Sari la conținut

confectionare garnitura cilindru 2T


XorX
 Share

Postări Recomandate

mi s-a mancat garnitura de la cilindu la o motocoasa si e un model mai dubios, nu gasesc sa cumpar una gata facuta. Intrebare pentru cine a mai facut reparatii de genul la 2T, merge facuta din carton eventual dat un strat subtire de silicon sau o sa aiba viata scurta? Este vorba despre garnitura de sub cilindu, unde se strange cilindul pe carcasa ambielajului (habar nu am cum se numeste "zona" aia, zona incercuia cu rosu in poza)

image.thumb.png.7c2ecc23bbd16dfb851dfba2cac54cd3.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge din coperta de dosar cu sina, dar sa elimini sina! ;)

Copiezi in detaliu suprafetele si mai ales orificiile, putina vaselina si da-i bice!

Asta in cazul in care nu ai masurat grosimea celei vechi si nu poti pune clingherit la nimereala. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Asimplu a spus:

Cea mai buna sansa o ai cu clingerit. Se gaseste la metru la Obor

mai exact unde la obor? 

Acum 5 ore, MotoS Garage a spus:

se gaseste clingherit, nu-ti bate capul cu carton si alte porcarii! :) mi-as bate capul in schimb cu grosimea (daca nu e vreo chinezarie care nu respecta nici un fel de toleranta), conteaza mult la "distributie", ridica sau coboara ferestrele, dupa caz...

mda, ma gandeam ca grosimea o sa-mi afecteze putin compresia ca va micsora sau mari camera de ardere, dar ai dreptate, ca misca si ferestrele nu ma gandisem... o sa vad daca mai am vreo bucata ramasa sa o masor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ar fi o mare diferentza  de grosime (sutimi de MM ) dintre garnitura originala si cea din coperta de dosar. Oricum,diferentza de zecimi ( ! ) afecteaza mai degraba compresia decat admisia si evacuarea.Parere personala.Bafta !

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...