Sari la conținut

Bauturi si baruri


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Scuzați calitatea, efectele dar sunt începător in video-uri d-astea: 

 

 

 

 

La 10.05.2022 la 19:45, Speedy.K a spus:

 

Deci zici ca Dicrador de 12 ti s-a parut mai misto de at Diplomatico RE?

 

De abia acum am văzut că ai editat. Da mi s-a părut mult mai bun Dictador decât Diplomatico, dar vorbim aici despre romuri foarte bune așa că "first world problems".

Editat de SenorPink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 343
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bravo, chiar ma gandeam sa caut topicul asta si sa "apreciez" ce oameni sobri sunteti de la o vreme...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicio sansa.

1 oră în urmă, SenorPink a spus:

Scuzați calitatea, efectele dar sunt începător in video-uri d-astea: 

 

 

 

 

 

De abia acum am văzut că ai editat. Da mi s-a părut mult mai bun Dictador decât Diplomatico, dar vorbim aici despre romuri foarte bune așa că "first world problems".

N-am mai asteptat raspunsul si l-am luat. Mie mi se par cam la acelasi nivel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.05.2022 la 22:29, TETEA. a spus:

....... ce oameni sobri sunteti de la o vreme...

 

eu nu sunt sobru...., hahahaha

al dracului, ca de obicei in weekend reusesc sa ma pilesc in halul ca nu mai pot posta nimic :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, apriliacluj a spus:

ca de obicei in weekend reusesc sa ma pilesc in halul ca nu mai pot posta nimic :) :)

 

😂 That's the spirit! 👍

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator _Raul_

Acum vreo 3 săptămâni am ajuns în Kiev și la fel am dat și eu iama în ultimele sticle din vinul meu favorit la supermarket-ul din fostul meu cartier (Pinotage Batista sud african, am scris despre el în prima pagina cred). 

Acolo însă era interdicție la vândut alcool după 5pm. In magazinele pentru populație 😊

 

Fiind Kiev s-a rezolvat cu o vizita la cel mai fain alcool shop (mai degrabă un mall al alcoolurilor, WineTime). Am plecat cu o cutie de 6, ca să știu o treaba, ca cine știe când mai ajung pe acolo 😊

Stocul înainte :

20220521_193652.thumb.jpg.0e76d503d1170d89a3a5ad0d934e3958.jpg

 

Si daca tot am intrat, iată cum arata sticla de Diplomatico într-unul din cele mai faine cocktail baruri din Varșovia (Kraken), axat numai pe romuri. 

20220528_005215.thumb.jpg.2c7e1496a6640fd9881624e265d234de.jpg

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Știu, știu 😊

Asta e cocktail bar axat numai pe romuri + exclusiv mâncare pescareasca. Un loc interesant (pentru nivelul Varșoviei 😊☺️). 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Fi pe pace, nu ai pierdut nimic 😁☺️

Eu nu am găsit restaurantele și barurile unde sa îmi duc cu bucurie prietenii. 

In Kiev aveam minim 5 restaurante și 2 cocktail baruri. 

Nu sunt vreun hater. E mai pe consum industrial aici, lipsește sarea și piperul. 

 

Cracovia tot zice lumea și citesc și eu ca ar fi cea mai cosmopolita locație în materie de viata de seara din Polonia. 

Nu am ajuns încă. 

Dar dacă ajungi pe aici, da, da un semn caci găsim noi ceva măcar decent 😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

IMG_5099.thumb.jpeg.19811d1fb686257efc25265ab0bff539.jpeg

cam asta am eu acum prin casă pentru momentele în care consider ca merit sau m-ar ajuta o pauză:

- Diplomatico Reserva Exclusiva (despre ăsta s-a tot vorbit pe aici) - în mod normal aș alege romul oricând altei băuturi și ăsta e pentru mine ăla bun din alea care nu-s prea scumpe pentru mine. Aș prefera Zacapa 23, dar se întâmplă la ocazii rare.
- Ole Smoky Charred Moonshine (până acum un an se găsea ca Ole Smoky Harley Davidson Charred Moonshine, dar pare că s-a retras HD din povestea asta.) - pentru un alcool de 51.5% e destul de aromat. Majoritatea celor cu care l-am împărțit l-au apreciat. (pănă la urmă cică și orice bere gratis e o licoare bună)
- Redbreast 12 - am primit cadou un tur și o degustare la distileria Jameson și am avut ocazia să mă bucur de 4 whiskey-uri bune. mi-au plăcut 3 din ele, cel mai din dreapta e prea scump pentru mine (undeva la 200 de euro), așa că am luat next best thing: Redbreast 12. Mi-a plăcut și Black Barrel, dar nu l-am găsit pe stock atunci când am făcut comanda.

IMG_4618.thumb.jpeg.ed1286354959c2a550900136ee4c2d99.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, bursyllac a spus:

IMG_5099.thumb.jpeg.19811d1fb686257efc25265ab0bff539.jpeg

cam asta am eu acum prin casă pentru momentele în care consider ca merit sau m-ar ajuta o pauză:

- Diplomatico Reserva Exclusiva (despre ăsta s-a tot vorbit pe aici) - în mod normal aș alege romul oricând altei băuturi și ăsta e pentru mine ăla bun din alea care nu-s prea scumpe pentru mine. Aș prefera Zacapa 23, dar se întâmplă la ocazii rare.
- Ole Smoky Charred Moonshine (până acum un an se găsea ca Ole Smoky Harley Davidson Charred Moonshine, dar pare că s-a retras HD din povestea asta.) - pentru un alcool de 51.5% e destul de aromat. Majoritatea celor cu care l-am împărțit l-au apreciat. (pănă la urmă cică și orice bere gratis e o licoare bună)
- Redbreast 12 - am primit cadou un tur și o degustare la distileria Jameson și am avut ocazia să mă bucur de 4 whiskey-uri bune. mi-au plăcut 3 din ele, cel mai din dreapta e prea scump pentru mine (undeva la 200 de euro), așa că am luat next best thing: Redbreast 12. Mi-a plăcut și Black Barrel, dar nu l-am găsit pe stock atunci când am făcut comanda.

IMG_4618.thumb.jpeg.ed1286354959c2a550900136ee4c2d99.jpeg

Cant testezi Ole Smoky Charred Moonshine (eu il am in varianta Ole Smoky Harley Davidson), sa ne spui cum este. L-am luat acum ceva vreme, dar inca nu i-a venit randul. 

Eu am asa ceva cu care ma lupt 

 

 

D97F67D6-13AC-47F1-9887-B597D7BAA742.jpeg

…si ma tot lupt 🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da, de Moonshine si eu sunt curios, inca n-am baut :) si as vrea sa-l incerc odata

desi nu-s fan sau bautor de whisky :)

 

 

 

 

1 oră în urmă, bursyllac a spus:

IMG_5099.thumb.jpeg.19811d1fb686257efc25265ab0bff539.jpeg

- Diplomatico Reserva Exclusiva (despre ăsta s-a tot vorbit pe aici) - în mod normal aș alege romul oricând altei băuturi și ăsta e pentru mine ăla bun din alea care nu-s prea scumpe pentru mine. Aș prefera Zacapa 23, dar se întâmplă la ocazii rare.

si eu prefer Reserva Exclusiva parca mai mult decat Seleccion de Familia

 

Zacapa 23 e deja cel putin cu 100 de lei mai scumpa...., am baut, de fapt in seara aia am baut mai multe soiuri,  m-am pilit bine si nu mai tin minte cum e..., hahahaha

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, FlipperCo said:

Cant testezi Ole Smoky Charred Moonshine

Pai asta cred ca e al 4-lea sau al 5-lea borcan :D mie mi-a placut suficient incat sa tot iau. 
 

1 hour ago, FlipperCo said:

…si ma tot lupt 🍻

La genul asta de lupta parca altfel te-ai inrola

1 hour ago, FlipperCo said:

…si ma tot lupt 🍻

La genul asta de lupta parca altfel te-ai inrola

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, FlipperCo a spus:

D97F67D6-13AC-47F1-9887-B597D7BAA742.jpeg

…si ma tot lupt 🍻

bun Ungheni-ul dpmdv peste Jaeger

 

DMF am baut varianta cu lime

adica dupa doua pahare, am zis ca nu merita efortul sa ma mai lupt, si l-am trecut pe raftul unde tin bauturile pt cocktailuri si musafiri, hahahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte bun, printre cele mai bune baute de mine. 

Bine, chestie de gust. 

Cam pe aceeasi treapta cu Hibiki

Iar Negroni este unul din preferatele mele, ca si Manhattan. Iti faci usor singur, merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...