Sari la conținut

Salutare, vreau sa cer si eu o parerere despre modelul Yamaha R3


SweedMoto
 Share

Postări Recomandate

Salutare dragi prieteni, recent am obtinut permisul de categoria A2 si as vrea sa achiziotionez o motocicleta, mai exact modelul de la Yamaha Yzf R3 imi puteti da niste sfaturi sau recenzii la acest model? daca se merita si la ce pret ar trebuii sa fie achizitionata pentru a nu avea probleme, pe langa aceste lucruri daca imi puteti recomanda si alte modele de sportive sau naked pentru categoria A2 as fii recunoscator, Va multumesc pentru atentia acordata!Ride safe and Ride smart

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, xt600 a spus:

O simpla cautare pe YT si gasesti tone de review-uri... :https://www.youtube.com/results?search_query=yamaha+r3+review

 

la fel, daca dai o cautare simpla pe google: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Yamaha+r3+review

Da, ca el nu stie sa caute pe YT. Bine ca i.ai spus tu! Omul cere pareri celor care are modelul si il calareste, celor care sunt activi aici. Ai motocicleta in cauza? Da.i detalii si impartaseste.i impresiile. Nu ai? Vezi.ti de treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, ionutpm a spus:

Kawasaki Ninja 400, KTM RC 390, Honda CBR500 ar mai fi variante. Recomand cu ABS. 

corect!!

 

R3 e cam depasit de rivale cam la orice capitol in categoria A2

in multe teste comparative la clasa 35kW deja nici nu e inclus.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Shepard a spus:

Da, ca el nu stie sa caute pe YT. Bine ca i.ai spus tu! Omul cere pareri celor care are modelul si il calareste, celor care sunt activi aici. Ai motocicleta in cauza? Da.i detalii si impartaseste.i impresiile. Nu ai? Vezi.ti de treaba!

Colegu',hai sa iti explic: daca ai sa citesti cu atentie postarea initiala, ai sa constati ca colegul nu stie lucrurile esentiale despre modelul respectiv. Sugestia mea era, ca inainte sa deschida un asemenea topic, sa isi fi facut putin lectiile. Astfel ar fi avut informatiile de baza despre model, referitor la calitate, performante, pret, etc. Odata temele facute, ar fi putut deschide un topic pe probleme punctuale, nu unul atat de vag, general, etc. In alta ordine de idei, colegul nu a fost foarte explicit..de la cine doreste parerile, review-urile, etc? Desigur, putem intelege din context, dar ar fi trebuit sa fie mai precis in exprimare. Interventia mea a fost data de faptul ca este plin forumul de asemenea topicuri, care polueaza.  Mai mult, i-am spus pe un ton ok, fara jigniri, i-am dat link-uri (cu alte cuvinte, am avut disponibilitatea sa caut pentru el), etc. In consecinta, care este problema ta? I-ai dat vreo informatie utila despre motocicleta? Cunosti modelul??? I-ai facut vreun review pe udeva? Poti da un link/topic unde ti-ai spus parerea pertinenta despre model? Sau doar ai simtit nevoia sa fii bagat in seama?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragi colegi va multumesc pentru link-urile postate si parerile impratasite, acest topic nu a fost creat pentru a fi argumente , desigur prin acest topic am vrut sa ma refer la persoane-le care au detinut acest model si daca ar fii recomandabil sau nu , cat despre pret stiu ca se invarte in jur de 4000-5000e (second) am facut acest topic pentru ca niste prieteni mi-au recomandat acest model spunand ei ca ar fii mai "fiabil" pentru incepatorii din categoria A2 , dupa cum am spus inca sunt deschis la sugestii si despre alte modele cum ar fii sportivele si naked-urile, si astept in continuare pareri, Va multumesc , ride safe and ride smart ❤️

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, SweedMoto a spus:

...... inca sunt deschis la sugestii si despre alte modele ......

dpmdv cele mai reusite sunt cele de 400 de la Kawa, urmate de KTM

Honda de 500 are cu peste 30 de kile mai mult, tot la acie 35kW

iar modelele Yamaha de 300 deja sunt submotorizate la aceasta clasa...

Suzuki de 250 nici nu mai intra in joc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...