Sari la conținut

S-a deschis sezonul 2022...


ENEOS

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ăla merita bătut după ce s-a ridicat de pe jos. 

 

Maimuțe adunate la "paradă".

 

Am fost și eu în tinerețe la o "închidere" de sezon și mi-a fost suficient. Ori sunt eu ciudat ori... Nu vad de ce naiba ar lua parte un motociclist la așa ceva. Că să ce? Ok,ești tânăr și vrei un pic de "gașca și expunere", dar altfel...ce sens poate să aibă? Mai vine și un cercopitec de asta și te bușește,mai fierbi in trafic,faci scurta la mana de la ambreiaj ..plm,sunt bătrân.

Editat de SMF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, SMF a spus:

faci scurta la mana de la ambreiaj ..plm,sunt bătrân.

 maxi scooter

 

mda nici eu nu mai partikip de ani buni la asa ceva, cred ca ultima a fost ceva organizat de nicu covaci..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nah ... și voi ...

A frânat omu' regulamentar și eficient pe față că doar de aia are dublu disc pus pe acolo! Oricum e mobră de unică folosință, mai cade o sutime la un cuzinet /maneton sau mai cade cu totul la un asfalt.

Noi să fim sănătoși!

 

P.S.

Ba chiar a și încercat să pună piciorul drept jos însă mobra era cam grea și nu i-a ieșit manevra.

Bine că a supraviețuit cel din fața lui ...

Asfalt uscat!

Editat de patrick1
completare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este pe 10 la Piatra Neamț, merg strict pentru socializare și... să-mi mai fac niște clienți la garaj, nu voi participa la "defilare", nu mă dau în vânt după mersul in cârd.

Referitor la "intrarea prin alunecare", un motiv in plus să las lumea să meargă cu grupul, să stau deoparte la un suc, în loc să mă stresez că nu știu unii cum să circule. Și da, ăla merita bătut.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A bruscat rau frana ala, de-a ajuns pe jos. Posibil incepator sau reflexe adormite de iarna care a trecut.

Nici eu nu ma bag in defilari - intotdeauna se gasesc viteji care sa faca acrobatii in mijlocul paradei....

 

Oricum, nasol sa-ti incepi asa sezonul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, TrekOut a spus:

De ce, a facut intentionat? Tu cand gresesti ceva iei bataie?

Nu merita, dar sa speram ca a invatat ceva si pe viitor va fi atent.

Ba merita, intenționat a dat gaz ca înecatu'! La mers în coloană, mai ales când e paradă, deci prin definiție se merge încet, nu ai de ce să faci d'astea! Ăla nu e decât un cercopitec care a vrut să se spargă în bășini. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, ENEOS a spus:

Ba merita, intenționat a dat gaz ca înecatu'! La mers în coloană, mai ales când e paradă, deci prin definiție se merge încet, nu ai de ce să faci d'astea! Ăla nu e decât un cercopitec care a vrut să se spargă în bășini. 

Ok, ii va despagubi pe ceilalti, probabil pe viitor nu va mai participa. Dar de unde atata violenta si atata drag de violenta? A tras de gaz, multi fac asa sa iasa in evidenta, nu numai la parade moto, dar ca si in cazul de fata, smecheriile costa, deci asta este pedeapsa 💸

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă erai în locul celui luat cu fulgi cu tot sunt convins că ai fi fost la fel de înțelegător. Sau stai, tu oi fi fost bila la faza asta, un mic Iannone?

La noi nu prea costă șmecheriile, raaar ajunge vreunul să le plătească, de asta  și avem junglă în trafic!

Nu mai zic că scopul paradei a fost să atragă atenția participanților la trafic referitor la prezența motocicliștilor, și cred eu că se dorea ca aceștia să ofere o imagine civilizată, nu de 🐒🐵🐒

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, TrekOut a spus:

De ce, a facut intentionat? Tu cand gresesti ceva iei bataie?

Nu merita, dar sa speram ca a invatat ceva si pe viitor va fi atent.

Care sunt regulile la mersul in coloană? Ți-ar conveni să te măture un copchil care ambalează aiurea motorul? 

Da, am mers cu 94 in localitate și am luat amendă. Meritam amendă? Da, pentru că știam că nu e voie cu atât.

Din nou mă ia de gât un alt vstromist, fix plăcerea mea. Dacă erai tu cel luat pe sus, îl pupai pe jupânul ambițios și priceput? Îl pupai, nu? Te bucurai că ți-a făcut muci mobra și pe tine te-a trimis la îngrijiri medicale.

E paradă pentru conștientizarea celorlalți despre prezența motocicliștilor în trafic, nu demonstrație de cascadorii.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate spune ca prima zi in care s-a deschis "oficial" sezonul, e ziua in care pentru el s-a terminat. Inca unu care nu o sa se mai urce pe motor ca "ie periculoase domnu". Bine dracu' ca nu si-a rupt gâtu, ca e fix ce trebuia. Iar arata lumea cu degetu' spre noi ca na.. vechea polemica, stiti voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai aproape de adevar a fost aia cand au dat wheelie si burnout, ca in realitate sunt si maimute, si pe 4 si pe 2 roti, asa ca atentie si la ele. Uuuu u uu uuuu uuuuu uuu.

 

Imi aduc aminte ca acum vreo 4-5 ani am participat si eu la o parada, mergem in treaba mea de la timpuri noi spre Nord, si la biblioteca national ajung perpendicular cu parada. Dupa 3 minute ma observa rutieristu si imi face semn sa intru si eu in card, ii arat ca eu merg in fata, El nimic, sa intru si eu :))) asa ca mi.am luat locul in rand si am mers pana la unirii unde mi.am vazut de drum. Ah, ce vremuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...