Sari la conținut

SMAEB 2022 - 20-22 Mai - Let's do it moto!


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Bilete aici: 

 

Ei bine, se intampla!  Let's do it moto! 

 

Daca totul ar fi fost normal, editia din acest an ar fi fost cea cu numarul 20. Pandemia COVID-19 ne-a tinut insa pe loc vreme de doi ani si iata-ne in 2022 revenind cu anuntul pentru editia cu numarul 18.

      Lumea moto a mers inainte, transportul pe doua roti - atat cel de placere, cat si commuting-ul si zona de curierat - a crescut considerabil, pe piata avand loc schimbari majore atat din punctul de vedere al modelelor nou-aparute, cat si al unor importatori noi pentru marci deja prezente pe piata sau importate pentru prima data in Romania.

      Desi initial am decis ca este necesar sa amanam si aceasta editie a SMAEB, intrucat cele doua perioade disponibile la Romexpo nu erau satisfacatoare (Pastele Catolic si 1 mai), coroborat cu faptul ca anumiti importatori (mari) au declarat ca stocul de motociclete 2022 nu va fi satisfacator  avand in vedere problemele cu care se confrunta producatorii moto, in urma numeroaselor discutii avute a rezultat totusi ca balanta este net favorabila organizarii SMAEB 2022, fiind increzatori ca toate firmele participante vor avea beneficii reale.

      Un alt aspect important de care am tinut cont ati fost voi, motociclistii, de la care am primit in ultima luna multe reactii care au aratat ca evenimentul este necesar si dorit. 

 

SMAEB 2022: agrement, transport urban & livrari

…este motto-ul pe care il folosim deja de foarte multi ani, sub o forma sau alta

 

      Agrement pentru segmentul de excursii si turism al motociclismului, transport urban respectiv commuting pentru orasele din ce in ce mai aglomerate si livrari pentru ca toti am vazut cat de importanta a fost livrarea la domiciliu in aceasta perioada. Evident, salonul va avea si doua module speciale dedicate ATV-urilor si vehiculelor electrice.


Save the date: 20-22 mai 2022, Romexpo, Pavilion B1.

Mai multe detalii in curand!

Cu drag,

Echipa SMAEB nerabdatoare!

smaeb2022_afis.png
PS: nu va asteptti sa vina toti chiar importatorii, dar asteptati-va sa fie o sarbatoare a comunitatii moto! Hai sa ne bucuram de ce avem, nu de ce nu avem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ADMIN pinned și featured this topic
  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine ati revenit!

 

Loc de lasat echipament/casca poate ganditi sa faceti pentru cei care vin pe motocicleta! 

Nu e chiar o placere sa cari ca ursul dupa tine echipamentul timp de cel putin 2-3 ore. Sa nu mai zic ca daca vrei sa mai achizitionezi ceva, urci pe o motocicleta...

 

Succes!
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.04.2022 la 8:38, SMAEB a spus:

  avand in vedere problemele cu care se confrunta producatorii moto,

Foarte bine ca se intampla. E bine venit!

Insa afirmatia de mai sus este de fapt fix pe DOS! Toti vand de RUP! Sunt cresteri procentuale, si la auto si la moto! Vaznarile bubuie, se lauda toti cu recorduri. Deci criza de fapt esteo super afacare, se fac bani foarte multi, din perspectiva unei cereri foarte mari, cu preturi crescute, si stocuri limitate.
Sa nu plangem totusi de mila situatia actuala aproducatorilor moto-auto :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum 20 ore, warlock a spus:

Bine ati revenit!

 

Loc de lasat echipament/casca poate ganditi sa faceti pentru cei care vin pe motocicleta! 

Nu e chiar o placere sa cari ca ursul dupa tine echipamentul timp de cel putin 2-3 ore. Sa nu mai zic ca daca vrei sa mai achizitionezi ceva, urci pe o motocicleta...

 

Succes!
 

 

Nici la Eicma nu era asa ceva.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Face (na)palm. 

In loc sa aveti întrebări care vor fi expozanții, voi va agățați românește de lipsa sau prezenta vestiarelor. 

Spor la bananait. 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O ce veste minunata ! Felicitari si de abia astept sa intalnesc prieteni vechi !

 

ca sa fie banateanu' fericit , care vor fi expozantii ?😉 da' vestiare ? pe cand ?😅 gagici sumar echipate  ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.04.2022 la 17:21, warlock a spus:

Bine ati revenit!

 

Loc de lasat echipament/casca poate ganditi sa faceti pentru cei care vin pe motocicleta! 

Nu e chiar o placere sa cari ca ursul dupa tine echipamentul timp de cel putin 2-3 ore. Sa nu mai zic ca daca vrei sa mai achizitionezi ceva, urci pe o motocicleta...

 

Succes!
 

 

In coburile motoretului pe care ai venit calare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.04.2022 la 9:47, MLR001 a spus:

Va salut! Vreun update legat de expozanti? Ma intereseaza in mod special daca va participa importatorul Kawasaki. Multumesc!

Slabe sanse, by default ei nu prea mai participau la Smaeb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, ENEOS a spus:

 

Când v-ei scrie corect o fi prea târziu? 

 

Mulțumesc pentru mențiunea făcută.Intr-adevar se impune o scriere corectă, dar din pacate mesajul tau nu construiește nimic. Doar bătaie de vorbe. Ai un Program al SMAEB ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.04.2022 la 19:38, ENEOS a spus:

Haidi, bre, că unii nu ies până nu are asfaltu' minim dooj' de grade! 

Sau ies, dar se imprastie la prima parada...

La 23.04.2022 la 15:00, l.u.v a spus:

Sună la United Motors și întreabă-i.

Luigi, asta a fost naspa!

La 13.04.2022 la 17:21, warlock a spus:

Bine ati revenit!

 

Loc de lasat echipament/casca poate ganditi sa faceti pentru cei care vin pe motocicleta! 

Nu e chiar o placere sa cari ca ursul dupa tine echipamentul timp de cel putin 2-3 ore. Sa nu mai zic ca daca vrei sa mai achizitionezi ceva, urci pe o motocicleta...

 

Succes!
 

Iti vand un pont: cumperi un antifurt d-ala subtire, de bicla, il treci prin casca si prin maneca de la geaca si il legi de ceva de la mobra. 

Daca as fi stat dupa vestiare prin toate locurile vizitate calare in ultimii 15 ani, as fi vazut...nimic. 

Acum 2 ore, MBG a spus:

 

Mulțumesc pentru mențiunea făcută.Intr-adevar se impune o scriere corectă, dar din pacate mesajul tau nu construiește nimic. Doar bătaie de vorbe. Ai un Program al SMAEB ?

Al tau ce construieste?

Mai e o luna, la ce-ti trebuie programul? Vrei sa stii, in functie de el, daca vii sau nu? Sau vrei sa stii de acum la ce ora sa pleci de acasa ca sa prinzi deschis?

PS Un mesaj n-are cum "sa construiasca" nimic. Poate sa ajute la ceva sau nu. Incercati sa ganditi in romana, daca incercati sa scrieti in romana. Sau scrieti in ce limba stiti, ne descurcam noi sa va intelegem, ca si in romana asta stalcita, tot aia e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am făcut antifurt din 2 metri și ceva de cablu gen ambreiaj (2-3 mm), sertizat cu niște bride folosite la avioanele ULM. Mobra are sub șa două agățători, pun gecile una in alta și leg capetele sufei pe dedesubt. Nu mi s-a furat nimic până acum. Căștile le leg de ghidon cu un antifurt de bicicletă (șufa de cca 1 metru). Metoda funcționează, dar noi nu avem echipamente scumpe, gen Klim sau alpinestar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Speedy.K a spus:

Loc de lasat echipament

Da de ce tre musai cu motorul venit, e doar bataie de cap cu echipamentul; nu mai bine cu masina sau taxi sau bus? super relax!

 

 

Acum 8 ore, Speedy.K a spus:

la ce-ti trebuie programul?

Ca sa stii daca merita sa te dai jos din pat

Anu asta, dupa doi ani de pauza, s-a tinut expoul de moto in Varsovia (am mai fost doua dati anterioare), ei zic ca e cel mai mare din Eu de est si centrala, si asa o fi ca m-a impresionat primele doua dati, o zic la modul foarte serios.
Acuma a fost teapa de pe lume, biletul din 2020 (pe care il aveam online) era valabil doar pentru Vineri (nu era anuntat niciunde), preturile la bilele creseteau online zilnic, eu platit la intrare ca teapa cu vechiul bilet am dat ceva de gen 150Ron pentru 20 min de invartit.
Nu au fost prezenti: BMW, Suzuki, Ducati, Aprilia, MV, Indian, Husky, Ajp, CanAm, Bombardier, Peugeot, Piagio, Yamaha si producatorii mari de echipament care expuneau ultimile filme si tot asa, gadgeturi noi, etc.

Vestea s-a dus repede aparent ca lume foarte putina, la fel am zis si eu mai departe, sa stea lumea acasa si la anu si anii ce vin fix p*la ma duc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...