Sari la conținut

Casca cu led-uri neintegrate


bykes_toxlemo
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Am deschis aceste topic , pentru a afla cine mai folosește acest tip de led-uri pe cască si păreri . Dacă au avut  probleme și ce fel .

 

https://youtu.be/GvBT9N7GsHk

 

 

IMG_20220219_224354.jpg

Editat de bykes_toxlemo
Am mai adăugat fișiere media
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ...ce probleme te astepti sa fie ? 

Casca nu este vehicol ...deci nu-ti trebuie parerea rar-ului sa a lui garcea ....poti pune si farul de la C-ta daca-l poti duce . 

In alta ordine de idei ...am vazut ca pe afara sunt agreate de toata lumea , in ideea ca esti mai vizibil noaptea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noaptea cred că sigur se vad mai bine deci +1 la siguranța.

Ziua nu mă pronunț până nu vad.

 

Daca nu încurcă șoferii nu cred că ai probleme.

Să spună cineva ce știe cu legea.

 

 

Până la urmă nu-s integrate?

Adică vine casca cu ele sau nu?

Daca așa vine casca at șanse mai mici să fie probleme, mă gândesc.

 

 

O vad ca o soluție mai eleganta vs asta:

 

 

315994693619dfb9cd1f692fd13cd506--motorcycle-accessories-motorcycle-helmets.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am asa ceva lipit pe casca, varianta cu doua brate pe fiecare parte, pe albastru. Ziua evident ca sunt degeaba, dar noaptea se vad chiar bine, iar pentru vizibilitate maxima ar trebui sa fie ceva care nu se confunda cu restul miilor de lumini care apar noaptea in trafic. De asta albastru, de asta mereu pe mod intermitent. Va trebui sa ai putina grija cand le lipesti pe casca, lipiciul e puternic, dar pierde din potenta daca le tot lipesti si dezlipesti ca ai gresit traseul. Probleme n-am avut, le-am folosit si pe ploaie, doar ca bateria nu tine foarte mult (n-o sa te tina o noapte intreaga de mers). Am primit un "thumbs up" de la o patrula in masina odata, n-o sa te ia nimeni la rost pentru ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, ENEOS a spus:

Eh, de departe tot omu' reduce din gaz și belește ochii când vede albastru intermitent, să nu defecăm pe noi! 

Poate prin alte țări, la noi îi doare la 🍌

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, SenorPink a spus:

Poate prin alte țări, la noi îi doare la 🍌

Nu-i doare, dovadă cozile interminabile care se formează atunci când apare cap de cretă într-o intersecție unde de regulă se circulă bine! 

Dacă n-ar fi contat și-ar fi pus led-uri verzi pe cască. 😜

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, ENEOS said:

Eh, de departe tot omu' reduce din gaz și belește ochii când vede albastru intermitent, să nu defecăm pe noi! 

Si ce e rau in asta  ? ..sau te oftici cand iei ''teapa '' de gen  🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 hours ago, ENEOS said:

Eh, de departe tot omu' reduce din gaz și belește ochii când vede albastru intermitent, să nu defecăm pe noi! 

Am oscilat intre verde si albastru si am ales albastru pt ca mi se pare ca ziua da mai bine pe casca mea gri, nu m-a dus mintea pana acolo incat sa ma gandesc ca poate par motopolitist noaptea. Daca o fi vreunu' care ridica pedala ca-mi vede ledurile palpaind, sa fie sanatos si eu odata cu el, dar am foarte mari indoieli ca se intampla asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...