Sari la conținut

Dakar Rally & Africa Eco Race


xt600
 Share

Postări Recomandate

Acum 16 minute, bmdbmw a spus:

Loeb merge in WRC si le arata cine e

 

Surprinzător că a câștigat după atâta pauză, și cu o navigatoare care nu știu ce experiență are. Pe de altă parte dacă nu ar fi făcut până Seb celălalt altfel ar fi stat lucrurile, dar oricum rezultatul e mare. Probabil că și noul Ford o fi peste concurență, vom vedea dacă e așa în etapele următoare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 19.01.2022 la 12:43, vis-a-vis a spus:

 

De ce făcea asta?

Aerodinamica? :D

Show?

 

Pare periculos, la modul o piatra ceva și ești papa. :)

 

cum se urmărește DAKAR asta?

poți vedea o etapă cap-coada?

adică nu s lungi tare etapele?

 

sau vezi doar rezumate?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, frigider a spus:

De ce făcea asta?

 

 

Pare periculos, la modul o piatra ceva și ești papa. :)

 

cum se urmărește DAKAR asta?

poți vedea o etapă cap-coada?

adică nu s lungi tare etapele?

 

sau vezi doar rezumate?

 

Se distra + show pentru televiziune.. ;)

 

Este,dar oamenii astia sunt dependenti de adrenalina. Au alt mind set fata de pilotii de MotoGp,de ex... in timp ce aia se plang ca un circuit sau altul este periculos, astia ruleaza cu 180-200km/h in off road, pe nisip... iar la sfarsitul zile, cu un ranjet cat toata fata, povestesc cat de cool a fost.. :)

 

Poti urmari doar rezumate ale zilei si rezumate pe YT sau dailymotion + livetiming pe site-ul oficial. Etapele sunt foarte lungi (numai probele cronometrate au intre 250-400+ km, la care se adauga drumurile de legatura, care de multe ori sunt mai lungi decat etapele) si uneori la mare distanta de zonele locuite, astfel ca efortul logistic si financiar pentru o televiziune, ca sa transmita integral o etapa, ar fi urias... si asta in conditiile in care ratingul cu siguranta nu este atat de mare,incat sa justifice un asemenea efort.

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, xt600 a spus:

Au alt mind set fata de pilotii de MotoGp,de ex... in timp ce aia se plang ca un circuit sau altul este periculos

pai da, pe circuit te astepti sa fie safe, dincolo e "pe strada" :D ok pe tarla mai degraba.

ai 0 asteptari ref siguranta.

ti-o faci tu, ca pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

SPORT.RO: Nimeni nu i-a putut sta în cale! Interviu cu Ionuț Florea, locul II la „adevărata cursă de la Dakar”: „Am p....
https://www.sport.ro/sporturi/nimeni-nu-i-a-putut-sta-in-cale-interviu-cu-ionut-florea-locul-ii-la-zadevarata-cursa-de-la-dakar-zam.html

 

Nu știu dacă am postat unde trebuie, dar nu am vrut sa fac un topic separat. Daca un moderator consideră că trebuie mutat, sa o facă și să-l pună unde crede că este mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, MirceaB a spus:

SPORT.RO: Nimeni nu i-a putut sta în cale! Interviu cu Ionuț Florea, locul II la „adevărata cursă de la Dakar”: „Am p....
https://www.sport.ro/sporturi/nimeni-nu-i-a-putut-sta-in-cale-interviu-cu-ionut-florea-locul-ii-la-zadevarata-cursa-de-la-dakar-zam.html

 

Nu știu dacă am postat unde trebuie, dar nu am vrut sa fac un topic separat. Daca un moderator consideră că trebuie mutat, sa o facă și să-l pună unde crede că este mai bine.

Frumos! Din pacate, anul asta AER a trecut neobservata, probabil din cauza schimbarii de calendar si a promovarii aproape inexistente. 

 

Poate un moderator schimba titlul topicului in Dakar Rally/Africa Eco Race, ca sa nu mai facem topicuri separate in fiecare an. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Dakar Rally & Africa Eco Race

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...