Sari la conținut

4. Red Bull Grand Prix of the Americas 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Asadar, numarul mobrelor conteaza.. ;) Ai vreun dubiu cine va lua titlul la constructori si anul asta? Stai sa vezi dupa jumatatea sezonului cand, (mai mult ca)...posibil, vor fi ordine de echipa. 

Contează că au și piloți.

Ăilalți 3(?) sunt cam degeaba.

Zarco nu e mereu sus dar ajuta și el că încurcă.

 

 

Am văzut de atâtea ori: calificările s calificări si cursa e cursa.

Nu va gândiți că o să fie Ducati pe locurile 1 2 3 4 5 la sfârșit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 183
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 14 minute, frigider a spus:

Contează că au și piloți.

Ăilalți 3(?) sunt cam degeaba.

Zarco nu e mereu sus dar ajuta și el că încurcă.

 

Foarte adevarat. Chiar au vreo 2-3 piloti foarte buni. Dar este si o chestiune care tine de matematica probabilitatilor. Cand ai 8 piloti pe grila, probabilitatea ca pe fiecare circuit sa performeze foarte bine macar un singur pilot, este mai mare decat atunci cand ai 2 sau 4 piloti. Plus ca, asa cum spui, ceilalti pot incurca mult, chiar daca sunt degeaba pe circuit. 

 

 

A cazut Acosta!!! Greu inceput de sezon pentru el... 

 

 

Pffff.. a cazut si Vietti.. 

 

 

Phuuuuu... si Canet.. 

 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, danypop a spus:

Dezastru la moto2. Primii 2 lideri ai căzut unul după altul. Pedro Acosta are pur și simplu un start de sezon dezastruos🤦‍♂️

 

La cei 2 pare ca a fost vantul.

F ciudat a cazut Canet, a plecat cu toata motoreta de-a latul :(.

Acosta a gresit masiv, a intrat f ciudat pe vibratorul de interior, as zice greseala lui.

Pacat de Aldeguer, ghinion si in Argentina si aici :( 

1 oră în urmă, frigider a spus:

Contează că au și piloți.

Ăilalți 3(?) sunt cam degeaba.

Zarco nu e mereu sus dar ajuta și el că încurcă.

 

 

Am văzut de atâtea ori: calificările s calificări si cursa e cursa.

Nu va gândiți că o să fie Ducati pe locurile 1 2 3 4 5 la sfârșit.

 

Eu sper sa nu castige Ducati , desi o sa fie greu.

Poate MM o sa ii incurce, poate Qua nu isi supraincalzeste guma fata in pluton, avand in vedere vantul si temperatura mai scazuta sa vedem ceva batalii.

 

La inceput, parca vad ca pleaca MIller ca din pusca, cu Martin si Bag pe urmele lui, si dupa 8-10 tururi cade pe 7-8.

Astept sa vad duelul Mar - Bag si pe Rins ca sa vina sa termine pe podium :).

Si sper, desi e o speranta desarata asa, ca o sa vina si Qua in apropierea podiumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, danypop a spus:

Greu sa nu fie o victorie Ducati. Posibil ca și suzi sa se amestece în lupta pt podium. În rest is prea multe duc-uri acolo în fata ca să nu câștige unul

 

daca ar fi sa pariez si sa nu ma gandesc ca as putea sa pierd, as paria pe Rins.

daca as fi milionar, as paria pe Qua :)))))))))).

daca as vrea sa nu pierd as alege intre Mar si Bag...sa vedem ce se va intampla.

astep sa cada MIller acuma :)

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, Mihai66RUN a spus:

3 minute și îl vedem pe MM cum ajunge pe podium 

Aiogura florin ion, tu ești mă? 🧐 Că doar nea diaree verbală l-a văzut pe dințos pe podium toată cursa. 🤬

Acum 12 minute, damager a spus:

Merge bine..daca nu rata sigur conducea cursa

Dacă dacă nu era

Parcă parcă se-neca! 😈

memel e mai negru ca hamilton în boxă. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, ENEOS a spus:

Aiogura florin ion, tu ești mă? 🧐 Că doar nea diaree verbală l-a văzut pe dințos pe podium toată cursa. 🤬

Dacă dacă nu era

Parcă parcă se-neca! 😈

 

Asa, dar a avut ritm bun. nu stiu dc ar fi castigat, dar era in frunte.

Qua a mers super bine cu moto2 al lui. Cred ca e extrem de frustant sa vezi cum se departeaza de tine pe linia dreapta.

Pacat ca Rins nua plecat mai bine, daca ramanea cu plutonul fruntas, cred ca avea sanse mari sa castinge. 

Oricum, ducati pare din ce in ce mai buna....daca a ajuns cu 2 motoreta pe podium pe un circuit asa solicitant, inseamna ca pilotii pot sa reziste cu ea.

si mama cum trage, ma uitam cat s-a chinuit Rins cu Zarco, cum trecea Zarco pe langa el pe linia dreapta, 

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 minutes ago, ENEOS said:

Aiogura florin ion, tu ești mă? 🧐 Că doar nea diaree verbală l-a văzut pe dințos pe podium toată cursa

Las' că au mers aia sponsorizați de eneos mult mai bine decât mm93 😂😂😂

Apropos... Voi ați auzit launch controlul pe startul lui MM? Mie mi s-a parut că nu l-am folosit și a dat-o de gard...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era lunch control că a râgâit! :crack: Cred că a văzut dublu butoanele și a apăsat pe ăla de alături. 

Geaba bagi ulei bun într-un ij, la fel merge! :angryfire:

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa cursa! Bastianini a mers like a God. MM si Rins au facut recuperari senzationale.. spectacol asigurat. Apropo, cam asta inteleg eu prin cursa de recuperare. Ca veni vorba de Rins, parca a renascut din propria cenusa... sigur nu este Mir in echipamentul lui??? Mir a facut si el o cursa buna, dar parca nu este cel pe care il stiu de sezonul trecut. Ma tem ca negocierile cu Honda ii afecteaza ritmul de cursa.. ;) 

Bagnaia, la fel de anonim... 

Jorge Martin, mi-a dat sperante in prima parte a cursei, dar s-a taiat pana la final... pacat. 

Miller, cursa foarte buna, insa inca odata demonstreaza ca este un pilot de locurile doi-trei... 

Zarco, idem.

Q.. s-a vazut ca a vrut mai mult, dar atata poate cu mobra aia. Daca s-ar fi clasat in fata lui MM, ar fi fost o frumoasa victorie de moral. 

KTM-urile pe nicaieri, ca si Aprilia. 

Debutantii jalnici... 

 

P.S. MM nebun de legat.. nu a invatat nimic din experientele urate prin care a trecut, dar astazi a fost eroul cursei: de la prostul plutonului (nu am inteles ca a vrut sa faca la start), pana aproape de paradis, dupa o recuperare de senzatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, xt600 a spus:

P.S. MM nebun de legat.. nu a invatat nimic din experientele urate prin care a trecut, dar astazi a fost eroul cursei: de la prostul plutonului (nu am inteles ca a vrut sa faca la start), pana aproape de paradis, dupa o recuperare de senzatie.

Bine că a rămas pe roți, a ratat el o frânare dar a reușit să se strecoare și n-a luat pe nimeni cu el. Îngândurat înaintea startului, vizibil nemulțumit și frustrat la final. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, xt600 a spus:

Daca

Și cu parcă... 🙄

Dacă nu ar fi fost idiot nu s-ar fi rupt și poate ar fi bătut până acum nr de titluri ale unuia cu galben, am uitat cum îl cheamă. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...