Jump to content

Căști wireless in ear

Recommended Posts

• Admin

Salut!

Caut niște căști in ear wireless.

Cerințele sunt să izoleze bine de zgomotul extern, sunet și volum decent și acumulator care să țină cât mai mult.

Ce recomandari aveți?

Mersi!

depinde de cat esti dispus sa dai pe ele.

Unele f bune si care izoleaza perfect zgomotul (noise cancelling) Sony WF-1000XM3

In zona zona de buget redus, orice de la xiaomi  care iti sunt ok la dimensiuni

Vezi ca nu ai sa le poti folosi in casca moto ca si handsfree ca microfonul va fi prea izolat in scoica din casca din jurul urechii.

Acum 38 minute, XorX a spus:

depinde de cat esti dispus sa dai pe ele.

Unele f bune si care izoleaza perfect zgomotul (noise cancelling) Sony WF-1000XM3

In zona zona de buget redus, orice de la xiaomi  care iti sunt ok la dimensiuni

Vezi ca nu ai sa le poti folosi in casca moto ca si handsfree ca microfonul va fi prea izolat in scoica din casca din jurul urechii.

Par că e mult "volum" in afara urechii, de așteptat la căști wireless.

Oare poate pune casca moto peste ele? Doar curios.

Mă gândeam și eu să iau pt când mă culc - sa nu mă sugrum cu cablul dar mi e că nu pot pune urechea pe pernă cu casca in ureche. 

Tre să sap și eu puțin.

1 hour ago, l.u.v said:

Cerințele sunt să izoleze bine de zgomotul extern, sunet și volum decent și acumulator care să țină cât mai mult.

Aveam aceleași cerințe. AirPods Pro. Probabil că nu sunt cele mai bune la niciuna dintre categorii, dar sunt în top 3 pentru fiecare. Cel mai bun compromis.

Eu mi-am luat un set de Huawei Freebuds 4i. Ieftine (200 lei), izoleaza aproape perfect fata de exterior. Dar na...daca esti audiofil, mai baga cam 1000 lei in plus si cautam altceva. Pentru viata de zi cu zi, sunt super multumit.

• Admin

Salutare și mersi pentru răspunsuri.

Nu le folosesc sub cască pe moto ci recreațional, pe bicicletă, acasă etc.

Bugetul..am văzut că Sony sunt și de 8-900-1200 ron, dar nu dau atâția bani pe un moft.

2-300 + ron sunt dispus să cheltuiesc.

La 2-300 ron nu o sa gasesti ceva si cu noise canceling. In pricipiu mai tot ce inseamna in ear atenueaza destul de mult zgomotul ambiental. Poti sa te uiti si la skullcandy  ca au un model(dime 2) in banii aia, dar nu o sa aiba o fidelitate extraordinara. Autonomie e undeva la 3h castile si pa a la 12 cu reincarcare din suport. 

Salut. In bugetul tău am eu de aprox un an Taotronics Soundliberty 94. Mi se par foarte bune pentru prețul lor. Dacă vrei calitate crești prețul bineînțeles și te uiți la Sony sau Apple (pe astea le-am avut eu în calcul). 

Le-am luat pentru avion și drumuri prin oraș  și sunt exact ce am nevoie. 

Posted (edited)

eu am de la apple airpods pro si pot sa zic ca merita fiecare leu.  Recomand. 

cum a zis cineva mai sus. in 300ron nu prea gasesti nimic calitativ 

Edited by Robyb

Eu le am pe astea.

https://www.emag.ro/casti-true-wireless-pamu-slide-bluetooth-5-0-microfon-incorporat-2000mah-60h-incarcator-wireless-qualcomm-3020-negru-t6w-black/pd/DWSX2GBBM/

Geniale! Le recomand cu caldura (le folosesc si ca hands-free uneori)!

Tine bateria de te plictisesti. Cutia incarca relativ repede castile.

Acum 4 ore, l.u.v a spus:

2-300 + ron sunt dispus să cheltuiesc.

Salut.

Ti-am pus link mai sus.

Nu cred ca gasesti ceva mai bun in marja asta de pret.

Se aud bestial.

Eu am avut cam acelasi buget ca si tine si am cautat mult timp pana le-am ales pe cele Pamu.

5 hours ago, l.u.v said:

Nu le folosesc sub cască pe moto ci recreațional, pe bicicletă, acasă etc.

Pentru exterior prin București (mult zgomot de fundal) vrei ceva cu noise cancelling.

Airpods Pro - cele mai "compatibile" cu Macbook-uri (alte casti au multe "glitch-uri" la capitolul asta). Compatibile (si stabile) cu telefoane sunt toate (tot qa-ul acestor produse se face pe telefoane - nu pe pc-uri/mac-uri).

Sunetul nu cel mai hi-fi (Sony-uri si Sennheiser-urile le depasesc). Calitatea vocii in apeluri este printre cele mai bune (dar iar, la capitolul asta sunt depasite de Jabra-uri). La fel, la baterie...fiindca sunt mici, bateria tine mai putin decat la alte marci. 

Una peste alta, cum zicea colegul, nu exceleaza la nimic (sa nu se inteleaga ca sunt mediocre - probabil la orice capitol se claseaza in top 3), dar ca pachet all-round sunt foarte reusite.

Alternativa mai ieftina sunt Beats Studio Buds (le-am recomandat de multe ori cunoscutilor), firma e detinuta tot de Apple. La aproape jumatate de pret sunt ~80% din nivelul Aipods-urilor Pro (calitate plastice, nc, sound quality, call quality, etc).

Posted (edited)

Folosesc de vreo 2 ani astea si sunt multumit

https://www.emag.ro/casti-audio-in-ear-skullcandy-inkd-wireless-bluetooth-microfon-autonomie-8-ore-black-gray-s2iqw-m448/pd/DJGXKQBBM/?X-Search-Id=d080ad49e4e9f4b5926c&X-Product-Id=5691316&X-Search-Page=1&X-Search-Position=8&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Sunt comode, izoleaza f bine sunetul exterior, se aud ok, tine bateria suficient, se incarca repede. Iar pretul e mai mult decat decent. Si le poti folosi si pe moto daca vrei :) Si mai ales, din puctul meu de vedere, nu tre sa stai cu grija ca le pierzi, sa stai sa le bagi prin buzunar daca trebuie sa scoti o casca sa vb cu cineva etc.

Edited by Cap0ne

• Admin

Salutare!

Mersi încă odată tuturor, le-am comandat pe cele recomandate de @capone

Nu am nevoie decât să îmi bâzâie decent în urechea dreaptă când merg cu bicicleta (merg cu stânga libera) și să nu le încarc odată la două zile.

Să dai 8-9-1000 ron pe niște căcaturi mi se pare nu știu cum.