Sari la conținut

Ce arma & stagiu militar ai la activ?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 20 minute, prafrau a spus:

putea sa intrebe direct cine nu ajunge cu picioarele jos pe sv650 in loc s-o ia pe dupa copac

😂

Droguri pe motociclism.ro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am preferat sa fac facultatea. Si pana am terminat-o, s-a desfiintat stagiul militar obligatoriu.

 

In schimb am avut un coleg de camin care era foarte pasionat de armata (chiar a vrut sa faca academia militara), si s-a bagat sa faca stagiul militar voluntar in paralel cu masteratul.

Dupa jumatate de an, se scarbise complet de ce caricatura e armata la noi. Asa ca nu am nici un regret ca n-am mai prins militaria obligatorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, smar2 a spus:

Eu am preferat sa fac facultatea. Si pana am terminat-o, s-a desfiintat stagiul militar obligatoriu.

 

In schimb am avut un coleg de camin care era foarte pasionat de armata (chiar a vrut sa faca academia militara), si s-a bagat sa faca stagiul militar voluntar in paralel cu masteratul.

Dupa jumatate de an, se scarbise complet de ce caricatura e armata la noi. Asa ca nu am nici un regret ca n-am mai prins militaria obligatorie.

Nu ai ce sa regreti... Asa cum facultatea nu este pentru fiecare, nici armata nu este. Problemele apar  cand se baga unii in treaba altora...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Farfuridi a spus:

Mai rau e cu aia care au facut-o la cavaleria aeriana,mai ales cand sunt insuflati patriotic dupa lectura romanului celebru "Un submarin german deasupra Londrei face prapad " avand ca tema al doilea razboi mondial.

Razi, dar cine nu stie, si e convins ca stie, nu mai intreaba. Daca mai are si noroc, si o nimereste, pe urma invata si pe altii.

Pe mine ma ingrozeste lipsa dubiului. Si a reperelor.

1 oră în urmă, patrick1 a spus:

Asta din cauza majorității bețivilor și psihopaților adunați pe acolo. Unii mai răcnesc prin birturi și acum.

 

Depinde și ce facultate alegi. Radare și lansatoare de rachete cu care să te ”joci” nu se găseau ca obiect de studiu în laboratoare la Politehnică. Nici măcar AKM-uri. De motociclete nici nu amintesc.

Ceva buldozere se mai găseau poate pentru unii :P

Eu nu ma refer la o facultate anume. Ma refer la faptul ca facultatea te obliga sa judeci [corect]. In armata nu e recomandat. Acolo executi, ca daca incepi ai idei... devii idiot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 07.04.2022 la 21:30, pinnochio a spus:

Salutare!!! Camarazi,hai să facem de un club,că tot e la modă! Încep eu..Caracal...1995..încărcător🤮🤮🤮🤮

Putin probabil sa gasesti prea multi tanchisti aici, insa ai putea sa schimbi titlul topicului intr-unul care sa ii includa pe cei cu experienta militara, activi sau rezervisti. In felul asta ai scapa si de spam-ul facut de unii care habar nu au sa ia o pozitie de drepti corecta, dar care emit judecati de valoare despre stagiul militar. Bine, daca ma intrebi pe mine, nu prea vad sensul unui asemenea topic, dar daca sunt doritori care vor sa isi impartaseasca experienta militara, why not? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Farfuridi a spus:

persoanele de genul feminin al fortelor armate avand gradul inferior celui de locotenent  vor fi numite "suptlocotenent

Fixed! 

 

La 07.04.2022 la 21:30, pinnochio a spus:

Tanchiști

Mai degrabă punk-iști! :crack:

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Ce arma & stagiu militar ai la activ?

Eu am avut norocul să ajung la "arma cotită"maxresdefault.jpg

aşa că ma avut parte de mai multă mecanică şi mai puţină milităreală. 

Făcusem tir la talere, ZB de vânătoare cu alice, două ţevi, m-a surprins plăcut reculul relativ slab pe care-l avea AKM.

La şcoala de şoferi mergeam des fără instructor că erau oameni de la ţară, aveau treabă prin grădină aşa că reparam singuri Buceagul pe marginea drumului, îndreptam tije împingătoare de supape cu piatra pe asfalt şi completam lichidul de frână cu apă sau cu ţuică.

Distractiv pe total, 1979-1980.

hqdefault.jpg

Editat de Penetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...