Sari la conținut

4. Red Bull Grand Prix of the Americas 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 192
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

topic inchis, se stie cine castiga :grinbandit:

sunt curios Q ce va face. e timpul sa fie sus din nou :) 

pana acum asa prost cum a mers tot are dupa mine cele mai mari sanse sa ia camp.

ca e puternic si ca o sa traga cat poate si nu prea cade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=383412610461644&id=100063787254947

 

Defending champion Fabio Quartararo still open for Honda switch?

The Frenchman has been vocal since the opening of the season on his concerns regarding Yamaha's lack of progress. He has been on the podium only once and under the top five in Qatar and Argentina citing you can't win titles with such performances. 

When asked about Honda's interest in him, he has this to say:

"Honda's interest in me? I have to think about it. I have to think about it carefully, my future is still not clear. It's a decision that takes time, but it's something to think about." via Sky Sports Italia

Fabio Quartararo's contract with Yamaha is set to end this season. 

#MotoGP2022

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, ioio_viola a spus:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=383412610461644&id=100063787254947

 

Defending champion Fabio Quartararo still open for Honda switch?

The Frenchman has been vocal since the opening of the season on his concerns regarding Yamaha's lack of progress. He has been on the podium only once and under the top five in Qatar and Argentina citing you can't win titles with such performances. 

When asked about Honda's interest in him, he has this to say:

"Honda's interest in me? I have to think about it. I have to think about it carefully, my future is still not clear. It's a decision that takes time, but it's something to think about." via Sky Sports Italia

Fabio Quartararo's contract with Yamaha is set to end this season. 

#MotoGP2022

Îl dau afara pe Pol fix când începe să meargă bine?

Pfff viața nu e dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MM,la cum "arata situația per ansamblu" nu mai apuca finalul contractului,nicidecum vreo prelungire sau contract la alta echipa. Încheie cariera "timpuriu" și fără a bate toate recordurile lui Rossi. As spune,karma is a bitch. 

 

Cat despre COTA, mi-aș dori ca Bagnaia și Jorge Martin sa fie pe podium. Quartararo prinde top 5 și Pol Espargaro duce Honda mai sus decât MM. Nah că mi-am plantat teoria.🫣🤪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, frigider a spus:

Îl dau afara pe Pol fix când începe să meargă bine?

Pfff viața nu e dreapta.

Neah.. mai curand pleaca fratiorul si se fac permutari intre HRC si echipa satelit. 

Si un pronostic, Ducati, Aprilia si Honda pe podium. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, xt600 a spus:

Neah.. mai curand pleaca fratiorul si se fac permutari intre HRC si echipa satelit. 

Si un pronostic, Ducati, Aprilia si Honda pe podium. 


eu tot sper ca isi revine Mor... asa ca pun un pronostic pe el pentru podium, asa subiectiv.

obiectiv, il vad pe MM si pe Rins pe podium, e un circuit care-i place mult lui Rins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas changed the title to 4. Red Bull Grand Prix of the Americas 2022

A văzut careva MotoGP Unlimited?

Daca nu l-ati vazut, trebuie.

E pe Prime Video, serial, despre sezonul 2021.

 

Screenshot_20220408-062821__01.jpg

La 06.04.2022 la 22:25, SMF a spus:

MM,la cum "arata situația per ansamblu" nu mai apuca finalul contractului,nicidecum vreo prelungire sau contract la alta echipa. Încheie cariera "timpuriu" și fără a bate toate recordurile lui Rossi. As spune,karma is a bitch. 

 

Nu stiu cine este sub noul nume dar iti spun ca da, karma is a bitch, si MM o sa mai ia nu unul, ci vreo doua titluri mondiale. Are doar 29 de ani.

Tot ce ii trebuie e sa aiba o motocicletă, sa nu il mai doara mana si vederea sa nu fie sarita de la punct. Atat.

Probabil un hater redenumit..

 

_-----_--------------

Mi-am gasit noul idol daca MM se lasa de sport, JM. :)

Jorge Martin

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt hater deloc,era doar o părere personală. 

 

Dap,fain JM,și mie-mi pare că e material de concurs "altfel". 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, bun J Martin dar din păcate e un fel de Pedrosa. Talentat, are și rezultate însă când o da de pământ are "norocul" de sta jumătate de sezon la recuperare. Cam asa au fost în mare parte sezoanele lui în moto3 și moto2. Sa speram ca i se schimba norocul 😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar nu există doi oameni la fel.

Eu il vad pe Jorge Martin ca un nou superstar.

A avut ghinion cu accidentările dar a revenit de fiecare data la fel de bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.04.2022 la 14:53, danypop a spus:

Diiiii Marcel diiiii🤣🤣

hahahahaha!!

 

Acum 2 ore, B.B. a spus:

 

Tot ce ii trebuie e sa aiba o motocicletă, sa nu il mai doara mana si vederea sa nu fie sarita de la punct. Atat.

 

deci,  sa se alinieze planetele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, SMF a spus:

Nu sunt hater deloc,era doar o părere personală. 

 

Dap,fain JM,și mie-mi pare că e material de concurs "altfel". 👍

da, problema lui e ca se accidenteaza usor, parca asa ziceau englezii.

speram sa nu aiba parte.

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Tot ce ii trebuie e sa aiba o motocicletă, sa nu il mai doara mana si vederea sa nu fie sarita de la punct. Atat.

si sa nu mai cada naibii atat de violent.

 

parca inainte cadea des dar chillax.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, B.B. a spus:

Mi-am gasit noul idol daca MM se lasa de sport, JM. :)

Jorge Martin

:ok:

JM e viitor campion mondial,fara doar si poate.Saracuta familia din care a provenit,s-au indatorat si s-au chinuit mult ca sa il ajute,i-a fost foarte greu pana a reusit sa castige campionatul moto3.

Toata cariera lui s-a batut ca un caine.Anul trecut nu mai zic,revenirea dupa accidentarea aceea foarte urata.

Si eu sunt fan,da.

 

Nu mai asculta toate speculatiile cum ca MM se retrage.Sunt doar clickbait iar aici sunt "whisful thinking" al "fanilor" MM :)

MM se retrage din motogp doar daca nu mai vede sau nu mai poate sta in picioare.Atata timp insa cat mai are 1 ochi 1 picior si o mana,MM sta in gp - nu am vazut indarjire si ambitie mai mare.

Iar Honda nici atat sa il dea afara.E cel care i-a facut oameni dupa fiasco'ul cu Stoner si Pedrosa,si vor vrea sa mai ia inca vreo 3-4-5 titluri.

Deci pana mai are viata in el,MM nu pleaca.

 

Cursa asta tin cu el.

Dii? :wink:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt chiar clickbait discutiile despre retragere. zice si el ca s-a gandit la asta. e prea multa lume in spatele lui ca sa renunte, dar sunt sigur ca a luat in considerare aceasta optiune dupa atatea accidentari grave in ultima vreme si mai ales la cate riscuri se supune in ultima vreme:

 

https://www.gpone.com/en/2022/04/07/motogp/marc-marquez-admits-being-scared-after-crash-and-has-to-build-confidence-again

In the end it's normal, it was my fourth injury in two years - he sighed - Two weeks ago I wasn't even motivated to come here, I just wanted to relax. The people who are close to me, starting with my brother, helped me, pushed me to train and step by step the motivation to return came. When you have an injury you don't want it to happen again, but then it passes. Passion is our fuel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ioio_viola a spus:

nu sunt chiar clickbait discutiile despre retragere. zice si el ca s-a gandit la asta. e prea multa lume in spatele lui ca sa renunte, dar sunt sigur ca a luat in considerare aceasta optiune dupa atatea accidentari grave in ultima vreme si mai ales la cate riscuri se supune in ultima vreme:

 

https://www.gpone.com/en/2022/04/07/motogp/marc-marquez-admits-being-scared-after-crash-and-has-to-build-confidence-again

In the end it's normal, it was my fourth injury in two years - he sighed - Two weeks ago I wasn't even motivated to come here, I just wanted to relax. The people who are close to me, starting with my brother, helped me, pushed me to train and step by step the motivation to return came. When you have an injury you don't want it to happen again, but then it passes. Passion is our fuel.

 

Nu il vad genul care sa mearga precaut, care sa nu vrea victoria.

Cu astia tineri care apar, o sa fie din ce in ce mai greu, si riscurile din ce in ce mai mare.

Este normal sa iti treaca prin cap si gandul de retragere.

 

Acum 1 oră, Method a spus:

:ok:

JM e viitor campion mondial,fara doar si poate.Saracuta familia din care a provenit,s-au indatorat si s-au chinuit mult ca sa il ajute,i-a fost foarte greu pana a reusit sa castige campionatul moto3.

Toata cariera lui s-a batut ca un caine.Anul trecut nu mai zic,revenirea dupa accidentarea aceea foarte urata.

Si eu sunt fan,da.

 

Nu mai asculta toate speculatiile cum ca MM se retrage.Sunt doar clickbait iar aici sunt "whisful thinking" al "fanilor" MM :)

MM se retrage din motogp doar daca nu mai vede sau nu mai poate sta in picioare.Atata timp insa cat mai are 1 ochi 1 picior si o mana,MM sta in gp - nu am vazut indarjire si ambitie mai mare.

Iar Honda nici atat sa il dea afara.E cel care i-a facut oameni dupa fiasco'ul cu Stoner si Pedrosa,si vor vrea sa mai ia inca vreo 3-4-5 titluri.

Deci pana mai are viata in el,MM nu pleaca.

 

Cursa asta tin cu el.

Dii? :wink:

 

Nu pare genul lui Rossi, care sa mearga, chiar daca nu s-a mai batut la varf. 

Ma indoiesc ca el o sa concureze stiind ca se va bata la locurile 5-10 sau mai jos.

el va ramane, atata timp cat se va bate la victorie. ... parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...