Sari la conținut

Service autorizat KTM Bucuresti si imprejurimi


David_89
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

S-au cam inflamat spiritelepe aici , calm down baieti.

Atat din experienta proprie, cat si din ale altor posesori, cea mai buna chestie care s-a intamplat in 2021 [nu ca ar fi ceva nemaipomenit avand in vedere si contextul geopolitic de cacao] a fost ca Dementor nu mai este importator ktm.

Oamenii aia erau, pff nici nu am cuvinte, mai bine ma abtin; singurul normal de acolo era Zdrobi mecanicul, care acum activeaza la GoRacing.

Despre interactiunea cu cei din urma, am "mixed feelings". Zdrobi pare ca nu mai are mana asa libera cum avea la Dementor iar patronul pare ca vrea sa se implice.

Despre chestiile negative nu vreau sa vorbesc, pentru ca oamenii sunt la inceput si nu as vrea sa le tai aripile, bine ca au iesit din scena ciudatii de la dementor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

46 minutes ago, ERU said:

Oamenii aia erau, pff nici nu am cuvinte, mai bine ma abtin; singurul normal de acolo era Zdrobi mecanicul, care acum activeaza la GoRacing.

 

La Dementor oamenii nu erau motivați, patronul era dezinteresat - deși era fan KTM. Nu se înțelegea cu austriecii, austriecii nu-l susțineau, cerc vicios. Nu le iau apărarea, spun doar că nu oamenii în sine erau de vină ci mai degrabă contextul.

 

18 minutes ago, ENEOS said:

Cei care au un magazin pe Șoseaua Chitilei? 

 

Chiar ei. Importatori oficiali pentru toate brand-urile grupului - KTM, Husqvarna, Gas Gas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

 

La Dementor oamenii nu erau motivați, patronul era dezinteresat - deși era fan KTM. Nu se înțelegea cu austriecii, austriecii nu-l susțineau, cerc vicios. Nu le iau apărarea, spun doar că nu oamenii în sine erau de vină ci mai degrabă contextul.

Pe patron nu l-am cunoscut, am auzit ca ar fi ok ca om si exact cum zici, fan KTM, din pacate oamenii cu care lucra erau sub orice critica. Adica nush cum sa zic, sunt convins ca multi ar vrea ce fumau aia, ca erau mereu intr-o realitate paralela.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16.01.2022 la 10:25, ReadyToRace a spus:

La Cluj-Napoca sunt 2 service-uri Ktm,

Motoplay Floresti si Masterbike Cluj-Napoca, Exista Diagnoza si la Motomus.

La Sibiu este la Profi Moto Shop 

La Odorheiu Secuiesc la Nordica Moto,

La Timișoara la Atvrom Timișoara,

La Brașov la Moto24,

La București la GoRacing,

Se cauta activ parteneriate si pe zona de Moldova si pe zona de Sud

Sa nu uitam ca noul importator Ktm este importator doar de jumătate de an.

 

Salut,

o sugestie, postati aceste informatii intr o rubrica pe site ul oficial KTM ROMANIA-ATH MOTO/ATROM. Ca sa stie lumea cum sta treaba clar :)

SI atunci dispar aceste intrebari redundante.

La 15.01.2022 la 9:55, TNG a spus:

 Salutare!

Din iulie 2021 GO RACING este singurul service autorizat KTM din București. Începând din februarie 2022 va așteptăm la noul sediu dedicat  motocicletelor Ktm, cu cei mai vechi mecanici specializați și acreditați ktm în acest brand. Acoperim toate serviciile de service, diagnoza, garanții și recall uri. De asemenea se va publica pe site-ul  importatorului lista cu service autorizate KTM în cel mai scurt timp.

Pt programări și informații 0761320240

WhatsApp Image 2022-01-15 at 08.26.43.jpeg

Super, este important sa clarificati ce cum. Curios, Mototehnica nu? ca ei se laudau pe pagina de fb ca sunt service autorizat din ianuarie 2022 parca.

 

Si trebuie lamurita si partea de piese , respectiv powerparts. CIne aduce, cum? deja va intreaba mai sus colegii :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti foarte saritori si m-ati ajutat foarte mult cu informatiile oferite.

Pare ca a fost indentificat unul dintre service-urile care se ocupa de garantie si servizare pentru KTM, respectiv GoRacing. 

O sa ma gandesc acum daca KTM 390 Adventure ar fi cea mai ok varianta pentru ce imi doresc ca o prima motocicleta.

Sincer, fiind incepator ma gandeam sa o achizitionez si pentru ca are ABS cornering si Motorcycle Traction Control.

In plus cu ea as putea sa intru si pe drumurile neamenajate(nu enduro).

Va multumesc tuturor pentru sugestii si solutii. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 17.01.2022 at 10:42, Adrian M. said:

Curios, Mototehnica nu? ca ei se laudau pe pagina de fb ca sunt service autorizat din ianuarie 2022 parca.

 

Sunt convins că și cei de la Mototehnica sunt. Au primit (printre altele) sistemul de diagnoză prin toamnă. Poate este vorba de o exprimare imprecisă: GoRacing ar trebui să fie service-ul oficial, Mototehnica fiind doar autorizat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Am urmarit acest topic si vreau sa va spun cate ceva. Am un KTM Super Duke GT 2021, achizitionat nou, in octombrie, anul trecut. Nu stau sa dezbat despre KTM, ce probleme au, ce se stie, ce nu se stie, e buna, este rea etc. Cand am cumparat aceasta motocicleta nu am cumparat-o nici pentru fiabilitate, nici pentru frumusete. Cu fiabilitatea ramane de vazut, de frumoasa nu m-a interesat, desi mie imi place, in schimb imi ofera ceva ce multe motorete nu pot oferi si anume o mare placere continua, multe senzatii tari si asta, de fiecare data cand ma urc pe motocicleta. Este lup in blana de oaie si nu este pentru oricine. Ramane alaturi de SDR motocicleta de oameni nebuni, doar ca poti fi nebun pe distante lungi chiar foarte lungi.

Legat de service si reprezentante: de motocicletele mele au grija baietii de la Go Racing (https://goracing.ro/) unde am si garantia KTM-ului. Pentru ca mi-au facut absolut orice le-am cerut, mi-au rezolvat orice problema, nu imi fac nici macar o grija legat de capabilitatea lor de a-mi rezolva eventualele probleme care pot aparea la KTM. Nu degeaba cei de la Authentic Spirit care sunt distribuitori oficiali de KTM isi fac servisarile la ei si ca o curiozitate cand am fost la ei in showroom am intrebat unde au service-ul. Mi-au raspuns fara ezitare la Go Racing, sunt foarte buni. Stiam asta deja. Tot ce am luat de la Go Racing (power parts KTM si altele) au ajuns repede. Zdrobi care lucreaza acolo si care este un mecanic foarte bun de KTM, s-a comportat exemplar la revizii, inclusiv la montajul pieselor si accesoriilor pe care le-am inlocuit (toba, cauciucuri, suporti de GPS, rimms etc.), ca de altfel toti de acolo. Au tot ce le trebuie dpdv tehnic si al resurselor umane pentru a face fata cu brio oricarei garantii, recall sau mai stiu eu ce pentru KTM si nu numai. Nu mai vorbesc de seriozitate.

Stiu ca pare reclama, dar in final chiar asta este, pentru ca din punctul meu de vedere merita din plin laude din partea mea. Nu ma intereseaza ce s-a intamplat in trecut cu marca KTM in Romania (Dementori, ATV Romi sau mai stiu eu ce), ma intereseaza ce se intampla in prezent cu KTM, iar in prezent pot dormi linistit fara sa imi fac ganduri negre si fara sa ma stresez dpdv al service-ului.

Pentru initiatorul topicului: daca vrei intr-adevar sa fii sigur ca iti cumperi motocicleta potrivita te sfatuiesc sa te documentezi singur (sunt milioane de review-uri si teste cu toate motoretele de pe pamantul asta) si eventual sa bagi si un ride test. Din fericire traim in vremuri bune si ai posibilitatea sa le testezi. Evident e bine sa ceri si parerea altora, dar asigura-te ca sunt capabili de sfaturi si eventual ca sunt posesori ai unei marci pe care ti-o doresti. Daca ai intrebari suplimentare despre motociclete sau despre Go Racing, ma poti contacta in privat iar in masura in care ma pricep iti voi raspunde.

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Pocinog a spus:

 

Salut,

test motociclete ktm, mai greu. Nu prea au flota. Da, au avut anul trecut totusi un set de mototciclete ce au fost scoase la teste-in sensul de mers in coloana 10 minute. SI le-au plimbat pe ici colo. Apoi stiu ca si motoemotion a avut cateva la test.

Deci greut. 

Insa ma bucur sa aud de la cineva care si-a luat, ca experienta cu service ul GO este ce trebuie. Bravo lor.

De curiozitate , de unde ai cumparat bestia? Ai reusit sa negociezi ceva la pret, sau zero?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Adrian M. said:

Salut,

test motociclete ktm, mai greu. Nu prea au flota. Da, au avut anul trecut totusi un set de mototciclete ce au fost scoase la teste-in sensul de mers in coloana 10 minute. SI le-au plimbat pe ici colo. Apoi stiu ca si motoemotion a avut cateva la test.

Deci greut. 

Insa ma bucur sa aud de la cineva care si-a luat, ca experienta cu service ul GO este ce trebuie. Bravo lor.

De curiozitate , de unde ai cumparat bestia? Ai reusit sa negociezi ceva la pret, sau zero?

Motoreta am cumparat-o din Germania din considerente contabile, cu plata integrala si garantie internationala. In Bucuresti garantia pentru KTM se face la Go Racing. Orice se negociaza daca te pricepi si crede-ma ca obtii discount mai mare in Romania decat in Germania.

Editat de Pocinog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Pocinog a spus:

Motoreta am cumparat-o din Germania din considerente contabile, cu plata integrala si garantie internationala. In Bucuresti garantia pentru KTM se face la Go Racing. Orice se negociaza daca te pricepi si crede-ma ca obtii discount mai mare in Romania decat in Germania.

eu ma indoiesc grav de afirmatia, discout in RO mai mare decat in De. Pentru ca marjele lor sunt raportate la 20 bucati vandute, vs 200 bucati vandute. Cel putin ciudata aceasta afirmatie. Sa nu mai zic de pret, care la noi in ro este mai mare vs Ungaria, de exemplu, cu cca 15%.

 

17695 euro 1290 adv SAS in Jermani

15789 fara tva- 18790 euro 1290 adv SAS in Ro

 

Dar daa, in ro iei mai ieftin,siigur,

incep sa cred ca tu faci reclama la ktm in ro ca esti direct interesat de asta-profil nou,2 postari, bam.

Deci ma indoiesc de intentiile tale, bazat pe afirmatiile facute si profil nou.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea stiu ce discounturi "considerabile" se ofera la noi. 

Anul trecut voiam sa iau ktm 690/husqvarna 701 enduro. Atv Rom, la care am fost fizic, nu a fost dispus sa-mi ofere mai mult de 5% discount la Husky 701 ptr plata "cash", adica vreo 11200 Euro daca imi amintesc bine. In conditiile in care singura motoreta pe care o aveau fizic, in stoc, avea zgarieturi pe cel putin o carena. 

 

Sa mentionez si faptul ca vorbind la telefon, inainte de vizita in persoana, mi-au spus ca modelul (701 enduro) pe care il doresc nici macar nu exista. Dar ei il aveau in showroom...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 hours ago, Adrian M. said:

eu ma indoiesc grav de afirmatia, discout in RO mai mare decat in De.

 

Îți confrim și eu. Dar depinde de siatuații, circumstanțe și indivizi.

 

7 hours ago, cozmino said:

Anul trecut voiam sa iau ktm 690/husqvarna 701 enduro. Atv Rom, la care am fost fizic

 

Te-ai decis puțin prea târziu. Dacă luai de la Dementor în primăvară ai fi obținut prețuri mai mici ca oriunde în Europa. Acum, cu ATVRom e altă situație.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, ai mare dreptate. M-am miscat un pic cam greu.

 

Dementor mi-a dat pret de 9200(tva inclus) , prin primavara, plus CIV(100-150 euro nu mai stiu exact). Doar ca nu aveau stoc. I am tot bazait la cap sa dea termen de livrare pana la lovitura finala, cand au zis ca nu mai sunt dealer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și ești convins că, aflați în situația de a nu mai fi dealeri, ți-ar fi și livrat motoreta? Că miros o oarecare legătură între discounturile acordate și pierderea poziției de importator/dealer. Poate acum ai fi umblat prin instanțe să recuperezi banii de la unii la care probabil nu ai fi fost singurul la coadă... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, cozmino said:

Asa este, ai mare dreptate. M-am miscat un pic cam greu.

 

Dementor mi-a dat pret de 9200(tva inclus) , prin primavara, plus CIV(100-150 euro nu mai stiu exact). Doar ca nu aveau stoc. I am tot bazait la cap sa dea termen de livrare pana la lovitura finala, cand au zis ca nu mai sunt dealer.

Puteai sa ii bazai la cap și dacă erau dealeri și tot exista șansa să nu primești,la nici un preț.

 

Nu au vrut avans pt că știau că trebuie să îi dea înapoi ulterior. Au preferat să nu își dea de lucru inutil. Nu că sunt/au fost corecți.

Editat de SMF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14 hours ago, Adrian M. said:

eu ma indoiesc grav de afirmatia, discout in RO mai mare decat in De. Pentru ca marjele lor sunt raportate la 20 bucati vandute, vs 200 bucati vandute. Cel putin ciudata aceasta afirmatie. Sa nu mai zic de pret, care la noi in ro este mai mare vs Ungaria, de exemplu, cu cca 15%.

 

17695 euro 1290 adv SAS in Jermani

15789 fara tva- 18790 euro 1290 adv SAS in Ro

 

Dar daa, in ro iei mai ieftin,siigur,

incep sa cred ca tu faci reclama la ktm in ro ca esti direct interesat de asta-profil nou,2 postari, bam.

Deci ma indoiesc de intentiile tale, bazat pe afirmatiile facute si profil nou.

 

Din exemplul tau ai o diferenta de 1095 eur. Luata din Germania mai pune cel putin 300 eur+TVA transportul si vorbim de o diferenta de 738 eur. Iti garantez ca iei discount de cel putin 1000 eur de la orice dealer de motociclete din RO. Neamtul nu iti va lasa mai mult de 200 eur in cel mai fericit caz.

Nu fac reclama la KTM. Asta este prima mea motocicleta KTM si imi place foarte mult. Dar ii poti spune cum vrei tu. Discutia era despre service, nu despre conturi noi sau cate posturi am. Am avut cont pe motociclism de cand s-a infiintat dar din cauza inactivitatii a fost sters la un moment dat.

Succes.

Editat de Pocinog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

37 minutes ago, SMF said:

Garantezi că iei discount de 1000eur de la orice dealer din Ro bazandu-te pe ce mai exact? Pe teorii proprii?

Vrei sa perpetuam discutia asta in absurd? Banuiesc ca este de la sine inteles ca vorbim despre motociclete la valoarea de mai sus. Evident ca nu iti va da nimeni discount 1000 eur la o motoreta care costa 5000 eur. Vorbesc din experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Pocinog a spus:

Vrei sa perpetuam discutia asta in absurd? Banuiesc ca este de la sine inteles ca vorbim despre motociclete la valoarea de mai sus. Evident ca nu iti va da nimeni discount 1000 eur la o motoreta care costa 5000 eur. Vorbesc din experienta.

iar eu din experienta iti zic ca....vorbesti prostii :))

1000 euro discount...niciodata.

Vise umede. Doar sa fie moto din stoc, moto de test, promotie, etc. Altfel, mai mult de 500 nu scoti. SI asta cu banu jos.

Sau sunt eu asa praf si n-am fost in stare sa obtin...tot ce i posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...