Sari la conținut

Ce motor sa imi cumpar dupa ce iau permisul?


Postări Recomandate

Salut! In urma cu o luna am aplicat dosarul pentru a obtine permisul A1 si de ceva timp ma gandesc ce motor sa imi cumpar.

Imi doresc un chopper in 1000-1500 euro problema este ca nu stiu ce sa aleg deoarece inaltimea mea este de 1.90 si ar trebui un motor care sa nu stau incomod pe el. Are cineva vreo idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

Acum 3 minute, DiarM a spus:

ai bani de echipament pe langa aia 1500 euro? As merge pe un scuter sau chiar o trotineta electrica

Pe langa cei 1500 de euro mai am bani si pentru echipament.Motorul il vreau ca sa ma plimb pe distante mai mari,30 km sau mai mult.

 

Editat de AlexDrg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alege motorul pe care stai comod si te simti bine, pe care crezi ca poti sa-l stapanesti, care-ti inspira incredeere, etc. Nimeni nu poate sa-ti spuna modelul x sau y. Asta tine exclusiv de tine. 

Editat de MirceaB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, Penetru a spus:

Ce biker e ăla care întâi ia permisul apoi motorul?  Emoţia condusului mobrei fără permis nu poate fi întrecută decât de cea a primei vizite la UPU.

Nu am avut niciodata motor, asta o sa fie primul contact cu unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

La bugetul respsctiv esti extrem de limitat ca alegeri.

Ce iti sugerez este sa nu cazi in capcana tomberoanelor no-name sau chinezarii , coreene ...

Mergi pe ceva japonez si chiar daca ajungi sa ai probleme , se gasesc garantat piese si chiar si un mecanic pe jumate decent, ii cam poate da de cap si face din ea ceva care sa te bucure si sa te poarte cat ai nevoie . Nu ca nu se poate si pe filiera chinezeasca , dar  esti prea nou intre fiare de genul, ca sa nu te pacalesti cu modele limitate importate de tot felul de dubiosi lipsiti de orice fel de interes in asistenta post vanzare.

 

Daca nu ai oase-n burta sau ceva defect de fabricatie , la varsta ta , te cam poti mula pe marea majoritate a modelelor , chiar daca nu prea exista modele ideale pentru lungani, in categoria A1.

 

Singura motoreta pe care o stiu si care este de A1 si totusi arata ca o motoreta mai mare , este Honda Varadero 125...dar una buna e cam 1800-2000€... de prin 2004 .

Nu e stilul choper , dar macar are un motor v2 la vedere .

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, goe 75 a spus:

La bugetul respsctiv esti extrem de limitat ca alegeri.

Ce iti sugerez este sa nu cazi in capcana tomberoanelor no-name sau chinezarii , coreene ...

Mergi pe ceva japonez si chiar daca ajungi sa ai probleme , se gasesc garantat piese si chiar si un mecanic pe jumate decent, ii cam poate da de cap si face din ea ceva care sa te bucure si sa te poarte cat ai nevoie . Nu ca nu se poate si pe filiera chinezeasca , dar  esti prea nou intre fiare de genul, ca sa nu te pacalesti cu modele limitate importate de tot felul de dubiosi lipsiti de orice fel de interes in asistenta post vanzare.

 

Daca nu ai oase-n burta sau ceva defect de fabricatie , la varsta ta , te cam poti mula pe marea majoritate a modelelor , chiar daca nu prea exista modele ideale pentru lungani, in categoria A1.

 

Singura motoreta pe care o stiu si care este de A1 si totusi arata ca o motoreta mai mare , este Honda Varadero 125...dar una buna e cam 1800-2000€... de prin 2004 .

Nu e stilul choper , dar macar are un motor v2 la vedere .

 

 

Multumesc frumos pentru sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, AlexDrg a spus:

am aplicat dosarul pentru a obtine permisul A1

Adică te-ai înscris la școală sau ai terminat-o și ai depus pt examen? Că nu se înțelege. 

În primul caz îți recomand să ai răbdare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, ENEOS a spus:

Adică te-ai înscris la școală sau ai terminat-o și ai depus pt examen? Că nu se înțelege. 

În primul caz îți recomand să ai răbdare. 

M-am inscris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-te cu ce va fi la scoala si hotaraste categoria de moto ce o vei cumpara in functie de ce vei simti dupa. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, DiarM a spus:

ai bani de echipament pe langa aia 1500 euro? As merge pe un scuter sau chiar o trotineta electrica

Ce te oprește?

Lasă omul să-și trăiască visul.

Acum 51 minute, Penetru a spus:

Hotărârea cu cioapărele pare să fie pripită, după ce te-ai dat cu toate dihăniile pe care le are școala te hotărăști ce gen ți se potrivește.

Poate asta e piticul lui :D

 

 

Nasol frate sa fii f înalt sau mai mic de înălțime, se găsește ceva dar unele modele s cam tăiate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...