoto la cât de plin este netul de țepele lor de pe vremea când vindeau țigăi), mai sunt unii ce vindeau atv-uri maneliștilor și ciobanilor și acum is mari dealeri Ktm, le zice Atv Moto și mi-au părut mereu firma de demisol în care putea a mucegai, cam ăștia în vin în minte acum, dar colegii din București cred ca sunt cei mai în măsura sa îți dea niște opinii ok. 

A, mai era un flăcău cu mangleala cât basculanta la el, ce vindea Bmwuri la Oradea (Zsolt) dar a cam dispărut în ceata. Lumea ii lauda preturile si ofertele. 

Prostea Roberti din ăștia standard cu limba lui lunga și dulce și manevre gen spălat masina și din astea. 

Un fel de Mihai Barbu mai smecher. 

:goodposting:

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, legio990 a spus:

Nu nu sunt in dubiu, dar chiar daca evenimentul sa petrecut in 2014 eu abia ieri l-am citit, iar ce mobre ma intereseaza sunt cele prezentate in topicul initial cu + plusurile si -minusurile fiecaruia din prisma mea de vedere

Asta e ca-n bancul ala cu bomba de cauciuc: "si inca mai sare" (din 2014 pana in zilele noastre).
Eu zic sa mai sapi ca poate gasesti marturii de pe vremea dacilor liberi si mopedele lor (mai ales ca tocmai ce s-au reincarnat in niste jigodii cu stindard galben).
Si apoi iti faci o idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum 2 ore, legio990 a spus:

Multumesc frumos anticipat

Pai pentru ce? (Am recitit la editare, dooh, anticipat; sper sa îți pot fi de ajutor, vedem când ajung acasă) 

Nu mai fi asa formal, ca nu suntem la bilanțul de sfârșit de an, împachetați in  costume ce nu ne (mai) incap. 

Sunt pe modul șoferie viata mea acum și citesc/scriu pe fuga în pauzele de cafea, dar ce ți-au mai scris unii colegi pe aici sunt recomandări decente (din ce citesc pe net + din ce știu de la prieteni ce au cumpărat , nu am interacționat personal cu ei) :

Moto Boom la Sebeș, Triumph București sunt tot sub umbrela lor din ce știu, îl mai si pe Paul Moto la Tm de care lumea zice ok, mai ai și Ducati în București (un coleg de pe forum știu ca e mecanic la ei, dar nu știu cum is la preturi, oferte si service), lumea (din ce citesc pe net) pare fericita cu service-urile BMW din București, etc, etc. Asa, ca sinteza pe fuga. 

Ia ce îți place, ca nu cumperi betoniera. 

Dacă sunt focoase pica des, dacă sunt fiabile o sa te rupă la facturi, dacă sunt Yamaha sunt urâte și Honda is Honda la fel cum verdele Kawasaki e cel mai fain, șamd

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, pierrotlefou said:

Asta e ca-n bancul ala cu bomba de cauciuc: "si inca mai sare" (din 2014 pana in zilele noastre).
Eu zic sa mai sapi ca poate gasesti marturii de pe vremea dacilor liberi si mopedele lor (mai ales ca tocmai ce s-au reincarnat in niste jigodii cu stindard galben).
Si apoi iti faci o idee.

Poate pentru tine e istorie antică 2014,dar pentru mine nu este așa, chiar mai mult eu consider că are relevanță și în ziua de azi pentru că trăim în România vezi tot felul de anomalii de acest gen unde într-o țară europeană a secolului 21 nici prin cele mai rele coșmaruri nu ai concepe așa ceva.

Așa că prin urmare ce a pățit respectivul trebuie să fie învățare de minte și topicul respectiv e bun că de câte ori îl vezi îți amintești că România nu este in Europa și că țepe se trag și că ți-o poți lua la grupa mare dacă nu ești atent

2 hours ago, _Raul_ said:

Pai pentru ce? (Am recitit la editare, dooh, anticipat; sper sa îți pot fi de ajutor, vedem când ajung acasă) 

Nu mai fi asa formal, ca nu suntem la bilanțul de sfârșit de an, împachetați in  costume ce nu ne (mai) incap. 

Sunt pe modul șoferie viata mea acum și citesc/scriu pe fuga în pauzele de cafea, dar ce ți-au mai scris unii colegi pe aici sunt recomandări decente (din ce citesc pe net + din ce știu de la prieteni ce au cumpărat , nu am interacționat personal cu ei) :

Moto Boom la Sebeș, Triumph București sunt tot sub umbrela lor din ce știu, îl mai si pe Paul Moto la Tm de care lumea zice ok, mai ai și Ducati în București (un coleg de pe forum știu ca e mecanic la ei, dar nu știu cum is la preturi, oferte si service), lumea (din ce citesc pe net) pare fericita cu service-urile BMW din București, etc, etc. Asa, ca sinteza pe fuga. 

Ia ce îți place, ca nu cumperi betoniera. 

Dacă sunt focoase pica des, dacă sunt fiabile o sa te rupă la facturi, dacă sunt Yamaha sunt urâte și Honda is Honda la fel cum verdele Kawasaki e cel mai fain, șamd

Mulțumesc frumos din nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, legio990 a spus:

Service ul îl voi face eu că nu e mare brânză iar când e vorba de verificat supape, culbutori etc voi fi langa meseriaș garantat

 

Oh vai, tocmai te-ai pishat pe ea de garantie, facand asta, stii?!

Esti exact genul de client cu "filme in cap" si care nici nu intelege ce i se spune, pentru ca permanent cineva vrea sa-i fure calul. 

Succes!

 

Ah stai, am uitat: esti troll, topic de iarna, bla-bla! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, legio990 a spus:

Poate pentru tine e istorie antică 2014,dar pentru mine nu este așa, chiar mai mult eu consider că are relevanță și în ziua de azi pentru că trăim în România vezi tot felul de anomalii de acest gen unde într-o țară europeană a secolului 21 nici prin cele mai rele coșmaruri nu ai concepe așa ceva.

Așa că prin urmare ce a pățit respectivul trebuie să fie învățare de minte și topicul respectiv e bun că de câte ori îl vezi îți amintești că România nu este in Europa și că țepe se trag și că ți-o poți lua la grupa mare dacă nu ești atent

Mulțumesc frumos din nou

Moamă ce profund.

"Sapă, sapă/până o să dai de apă".

P.S. Cred că s-a schimbat troll-ul pentru că a început să scrie și să gândească în limba română. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De oriunde ai lua o motocicleta noua, niciun dealer n-o sa te invete sa schimbi vitezele ca sa depasesti tirul cum trebuie. 

Lasa achizitia deoparte si du-te la niste cursuri de pilotaj ca sa inveti sa folosesti corect o motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, legio990 a spus:

Probabil ca da, dar luand in vedere amploarea cazului si faptul ca sa petrecut in 2014 sub o marca renumita .... orice om cu scaun la cap se intreaba daca nu sunt eu urmatorul la teapa atunci cand platesti un fier, pentru ca de atunci si pana acum nu sa schimbat nimic in sistemul nostru de achizitii ca sa dea o securitate ridicata tranzactiei,

Din ce spui tu, sa intelegem ca nimeni din tara asta incepand cu 2014 si pana acum nu a mai cumparat o motocicleta nou de frica sa nu-si ia teapa?

Cred ca asta-i ca povestea cu drobul de sare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, Speedy.K a spus:

De oriunde ai lua o motocicleta noua, niciun dealer n-o sa te invete sa schimbi vitezele ca sa depasesti tirul cum trebuie. 

Lasa achizitia deoparte si du-te la niste cursuri de pilotaj ca sa inveti sa folosesti corect o motocicleta.

Își cumpără electrică, la aia nu-i trebuie să schimbe treptele.

Auzi la el, scapă mobra pe jos, dar își ia una nouă și îi face reviziile singur. Ce troleala ieftină...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, legio990 a spus:
Acum 9 ore, tzunoi a spus:

 

Service ul îl voi face eu că nu e mare brânză iar când e vorba de verificat supape, culbutori etc voi fi langa meseriaș garantat

Mda. E o idee. Dar e  o mare mafie cu uleiul. Daca nu ai surse bune te trezesti cu ulei de floarea soarelui si dupa miroase a floricele. Am auzit ca e uleiul mai bun in Germania. Poate stii pe cineva sa ti-l aduca de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Văd că cei de pe aici consideră că dacă ai avut un singur motor ești afon, și că celelalte aptitudini nu se pot transfera și la o bicicletă cu motor .... nu-i de mirare că mere tara așa cum mere.

Despre uleiul de motor din câte am cumpărat eu din tara până acum nu am avut probleme mă refer la mașină, șicu ocazia asta mai țin să menționez că foarte multe așa zise service auto lucrează cu ciobani fara experiență dar cu pretenții nene, și din această cauză am învățat să imi repar mașina singur

Și era să uit am scăpat de multe ori motorul pe jos așa cum am mai spus, totuși eu nu am menționat și în ce condiții, dar cum romanului ii place sa tragă concluzii pripite, îl lămuresc prin condițiile respectve ... De fiecare data când l-am scăpat jos a fost la viteza redusă pe nisip, acuma nu știu câți din cei presupuși motocicliști de aici nu ar pati la fel mai ales că am avut numai cauciucuri de șosea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 51 minute, legio990 a spus:

Și era să uit am scăpat de multe ori motorul pe jos așa cum am mai spus (......)

De fiecare data când l-am scăpat jos a fost la viteza redusă pe nisip

Relevant este faptul că l-ai scăpat de mai multe ori în condiții identice. 

Asta denotă paralelism cu fenomenul și poate ar fi cazul să-ți reconsideri prioritățile.

Nu toți se pricep la motociclete, cum nu e obligatoriu pentru toată lumea ciclismul sau șoferia. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@legio990 nu stiu de unde esti dar daca vrei sa iti iei Honda sau Suzuki mergi la Motorteam in Bucuresti, BMW la automobile Bavaria in otopeni sau APAN in Iasi si mai era in Oradea un dealer, in bucuresti pt BMW poti merge si la Motohub, Motobom au mai multe branduri in oferta, Triumph are dealer oficial in Bucuresti.. etc.

 

schimbul de ulei daca nu il faci la service autorizat rar sau la reprezentanta pierzi garantia.

 

de exemplu la BMW prima revizie e la 1000km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 minutes ago, Cavaleru said:

@legio990 nu stiu de unde esti dar daca vrei sa iti iei Honda sau Suzuki mergi la Motorteam in Bucuresti, BMW la automobile Bavaria in otopeni sau APAN in Iasi si mai era in Oradea un dealer, in bucuresti pt BMW poti merge si la Motohub, Motobom au mai multe branduri in oferta, Triumph are dealer oficial in Bucuresti.. etc.

 

schimbul de ulei daca nu il faci la service autorizat rar sau la reprezentanta pierzi garantia.

 

de exemplu la BMW prima revizie e la 1000km

Mulțumesc frumos, și la ce știu eu despre așa zisi meseriași de service auto prefer sa le fac singur, iar despre garanție eu nu știu de ce in Romania se pierde daca le faci singur iar în restul Europei garanția rămâne și e valabilă și după, că doar eu ii schimb consumabilele nu piese de motor.

Într-o altă ordine de idei, sunt curios de ce Yamaha și triumph au preturi la motoare mai mici și cu 2000e in Romania decât în afara

16 minutes ago, Contabil said:

@legio990 Avans mic si diferenta la livrare. Toate vehiculele achizitionate de mine au fost achitate integral la comanda ..... n-as mai face asa. :)

Să înțeleg că ai avut ceva emoții?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca topicul nu e … asa de stat la gura sobei, cum pare la prima vedere, atunci pt Honda si Suzuki iti recomand Motorteam. Pt bmw - motohub. Pt kawa sunt cei din pipera, de sub pod. Imi scapa numele. Cu altii nu am interactionat. 
Toti sunt pasionati de ceea ce fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...