Sari la conținut

World Superbike 2022


PzKpfW
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 161
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Este cam bătrân să mai facă o schimbare (voită). La 35 de ani ai nevoie de timp de adaptare - timp pe care nu prea-l mai are. Iar Kawasaki la rândul lor știu că este un pilot care se înțelege foarte bine cu motocicleta, spre deosebire de mai toți coechipierii pe care i-a avut. Cât despre Ducati, îl au pe Bautista acum. Aducerea lui Rea ar genera ceva haos.

 

Poate greșesc, dar cred că de la echipa actuală va pleca doar la pensie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ups, Bsutista o pune jos 🙈

Sa fie oare repetarea primului sezon din Wsbk🤔🙄

Se strânge puțin campionatul, nu e rau

Păcat totuși de căzătură, au oferit un spectacol frumos primii doi din clasament pana la căzătura spaniolului

Revanșa, maine💪😎

Frumoasa și cursa 2-a, cel puțin prima jumătate, superba bătălia dintre turc și Rea. 

Ma bucur pentru Bau ca nu s-a lăsat prea intimidat de căzătură din prima cursa deși în cursa de SP părea ca nu e prea încrezător. Frumos weekend per total, turcul a recuperat bine din deficitul de puncte iar treaba la general s-a strâns semnificativ. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super curse l, toate 3. Incredibil cum a rezistat turcul in fata lui Rea. Magistral,  facut o singura greseala in sicana in 23 de tururi.

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am văzut toate cursele dar nu mă așteptam la performanța asta a lui Razgatlıoğlu. Spunea în interview-ul de mai sus că-i place Donington, dar triplă victorie - kudos. Este încă destul de departe de Bautista, dar oricum s-a relansat puțin campionatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, PzKpfW a spus:

Nu am văzut toate cursele dar nu mă așteptam la performanța asta a lui Razgatlıoğlu. Spunea în interview-ul de mai sus că-i place Donington, dar triplă victorie - kudos. Este încă destul de departe de Bautista, dar oricum s-a relansat puțin campionatul.


ideea e ca nimic nu anunta performantele astea. Se pare ca au gasit ceva setari care ii convin.

in afara de asta, dupa 1.26.0 din calificari a lui rea, la 0.5 de turc, ma astepta sa defileze Rea.

 

in cursa a doua, 1 mers 14 tururi in roata turcului si nu a reusit sa-l depaseasca decat odata cand a gresit turcu in sicana. A revenit imediat in urmator viraj. Sa mergi 14 tururi fara greaeala cu unul in roata ta e o performanta. E incredibil pe frana turcu, mai ales pe un circuit denivelat, unde dc ai ratat punctul de franare cu putin, ai sanse mari sa o pui jos. Vezi Bautista. Vedem la Most, circuit care ii place si lui Bautista. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

a-ti vazut startul la supersport? 

l-au penalizat pe Oncu parca ca a provocat accidentul, dar mie mi-i se pare ca Aegerter schimba trasa in viraj provocand intrarea lui Oncu in roata spate a lui.

Aceeasi poveste ca a venit prea repede, ceaa ce mi-i se pare extrem de empiric cum hotarasc ei ca ala putea sa vireze sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, damager said:

a-ti vazut startul la supersport? 

l-au penalizat pe Oncu parca ca a provocat accidentul, dar mie mi-i se pare ca Aegerter schimba trasa in viraj provocand intrarea lui Oncu in roata spate a lui.

Aceeasi poveste ca a venit prea repede, ceaa ce mi-i se pare extrem de empiric cum hotarasc ei ca ala putea sa vireze sau nu.

 

Și mie mi s-a părut mai mult vina lui Aegerter. Dar poate că au ascultat explicațiile celolalți piloți.

 

1 minute ago, danypop said:

Încă o cursa nebuna la WSBK 👏👏

 

Da, un super campionat. Spectacol cu 3 piloți de la 3 constructori diferiți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, ENEOS a spus:

Pe ce circuit a fost SBK? 

Most.. un circuit un pic ciudăţel, dar interesant. Din pacate nu am vazut cursa 2 şi nici supersportul. Exista vreo şansă sa fie data in reluare? 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, PzKpfW a spus:

 

Și mie mi s-a părut mai mult vina lui Aegerter. Dar poate că au ascultat explicațiile celolalți piloți.

 

 

Da, un super campionat. Spectacol cu 3 piloți de la 3 constructori diferiți.

pai i-au dat ride trough in timpul cursei, deci nu au auzit nimic de la ceilalti piloti. anyway, ma bucur ca s-a mai strans campionatul in supersport.

La sbk ma impresioneaza in continuare turcul cum merge....

incredibil ducati pe linia dreapta, cum reuseste sa topeasca 20-30 m distanta instant..... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 hours ago, damager said:

pai i-au dat ride trough in timpul cursei, deci nu au auzit nimic de la ceilalti piloti.

 

Cei care au căzut la start. Poate. Nu știu.

 

5 hours ago, damager said:

incredibil ducati pe linia dreapta, cum reuseste sa topeasca 20-30 m distanta instant..... 

 

*Bautista, nu neapărat Ducati. Celelalte nu par la fel. Poate-l ajută mult și statura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa punem si clasamentul inainte de pauza. mai sunt inca 6 runde.

 

Pos Rider Points

1 Alvaro Bautista 298 57+52+52+59+26+52

2 Jonathan Rea 267 54+37+53+40+45+38

3 Toprak Razgatlioglu 260 39+25+45+32+62+57

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din surse extrem de credibile, pana pa Donnington, yamaha a mers cu un alt soft decat anul trecut, un soft facut de italieni.

de la donnington s-au intors la softul de anul trecut, facut de japonezi. Si schimbarea s-a vazut imediat cu 5 curse castigate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, damager a spus:

Din surse extrem de credibile, pana pa Donnington, yamaha a mers cu un alt soft decat anul trecut, un soft facut de italieni.

de la donnington s-au intors la softul de anul trecut, facut de japonezi. Si schimbarea s-a vazut imediat cu 5 curse castigate.

Pirelli facut de japo? Sigur nu in China?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 hours ago, damager said:

Si schimbarea s-a vazut imediat cu 5 curse castigate.

 

..Pentru Razgatlıoğlu. La Locatelli nu am văzut nicio schimbare a performanțelor. Probabil treabă de finețe și de preferințe în ceea ce-l privește pe turc. În momentul de față cei 3 piloți fac diferența. Au motociclete diferite dar cărora reușesc să le exploateze punctele forte.

 

Doninton Park este circuitul preferat al lui Toprak. Most a fost alt circuit pe care s-a descuract bine în general. Urmează Magny-Cours - îi place și ăla. Să vedem după.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...