Sari la conținut

Bauturi si baruri


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 343
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu mi s-a parut vreo mare sfaraiala. Prea scump pentru ce ofera.

Dar nu despre asta era vorba, avand in vedere nenumaratele branduri existenete in toate gamele de produse alcoolice, incerc sa stiu dinainte cui dau destul de multi bani pe un trascau. Si astora nu le-as da un eurocent in viata mea. Sunt la vinarsuri si coniace pe piata incat sa nu fie vreun efort sa ma abtin in a trimite bani unor securisti sovietici imputiti.

Eu inainte sa cumpar ceva ma cam informez despre a cui e afacerea. Macar asa, la primul etaj, nu fac vreo cercetare de mare adancime, dar daca nu imi place proprietarul, nu cumpar decat daca ori e ceva supersenzational, ori n-am alta varianta. Incerc sa fac chestia asta inclusiv la frecventarea carciumilor si a altor stabilimente, la abonarea la servicii si alte chestii. Oi fi nebun, nu stiu, dar stiu ca ma simt mai bine cand reusesc sa nu cumpar de la antipatici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 25.12.2022 la 11:40, Speedy.K a spus:

M-a cadorisit Mosu' cu un divin (am aflat cu ocazia asta ca asta e substantiv comun in moldoveneste cu intelesul de brandy, vinars, pe langa ala mistic pe care il avem in romana).

apropos de divin si moldovenesti, eu is fan cricova divin 7, pretty good shit.

cricova.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi is bautor de bere ( in anotimpurile calde ) , iarna mai trag cate un rom . Am tot baut Cuban Spiced ( tare bun si aromat ) si am primit cadoo asta Baragua - nu stiu nimic despre el , ii bun ?! Sa stiu daca ii dau cep au ba .

rom.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marca Lidl, la 15 euro, deci o mizerie. Ca si Havana ala de langa el. Bauturi spirtoase cu aroma de rom.

Daca vrei sa vezi ce-nseamna un Romadevarat, vezi de la inceputurile topicului ca s-au prezentat marci excelente. Dar nu costa 60-70 de lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaa da' fitosi mai sunteti p-acilea. Ma scuzati ....

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:

Marca Lidl, la 15 euro, deci o mizerie. Ca si Havana ala de langa el. Bauturi spirtoase cu aroma de rom.

Daca vrei sa vezi ce-nseamna un Romadevarat, vezi de la inceputurile topicului ca s-au prezentat marci excelente. Dar nu costa 60-70 de lei.

de fapt n-are rost sa te bag in seama, esti doar snob nu si cunoscator 😅, nu-mi da replay ca ma scarbeste atitudine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul tau ma face sa cred ca nici nu esti bautor de bere, ci de bere la gard.

 

Ce imi place cel mai tare e ca ai cerut o parere si cand ai primit-o te-ai suparat pe ea.

Cam cum crezi tu ca poate costa un rom adevarat 60 de lei sticla cand numai transportul dintr-una din tarile producatoare de rom bun costa mai mult?!

Cand si daca vreodata o sa pui gura pe ceva calumea si daca papilele tale sunt in deplinatatatea lor functionala o sa vii sa-ticeri scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, cobi a spus:

Desi is bautor de bere ( in anotimpurile calde ) , iarna mai trag cate un rom . Am tot baut Cuban Spiced ( tare bun si aromat ) si am primit cadoo asta Baragua - nu stiu nimic despre el , ii bun ?! Sa stiu daca ii dau cep au ba .

rom.jpg


 

Treaba-i ca indiferent cum percepi atitudinea, are dreptate. 
Daca vrei neaparat, faci un experiment simplu.

Cumperi un Diplomatico sau Dictador (intre 160 si 250 lei bucata- si nu sunt cele mai scumpe deloc), apoi dai cep la ce ai tu (nu stiu sursa de baza), compari si apoi mai vorbim.

 

Have fun

PS Fara suparare (ca vad ca te aprinzi repede), trebuie sa te si pricepi un pic)🍻

Editat de FlipperCo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-mi pun un pic mintea cu fraieru..

 

3 din 10 nota pe un site de romuri.

https://rumratings.com/rum/6495-baragua-anejo

 

Lidl https://www.lidl.de/p/ron-baragua-viejo-38-vol/p100285617

 

 

Acum lasand mizeriile la o parte, o marca geniala de rom, ca denumire, pentru cunoscatorii nu de rom, ci de alte chestii... 

https://king.ro/ron-de-jeremy-xo.html

 

M-am amuzat teribil! Geniala gaselnita!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, Speedy.K a spus:

Hai sa-mi pun un pic mintea cu fraieru..

...

 

Easy... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu momentan, am primit un dictador de 20:

https://king.ro/dictador-20-yo-and-2-pahare-0.7-l.html?gclid=CjwKCAiA3KefBhByEiwAi2LDHAmPsuzfLJntoZaJX9xEbq6VsQPQlkn5AfcNbakkBraSEIH3rRN_hxoCcvMQAvD_BwE

Ce zic bajetii astia :

https://rumratings.com/rum/305-dictador-solera-distillery-icon-reserve-20-year

Legat de cuban spiced ul ala de 70 lei, merge Cuba libre , gheata si lime, vreo 10 bucati cand vrei sa i dai pe gat:)))

Plus ca un rom de 200 300 lei, parca nu iti vine sa l spurci cu cola :D

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoria spune ca orice coctail trebuie facut cu ingrediente de calitate cat mai buna, daca vrei sa iasa bine. Am verificat si asa e. Deci un Cuba Libre bun trebuie facut cu un rom bun. Bineinteles ca te doare sufletul sa pui rom de 200 de lei in el, dar e o mare diferenta fata de unul facut cu Havana de 50 de lei.

Pe de alta parte n-am auzit de coctail cu vin alb si cola...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati Cuba Libre asta cu apa minerala in loc de cola. Apa minerala îți permite să sa savurezi aromele romului, pe când cola doar indulceste. 

Frații din niponia numai așa beau spirtoasele - cu apa minerala și lime/lămâie. 

Părerea mea, opinia mea (și a lor 🤭)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, Escanor a spus:

Incercati Cuba Libre asta cu apa minerala in loc de cola. Apa minerala îți permite să sa savurezi aromele romului, pe când cola doar indulceste. 

Frații din niponia numai așa beau spirtoasele - cu apa minerala și lime/lămâie. 

Părerea mea, opinia mea (și a lor 🤭)


Si americanii beau uischiu cu sifon, si englezii brendiul la fel. Grecii antici acuzau indoirea vinului cu apa. Ziceau ca e dovada de saracie sau de prostie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, WotRU2Me a spus:

Pai nu mai iese Cuba Libre, iese grog. Nu ca e de rau, dar e altceva.

Habar n-am avut că se cheamă grog. 

 

Deci grog all the way in acest caz 🥂

Acum 19 minute, Speedy.K a spus:


Si americanii beau uischiu cu sifon, si englezii brendiul la fel. Grecii antici acuzau indoirea vinului cu apa. Ziceau ca e dovada de saracie sau de prostie.

Bine la un vin bun chiar e păcat să-l îndoi cu apa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...