Sari la conținut

Manusi pentru sezonul rece


Vlad Barla
 Share

Postări Recomandate

Acum 4 minute, ENEOS a spus:

Părerea mea e că handguardurile fac niște vârtejuri în zona degetelor,

Henri Coanda e de vina. El si cu efectul lui ! :lool:

E drept ca se fac turbioane, dar acestea nu au viteza de deplasare a mobrei. Dar iti races mana cu spor.

Mie mi s-a parut ca protejeaza bine. Acuma, oi fi avut eu manusi mai bune ....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 5 ore, adidas a spus:

. Pe motocicleta doar handguard-urile cred ca fac o mare diferenta si mansoanele incalzite.

Așa este, mai ales protecția la vânt contează.

Iar dacă nu ai handguard atunci profilul carenajului de bot și mai ales al oglinzilor este esențial.

Și la RT / LT / GTR - la fel ca și John - o boieresc din această cauză.

Poți pune mama mmănușilor încălzite,  dacă îți bate crivățul în ele sunt degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 11/21/2022 at 12:47 PM, superbiggy said:

Am incercat under din bumbac si din polar, le-am purtat cu manusi din piele, cu manusi din piele imblanite, cu manusi "de iarna" Probiker de pe Louis si nu sunt o solutie, la nici 10 minute de deplasare incep sa inghete degetele, astazi cum ies de la job merg la Decathlon ca am vazut la ei unele under cum recomanzi tu manusi din lana merinos. Par misto si sunt si lungi protejeaza si incheietura la ger. Am luat in calcul si montarea unor handguard-uri pe ghidon sa nu mai bata curentul direct in maini, pentru manusi incalzite nu am buget. Multumesc pentru sugestii. 

 

de obicei iti trebuiesc niste manusi mai largi, ca sa nu te stranga nici un pic impreuna cu cele pe care le pui pe dedesubt! daca te strang macar o idee circulatia sangelui este ingreunata si, evident, iti ingheata mainile incepand cu degetele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...