Sari la conținut

4. Red Bull Grand Prix of the Americas 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 183
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

În afara sezonului în care a lipsit (2020) a fost invariabil cel mai bine plasat pilot HRC. Inclusiv anul trecut, când a lipsit 4 etape. Ultimul pilot în afară de el care să fi câștigat pe o Honda a fost Cal Crutchlow, acum 4 ani. Honda și-a scos investiția cu el.

 

Mai mult, în mod realist este singurul pilot care a demonstrat că poate câștiga titluri pe o Honda. Restul (Quartararo, Mir, etc.) sunt necunoscute. Jorge Martín are potențial, dar în situația de față nu va pleca de la Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

 Honda și-a scos investiția cu el.

 

Ma gandesc ca Honda ii da 25 de milioane pe sezon, ca sa castige titluri. Sincer, as vrea sa aud parerea CEO-ului de la HRC.. ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cică MM putea reveni în Argentina dar a zis pas.

 

De ce se pune ciorapul ăla pe biodnasul de lichid de frana? Care e faza? Mie mi ar placea sa vad că am lichid acolo :)

 

Lui Vin ii place circuitul asta.

Cică Aprilia îl lasă în pace. Nicio presiune, să își între omul în mână, f ok abordarea echipei.

Daca țin bine minte ce au zis englezii prima cursă la moto2 aici Vin a câștigat.

 

Cică la TT se înmoaie moto, că e stradal și ai fi tentat sa o faci și aici dar se comprima la max ușor pe dâmburi și nu e ok.

Moto trebuie setata la modul "compromis", nu poate fi ok pt tot circuitul.

 

Q a zis că din primul minut pe pista o să știe dacă o să fie bine sau rău.

Pare că o să fie bine.

Acum 5 ore, damager a spus:

A mai trantit-o odata MM.

Când man?

Am vaz tot fp 1 și spre mirarea mea nu luam văzut jos. 

Acum 9 ore, xt600 a spus:

Cand te costa 25 de milioane pe sezon, tu l-ai mai lua? 

Daca incepe să meargă rău ori pleacă el ori poate accepta o provocare pe bani putini?

Acum 27 minute, Mihai66RUN a spus:

Merci!!!

Interesant să-l vedem pe vinales mai sus decât espargaro... A prins gustul după etapa trecută se pare...

Teoretic e pilot mai bun Vin că are mai multe gpuri câștigate etc.

Dar da, adaptare destul de rapida.

 

Timpii totuși cu 2.x secunde mai lenți.

 

Cică e cea mai lunga tura de cricuit că timp, fiind multe curbe lente.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, prafrau a spus:

 

sper ca e la misto

Normal. De fapt e ca la tenizmeni, borcanul transpiră (de la stres, îți dai seama, 300+km/h și el moț pe ghidon) iar șoseta aia absoarbe sudoarea. 

:moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, frigider a spus:

haha bun, dar totusi care e rostul lui? 

ce , ca are un sponsor pe el care mai apare poate in cadrele on board?

Sa nu bata soarele in lichid. Mai exact UV-urile

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, damager a spus:

Sa nu bata soarele in lichid. Mai exact UV-urile

Nu știu dacă s-o iau de buna sau nu :)

Acum 48 minute, danypop a spus:

Hai ca încerc și eu:Să nu vadă dușmanul cât lichid ai 😎🤣🤣

Încă un răspuns de calitate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, frigider a spus:

haha bun, dar totusi care e rostul lui? 

ce , ca are un sponsor pe el care mai apare poate in cadrele on board?

Un prieten care intra si citeste ocazional forumul, a avut curiozitatea sa il intrepe pe... Goagal si mi-a trimis urmatorul text: 

"this brake reservoir cover will prevent this from occuring. If your reservoir leaks for whatever reason, this sock will soak up the fluid and will prevent it from dripping onto your bikes paint. If you ever crash, this cover will also help minimise fluid spilling onto the road. "

Sursa o cauti tu, daca ai rabdare. In orice caz, daca avem in vedere ca lichidul ala este foarte coroziv si nu l-ai vrea imprastiat pe diferitele parti ale motoretei, pare o explicatie logica. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, xt600 a spus:

Un prieten care intra si citeste ocazional forumul, a avut curiozitatea sa il intrepe pe... Goagal si mi-a trimis urmatorul text: 

"this brake reservoir cover will prevent this from occuring. If your reservoir leaks for whatever reason, this sock will soak up the fluid and will prevent it from dripping onto your bikes paint. If you ever crash, this cover will also help minimise fluid spilling onto the road. "

Sursa o cauti tu, daca ai rabdare. In orice caz, daca avem in vedere ca lichidul ala este foarte coroziv si nu l-ai vrea imprastiat pe diferitele parti ale motoretei, pare o explicatie logica. 

Mă gândeam să caut dar plm trebuie in inglish etc.

Suna plauzibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Un prieten care intra si citeste ocazional forumul, a avut curiozitatea sa il intrepe pe... Goagal si mi-a trimis urmatorul text: 

"this brake reservoir cover will prevent this from occuring. If your reservoir leaks for whatever reason, this sock will soak up the fluid and will prevent it from dripping onto your bikes paint. If you ever crash, this cover will also help minimise fluid spilling onto the road. "

Sursa o cauti tu, daca ai rabdare. In orice caz, daca avem in vedere ca lichidul ala este foarte coroziv si nu l-ai vrea imprastiat pe diferitele parti ale motoretei, pare o explicatie logica. 


daca pierzi lichid e o pb mare, avand in vedere ca nu ar tb sa pierzi.

pe de alta parte, de fiecare data cand am cazut, rezervorul ala a sarit de pe motoreta. E un amarat de platic care-l tine. Singura data cand a ramas pe motoreta a ramas spart si fara capac😂😂😂😂😂.  In general sare repede dc se rupe ghidonul. 

am intrebat si eu la mecanicii de la yamaah si mi-au zis ca sa protejeze rezervorul de UV.

 

Deci nu reusesc sa inteleg ce face Mor:(. 
nu pot sa inteleg cum poate Qua sa mearga si cum merge Mor... pe un circuit care ii place.

nu cred ca ii ia atata sa se recupereze dupa operatie.

From Q1 to pole. Bun Martin... in alta ordine de idei, 5 ducati-uri pe primele 5 locuri 😔. Va fi greu sa nu castige un ducati😂😂😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, SMF a spus:

5 Ducati pe primele 5 locuri....MM frustrat,Q necăjit....Suzi in cartier și ei. 

 

JM campion.🤭


Ar fi super tare, dar mai e mult pana departe. Bag ramane favoritul meu.

cica dovi s-a uitat pe datele lui Qua si a zis ca intelege ce face, dar pur si simplu el nu poate :).

Cica e in fel de MM of the blue bike. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, SMF a spus:

Absolut,era wishful thinking doar referitor la JM. Și eu cred că Bag e "miezul" momentan.

 

Cat despre Dovi,o fi așa nu o fi așa nu știu. Dar e evident ca Q e amărât rău. Are o față de zici că nu și-a făcut somnul.


26 mph diferenta de top speed e ceva.

singurul care poate maine sa bata ducati-urile e preferatil lui Method, desi ni recunoaste☺️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care ziceți de MM că e disperat, nebun etc:

* ce părere aveți de Morbidelli care după o accidentare la genunchi și stat puțin pe bara, cu moto cu mici updateuri nu își regăsește viteza pe care cu toții din că o are?

* Ce părere aveți de Peco? Favorit clar în teste, din nou, ceva update uri la moto, se chinuie.

 

Va place mai mult cum se descurca Morbi și Peco? (Peco nici măcar accidentat ci moto puțin schimbata.)

Sau de Rossi spuneau unii că după ce și a rupt piciorul nu a mai fost același?

 

Iar MM după sezon pe bara și multe căzături nașpa pe moto redesign total ii da capăt + după un accident groaznic cu urmări nasoale și iarăși stat pe bara? 

 

Când ai un accident nașpa cică un om normal o ia mai ușor să recâștige încrederea, aici e anormal mm: își revine f f repede. Pur și simplu ride it out dar incredibil de repede.

 

-----------

 

Iar ref diplopie (sper sa țin bine minte ce au zis) cică doctorii au zis că șansele să apară din nou daca se lovește la cap mâine vs șansele să apară daca se lovește la cap peste 1 an sunt aceleași.

Asta e punctul lui slab de acum: nervul optic.

 

----------

 

Iar Ref accident MM mandalika:

 La căzătură era mai lent decât de obicei in curba aia dar a fost mai pe exterior decât trasa ideala.

Deci nu a forțat aiurea, a fost freak accident. Off the gas high side, de aia a zburat așa sus cică.

 

 

 

-------------

Chestia asta cu ținut după cineva în calificări /fp uri - cat de umilitoare pare e ceva periculos că înseamnă să mergi peste limitele tale. Gen mergi all out și te tii după ăla din fata orice ar fi.

-------------

Q e singurul care știe să cânte la pian.

Q posibil sa vrea să rămână, poate cere bani buni. Vs risc pe moto noua dar pe bani mai multi.

 

------------

Oliveira cică nu simte deloc fata și deci... Merge f prost.

Pilot de teste ajunge la 1.8s de timpii piloților de curse dar oli era la 2-3 sec in spate.

 

(Vb înainte de fp 4 și quali eu)

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...