Sari la conținut

7. SHARK Grand Prix de France 2022


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, ar fi foarte interesant... 

Culmea este ca HRC, ca si Aprilia dealtfel, ar putea sa ii ia pe amandoi la pachet. Piloti buni, combativi, care nu au complexul MM sau Q si care, cu motocicleta potrivita, pot castiga curse si sa lupte la varf. Exact de ce au nevoie ambele echipe, in acest moment. Hai cu ofertele!!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Method a spus:

Deci ca sa reiau - in lumina noilor stiri (link) - Mir la HRC de la anul dimpreuna cu MM?

Va fi interesant daca se materializeaza.

Daaaa, cam cum a fost cu Lorenzo 🤤🤤

Toată lumea excitată maxim și când colo pârț, nimic. Nu spun ca o sa fie asa dar zic sa așteptăm. Șanse 50/50

Editat de danypop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, danypop a spus:

Daaaa, cam cum a fost cu Lorenzo 🤤🤤

Toată lumea excitată maxim și când colo pârț, nimic. Nu spun ca o sa fie asa dar zic sa așteptăm. Șanse 50/50

Sa-ti aduc aminte ca Lorenzo in teste cu v2018 a Hondei a fost dupa 3 zile de teste la fel de rapid ca MM?

Nu-ti mai aduc aminte ca si asa nu conteaza,uiti,si oricum nu te intereseaza.Haterii stiu doar hate.

 

La Lorenzo a fost un cumul de factori dimpreuna cu o moto foarte fara feeling fata (pe care n-a mers bine nimeni in afara de MM),dimpreuna cu o fisura la coloana samd.

Daca ne asteptam ca Mir sa vina sa se urce pe Honda si sa fie peste MM,inseamna ca suntem fumati rau.La fel cum a fost cu Pol.

Oamenii au nevoie de adaptare,a se revedea perioada lui Bagnaia la Ducati samd.Nu e chiar ca in anii 2000 si nu toata lumea e Rossi sa sara de pe una pe alta si sa castige cu zambetul pe buze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, Method a spus:

 

La Lorenzo a fost un cumul de factori dimpreuna cu o moto foarte fara feeling fata (pe care n-a mers bine nimeni in afara de MM),dimpreuna cu o fisura la coloana samd

Am fost printre putinii care au spus ca o sa faca o laie cu Honda. Era si usor de previzionat. Dupa cum am spus ca o sa faca acelasi lucru si cu Ducati, inainte de Honda. Si am avut dreptate. 

In rest, spui bine, este necesara o adaptare mai lunga, decat cu motocicletele de acum 10 ani. Fie si daca ne gandim numai din prisma zecilor de butonase si manetute asezate diferit pe ghidon, de la un constructor la altul. Nu mai vorbim de feelingul diferit al fiecarei mobre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lorenzo s-a răsuflat la ducati, dar și acolo începuse să miște. Și să nu uităm că în teste era lângă mm de atunci, nu de cel de acum lângă care posibil să fie mai simplu de stat! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, danypop a spus:

Daaaa, cam cum a fost cu Lorenzo 🤤🤤

Toată lumea excitată maxim și când colo pârț, nimic. Nu spun ca o sa fie asa dar zic sa așteptăm. Șanse 50/50

e alta honda, Pol a mers binisor uneori.

nu mai e ciudatenia aia unde trebuia sa omori fata.

Acum 14 minute, xt600 a spus:

Am fost printre putinii care au spus ca o sa faca o laie cu Honda. Era si usor de previzionat. Dupa cum am spus ca o sa faca acelasi lucru si cu Ducati, inainte de Honda. Si am avut dreptate.

totusi expertii spun ca daca ramanea la ducati se putea bate la campionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 59 minute, Method a spus:

nu toata lumea e Rossi sa sara de pe una pe alta si sa castige cu zambetul pe buze.

 you can say that again! there can be only one! VR46!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, frigider a spus:

nu mai e ciudatenia aia unde trebuia sa omori fata.

MM'lu spune ca tocmai ca e problema mare cu fata la aceasta moto.MM'lu care pierdea fata relaxat si nu se stresa.Deci daca el zice ca e problema - fuck,e problema.

Si Pol care vai cum mergea (unii deja il vedeau intorcandu-i casca in cap lui MM'lu),s-a taiat ca maioneza.Previzibil dealtfel.

Ori daca e problema deja pt pilotii consacrati pe Honda,pt de-alde Mir picat de la Suzuki...

 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Ori daca e problema deja pt pilotii consacrati pe Honda,pt de-alde Mir picat de la Suzuki...

 

Poate fi, sau poate nu.

Cred ca depinde mult de stilul de pilotaj al fiecaruia. Ceea ce pentru unii ar fi imposibil de condus, pentru altii ar fi pur si simplu ideal. Exemplu elocvent tot Honda cu MM inainte de accidentare, vs ceilalti piloti Honda.

 

Eu sunt curios pe ce motocicleta ar mai fi rapid MV azi...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, danypop a spus:

Daaaa, cam cum a fost cu Lorenzo 🤤🤤

Toată lumea excitată maxim și când colo pârț, nimic. Nu spun ca o sa fie asa dar zic sa așteptăm. Șanse 50/50e

exact, sansele sunt 50-50.

poate cineva sa spuna care e stilul care se potriveste pe honda? Ca sa vedem daca macar se apropie Mir de cerinte?

ca despre adaptarea lui Mir la motorete nu stim nimic ca nu a schimbat. Nici ce stil ar tb sa ai ca sa poti sa mergi cu Honda, nici cat de usor e sa te adaptezi. 
ca sa speculez putin, Mir este un pilot care are nevoie de feeling pe fata, tocmai una dintre problemele honda. Mir a castigat campionatul din cauza ca nu a vazut prea mult si a terminat in primii 5. 
doar parerea mea, este ca nu ca face mare lucru la honda( desi spre sa ma insel, sa ii arate cineva lui MM cum se mai merge cu honda☺️☺️ ).

probabil, iarasi, opinie personala, mai buna treaba ar face Martin/Zarco la honda. Ei au alte modalitati de a gasi limita la motoreta☺️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, damager a spus:

robabil, iarasi, opinie personala, mai buna treaba ar face Martin/Zarco la honda. Ei au alte modalitati de a gasi limita la motoreta☺️

 

+1

Totusi nu pot sa uit entuziasmul lui Pol dupa prima cursa din sezonul asta. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Având în vedere procentajul de 100% al piloților praf pe honda(toți dar absolut toți de pe onda din ultimii 5-6-7 ani au fost praf, începând de la Pedrosa, Lore, Zarco(alea 2-3curse),Cal,Naka, Alex M, și acum Pol) probabilitatea ca Mir sa facă ceva(gen podiumuri consecutive, nu unul pe an) e extrem de mica. Eu am zis 50/50 dar nu cred personal în asa ceva. Dar e bine ca o sa avem suspans. Un fapt amuzant, mâine poimâine o sa fie trecuți toți piloții de pe grila pe la onda 🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, danypop a spus:

Având în vedere procentajul de 100% al piloților praf pe honda(toți dar absolut toți de pe onda din ultimii 5-6-7 ani au fost praf, începând de la Pedrosa, Lore, Zarco(alea 2-3curse),Cal,Naka, Alex M, și acum Pol) probabilitatea ca Mir sa facă ceva(gen podiumuri consecutive, nu unul pe an) e extrem de mica. Eu am zis 50/50 dar nu cred personal în asa ceva. Dar e bine ca o sa avem suspans. Un fapt amuzant, mâine poimâine o sa fie trecuți toți piloții de pe grila pe la onda 🤣🤣

e moto noua.

poate s-ar fi adaptat mai bine la aia veche?

poate s-o adapta mai repede la asta noua?

 

e mereu cu "?" cand se schimba tabara dar de obicei e super greu cand faci schimbarea.

traim si vedem. 

daca tot se zvoneste atata o fi adevarat ca se duce la Honda Mir.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Mihai66RUN a spus:

Îi orice caz, începând de azi e 99%sigur că acolo va ajunge nenea M1R.

Screenshot_20220512-123208.png


al drakului sa fiu dc mi-oi mai lua eu Suzuki. Si am fost aproape sa imi iau, dar bulangii nu au scos modelul nou cu euro5😔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, frigider a spus:

e moto noua.

poate s-ar fi adaptat mai bine la aia veche?

poate s-o adapta mai repede la asta noua?

 

e mereu cu "?" cand se schimba tabara dar de obicei e super greu cand faci schimbarea.

traim si vedem. 

daca tot se zvoneste atata o fi adevarat ca se duce la Honda Mir.

Aici nu e baba uarba. Rezultatele vorbesc, restul sunt chestii de feizbuk. E cea mai mare/importanta competiție moto deci scuzele cu adaptatul, etc sunt patetice. Nu contează ca e noua, veche, bună, rea, trebuie sa scoată performante de top, ca e onda(evident pilotul+mașinăria) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

57 minutes ago, damager said:


al drakului sa fiu dc mi-oi mai lua eu Suzuki. Si am fost aproape sa imi iau, dar bulangii nu au scos modelul nou cu euro5😔

Scot acum.... Muta tot bugetul de GP înspre dezvoltarea tehnologiei emisiilor poluante 😂😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Mihai66RUN a spus:

Scot acum.... Muta tot bugetul de GP înspre dezvoltarea tehnologiei emisiilor poluante 😂😂😂

😂😂😂😂. da corect. 

Dupa cat de relaxat era Mir cand a fost intrebat de optiuni, cred da deja perfecteaza detaliile cu Honda. Sper sa ne bucuram pt el si sa nu se ingroape la Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas changed the title to 7. SHARK Grand Prix de France 2022

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...