Sari la conținut

Înmatriculare ATV euro 4 SH


catosp
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor!

 

Vreau sa-mi cumpar un atv Cfmoto 450L second hand din 2019, inmatriculat cu nr negre, cu norma de poluare euro4. Stiti cumva daca il mai pot inmatricula?

Am citit o stire Link cum ca se mai pot inmatricula pana la 31.12.2021.

Mi se pare ciudat sa nu poti inmatricula un atv din 2019.

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, catosp a spus:

Salutare tuturor!

 

Vreau sa-mi cumpar un atv Cfmoto 450L second hand din 2019, inmatriculat cu nr negre, cu norma de poluare euro4. Stiti cumva daca il mai pot inmatricula?

Am citit o stire Link cum ca se mai pot inmatricula pana la 31.12.2021.

Mi se pare ciudat sa nu poti inmatricula un atv din 2019.

Multumesc anticipat!

Salut,

Cred ca articolul respectiv se refera (desi nu este specificat in mod expres) la vehicule noi, care nu au mai fost inmatriculate niciodata. Daca atv-ul pe care vrei sa-l cumperi are deja numere negre, atunci totul se rezuma la un banal contract de vanzare-cumparare si il inmatriculezi pe tine foarte usor, fara nici o problema legata de normele de poluare.

Editat de MirceaB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba doar de inmatricularea vehiculelor ce nu au fost niciodata inmatrilulate in Romania sau macar in Uniunea Europeana cu numere negre. Al tau e inmatriculat, e doar o schimbare simpla a proprietarului.

 

 

Nu se specifica daca e vorba de nou sau SH deoarece nu conteaza. Indiferent ca e vorba de un motor ce a ramas 2 ani in showroom sau de vreun enduro cumparat acum 2 ani si inca neinmatriculat, circulat doar prin padure, daca nu e minim euro 5 nu mai poate fi inmatriculat prima data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...