Sari la conținut

Școală moto


Albertowski
 Share

Postări Recomandate

Bună seara, scuzați deranjul, am început școala pt. A2, am fost la legislație, am dat avansul și acum cei de la scoala nu mi-au zis nimic concret de ce o sa se întâmple. Mi-au zis doar ca ma suna instructorul când începe sezonul. Nu prea știu când se începe sezonul deoarece, na, sunt la început și ma gândesc poate e aglomerat la început, sa îl sun eu, fac rost de număr mai atunci la început de sezon sa vad ce facem cum facem.

Poate știe cineva care a trecut prin scoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic trebuie sa faci niste ore de teorie la scoala asta unde te.ai inscris, si astea nu au sezon, pentru ca ar trebui sa se tina intr.o sala de clasa.

 

Practic nu prea merge multa lume la ele, se invata acasa din carte + tested, si la scoala se merge doar pentru a face cateva teste (trebuie sa iei punctajul de trecere si la scoala).

 

Dupa in minim de ore te teorie au voie legal sa inceapa orele practice cu tine, adica iesiri in poligon iar apoi in trafic.

 

Suna la ei si intreaba cand incepi concret orele de legislatie si cele practice.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, Albertowski a spus:

Bună seara, scuzați deranjul, am început școala pt. A2, am fost la legislație, am dat avansul și acum cei de la scoala nu mi-au zis nimic concret de ce o sa se întâmple. Mi-au zis doar ca ma suna instructorul când începe sezonul. Nu prea știu când se începe sezonul deoarece, na, sunt la început și ma gândesc poate e aglomerat la început, sa îl sun eu, fac rost de număr mai atunci la început de sezon sa vad ce facem cum facem.

Poate știe cineva care a trecut prin scoala.

 

 

Fa linistit orele de legislatie. Ma gandesc ca daca esti acolo aflii cand ies instuctorii pe traseu.

Sezonul incepe atunci cand te suna instructorul. 😉

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...