Sari la conținut

De unde se poate cumpara o motocicleta noua in siguranta in Romania


legio990
 Share

Postări Recomandate

Acum 2 minute, legio990 a spus:

Eu nu am insinuat că toți trag tepe in Romania numai că există anomalii că ai celor 21 de oameni tepuiti de o reprezentanta Honda ( dacă citești cazul vezi că sunt oameni acolo cu facturi fiscale unde mai rămânea sa le fie livrate masinile), care arată că în România din cauza că fie sistemul de cumpărare a unui vehicul e deficitar și trebuie să fie revizuit, ori tipic in Romania sistemul este bun dar are deficiențe în aplicarea legii din cauza a ceea ce păgubește tara de după 89 încoace ... șpăgi, nepotism etc.

înțeleg că nu ai luat nici o țeapă până acum și mă bucur pentru tine.

 teapa in tara asta ne am luat toti macar o data😂😂😂

dar la cum pui tu problema nu ar trebui sa se vanda nici o casa/barca/masina/ motocicleta/scuter/bicicleta/sticla de vin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 46 minute, legio990 a spus:

Eu nu am insinuat că toți trag tepe in Romania numai că există anomalii că ai celor 21 de oameni tepuiti de o reprezentanta Honda ( dacă citești cazul vezi că sunt oameni acolo cu facturi fiscale unde mai rămânea sa le fie livrate masinile), care arată că în România din cauza că fie sistemul de cumpărare a unui vehicul e deficitar și trebuie să fie revizuit, ori tipic in Romania sistemul este bun dar are deficiențe în aplicarea legii din cauza a ceea ce păgubește tara de după 89 încoace ... șpăgi, nepotism etc.

înțeleg că nu ai luat nici o țeapă până acum și mă bucur pentru tine.

Da' cumpără-ți odată din altă țară și termină circul ieftin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi scapa ceva. Daca te consideri atat de ghinionist cum de alegi motociclismul si nu altceva? Si zic ghinion si nu altceva pt ca intodeauna se poate intampla ceva ca sa nu iti obtii mobra dar 21 dr cazuri la cat, milioane de masini vandute, sunt o raritate care, cu atat mai mult, m-ar linistii. 
Adica motociclismul, unde sansele de “shit happens” sunt mai mare decat media. 
Stii vorba aia - daca esti ghinionist dai de cuie si in …

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, Lucian_M a spus:

Da' cumpără-ți odată din altă țară și termină circul ieftin!

Eu cred ca i Robert….. si vrea sa isi ia o mobra noua si testeaza piata inainte acum😂😂😂😂😂😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, tzunoi said:

Mie imi scapa ceva. Daca te consideri atat de ghinionist cum de alegi motociclismul si nu altceva? Si zic ghinion si nu altceva pt ca intodeauna se poate intampla ceva ca sa nu iti obtii mobra dar 21 dr cazuri la cat, milioane de masini vandute, sunt o raritate care, cu atat mai mult, m-ar linistii. 
Adica motociclismul, unde sansele de “shit happens” sunt mai mare decat media. 
Stii vorba aia - daca esti ghinionist dai de cuie si in …

Da știu și eu că la motocicliști li se mai spune și donatori de organe, dar pentru că am avut odată un motor nici un "cage" nu va putea vreodată să-ți ofere senzațiile și sensul de libertate oferite de motor, in concluzie e doar un moft de-al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Anyway" in alta ordine de idei va mulțumesc tuturor pentru sfaturile acordate și pentru participare.

Și acest topic cred că ar trebui închis, pentru că cam bate pasul pe loc și mă ajutat să îmi confirmă bănuielile la fel sa îmi reamintesc de ce am plecat din tara, așa că Crăciun fericit tuturor și sănătate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, legio990 a spus:

"Anyway" in alta ordine de idei va mulțumesc tuturor pentru sfaturile acordate și pentru participare.

Și acest topic cred că ar trebui închis, pentru că cam bate pasul pe loc și mă ajutat să îmi confirmă bănuielile la fel sa îmi reamintesc de ce am plecat din tara, așa că Crăciun fericit tuturor și sănătate.

Ai avut ghinionul ca pe aici sa fim cativa carora nu ne plac minciuna si prostia si ai prins si zilele astea cand avem si ceva timp de stat la palavre, caterinca si urecheala. Sa stii ca daca nu-ti place de noi poti sa pleci si de pe forum, nu doar din tara, nu e nevoie sa inchida nimeni niciun topic. Prefa-te si tu ca n-ai deschis niciun topic si pentru tine o sa fie ca si cum ar fi fost inchis. Numai ca vezi ca unii s-ar putea sa lucreze prin bransa, pe la vreun dealer de mobre si s-ar putea ca tepele sa fie deja date la ascutit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum 4 ore, Djenavar a spus:

Are aceiasi exprimare ca domnul care deschide topicuri cu regina /musulmani/tigani/putin/smuthin

 

De-asta am si zis mai sus "Cricu, baaa!", dar oricat am periat YT-ul nu gasesc filmuletul ala legendar cu "motor de barbati adevarati, frate!" (Marauder 800 😂).

 

 

Acum 2 ore, ianachim a spus:

Eu cred ca i Robert….. si vrea sa isi ia o mobra noua si testeaza piata inainte acum😂😂😂😂😂😂😂

🤣

Puuaaaa, face enorm de mult sens, desi recunosc ca nu am fost la fel de rapid in procesare.

Nu sunt f multe variante - avem de ales intre @studentu reloaded dupa mai bine de 10 ani, @turbosnail, Robert Hachi sau Eugen Ghe. 

Sau la chinta ce lipsea din gruparea de aur. 

 

Acum 2 ore, Lucian_M a spus:

Îți dai seama ce cercetări face când își caută prietenă?!

Sunt putine cu plua, barba, tzatze, sensibile si pitigaiate ce-i drept 

1 oră în urmă, legio990 a spus:

"Anyway" in alta ordine de idei va mulțumesc tuturor pentru sfaturile acordate și pentru participare.

Și acest topic cred că ar trebui închis, pentru că cam bate pasul pe loc și mă ajutat să îmi confirmă bănuielile la fel sa îmi reamintesc de ce am plecat din tara, așa că Crăciun fericit tuturor și sănătate.

In Anglia inclin sa cred ca nu esti - garantat te-ar fi scapat de mizeria zilnica un autobuz sau taxi ce mergea pe contrasens. 

 

Acum 1 oră, legio990 a spus:

Da știu și eu că la motocicliști li se mai spune și donatori de organe, dar pentru că am avut odată un motor nici un "cage" nu va putea vreodată să-ți ofere senzațiile și sensul de libertate oferite de motor, in concluzie e doar un moft de-al meu.

Cred ca nici in scolile profesionale de la manastiri nu mai gasesti atatea idei fixe intr-un singur pachet uman. 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Hm...nu mi-a trecut prin cap asocierea cu Ghe de uk ...dar e posibila din moment ce era asa disperat sa se exprime ca ma bombarda cu mesaje private dupa ce a fost dat afara. Asta ar explica si erorile facute despre  comportamentul unei  motorete/masini.

 

Experienta lui reala a fost cu o troaca de 125 si a incercat sa faca un upgrade doar din pix.

 

Experienta lui pe 4 roti a fost cu un stivuitor si aici povesteste ca era mertan.

 

Era logic faptul ca o sa-si faca o clona la un moment dat .  Ramane de vazut daca asta este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, legio990 a spus:

"Anyway" in alta ordine de idei va mulțumesc tuturor pentru sfaturile acordate și pentru participare.

Și acest topic cred că ar trebui închis, pentru că cam bate pasul pe loc și mă ajutat să îmi confirmă bănuielile la fel sa îmi reamintesc de ce am plecat din tara, așa că Crăciun fericit tuturor și sănătate.

Io zic că e păcat să nu-i respectăm dorința. Poate i se face milă unui administrator al forumului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, legio990 a spus:

 

Și acest topic cred că ar trebui închis, pentru că cam bate pasul pe loc și mă ajutat să îmi confirmă bănuielile la fel sa îmi reamintesc de ce am plecat din tara, așa că Crăciun fericit tuturor și sănătate.

Cam așa a fost topicul de când l-ai deschis. La ce te așteptai, in afară de bășcălie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...