Sari la conținut

Căști wireless in ear


Postări Recomandate

  • Admin

Salut!

 

Caut niște căști in ear wireless.

Cerințele sunt să izoleze bine de zgomotul extern, sunet și volum decent și acumulator care să țină cât mai mult.

Ce recomandari aveți?

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde de cat esti dispus sa dai pe ele.

Unele f bune si care izoleaza perfect zgomotul (noise cancelling) Sony WF-1000XM3

In zona zona de buget redus, orice de la xiaomi  care iti sunt ok la dimensiuni

 

Vezi ca nu ai sa le poti folosi in casca moto ca si handsfree ca microfonul va fi prea izolat in scoica din casca din jurul urechii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, XorX a spus:

depinde de cat esti dispus sa dai pe ele.

Unele f bune si care izoleaza perfect zgomotul (noise cancelling) Sony WF-1000XM3

In zona zona de buget redus, orice de la xiaomi  care iti sunt ok la dimensiuni

 

Vezi ca nu ai sa le poti folosi in casca moto ca si handsfree ca microfonul va fi prea izolat in scoica din casca din jurul urechii.

Par că e mult "volum" in afara urechii, de așteptat la căști wireless.

Oare poate pune casca moto peste ele? Doar curios.

 

Mă gândeam și eu să iau pt când mă culc - sa nu mă sugrum cu cablul dar mi e că nu pot pune urechea pe pernă cu casca in ureche. 

Tre să sap și eu puțin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, l.u.v said:

Cerințele sunt să izoleze bine de zgomotul extern, sunet și volum decent și acumulator care să țină cât mai mult.

 

Aveam aceleași cerințe. AirPods Pro. Probabil că nu sunt cele mai bune la niciuna dintre categorii, dar sunt în top 3 pentru fiecare. Cel mai bun compromis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arunca un ochi pe reviewuri la Isotunes, fac produse de calitate

Pro https://isotunes.co.uk/products/isotunes-pro-2?variant=32442004373591 

sau Free https://isotunes.co.uk/collections/top-products/products/isotunes-free

 

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salutare și mersi pentru răspunsuri.

Nu le folosesc sub cască pe moto ci recreațional, pe bicicletă, acasă etc.

Bugetul..am văzut că Sony sunt și de 8-900-1200 ron, dar nu dau atâția bani pe un moft.

2-300 + ron sunt dispus să cheltuiesc.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 2-300 ron nu o sa gasesti ceva si cu noise canceling. In pricipiu mai tot ce inseamna in ear atenueaza destul de mult zgomotul ambiental. Poti sa te uiti si la skullcandy  ca au un model(dime 2) in banii aia, dar nu o sa aiba o fidelitate extraordinara. Autonomie e undeva la 3h castile si pa a la 12 cu reincarcare din suport. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. In bugetul tău am eu de aprox un an Taotronics Soundliberty 94. Mi se par foarte bune pentru prețul lor. Dacă vrei calitate crești prețul bineînțeles și te uiți la Sony sau Apple (pe astea le-am avut eu în calcul). 

Le-am luat pentru avion și drumuri prin oraș  și sunt exact ce am nevoie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am de la apple airpods pro si pot sa zic ca merita fiecare leu.  Recomand. 

 

cum a zis cineva mai sus. in 300ron nu prea gasesti nimic calitativ 

 

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu le am pe astea.

https://www.emag.ro/casti-true-wireless-pamu-slide-bluetooth-5-0-microfon-incorporat-2000mah-60h-incarcator-wireless-qualcomm-3020-negru-t6w-black/pd/DWSX2GBBM/

 

Geniale! Le recomand cu caldura (le folosesc si ca hands-free uneori)!

Tine bateria de te plictisesti. Cutia incarca relativ repede castile.

 

 

Acum 4 ore, l.u.v a spus:

2-300 + ron sunt dispus să cheltuiesc.

Salut.

Ti-am pus link mai sus.

Nu cred ca gasesti ceva mai bun in marja asta de pret.

Se aud bestial.

Eu am avut cam acelasi buget ca si tine si am cautat mult timp pana le-am ales pe cele Pamu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 hours ago, l.u.v said:

Nu le folosesc sub cască pe moto ci recreațional, pe bicicletă, acasă etc.

 

Pentru exterior prin București (mult zgomot de fundal) vrei ceva cu noise cancelling.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Airpods Pro - cele mai "compatibile" cu Macbook-uri (alte casti au multe "glitch-uri" la capitolul asta). Compatibile (si stabile) cu telefoane sunt toate (tot qa-ul acestor produse se face pe telefoane - nu pe pc-uri/mac-uri).

Sunetul nu cel mai hi-fi (Sony-uri si Sennheiser-urile le depasesc). Calitatea vocii in apeluri este printre cele mai bune (dar iar, la capitolul asta sunt depasite de Jabra-uri). La fel, la baterie...fiindca sunt mici, bateria tine mai putin decat la alte marci. 

 

Una peste alta, cum zicea colegul, nu exceleaza la nimic (sa nu se inteleaga ca sunt mediocre - probabil la orice capitol se claseaza in top 3), dar ca pachet all-round sunt foarte reusite.

 

Alternativa mai ieftina sunt Beats Studio Buds (le-am recomandat de multe ori cunoscutilor), firma e detinuta tot de Apple. La aproape jumatate de pret sunt ~80% din nivelul Aipods-urilor Pro (calitate plastice, nc, sound quality, call quality, etc).

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Folosesc de vreo 2 ani astea si sunt multumit

https://www.emag.ro/casti-audio-in-ear-skullcandy-inkd-wireless-bluetooth-microfon-autonomie-8-ore-black-gray-s2iqw-m448/pd/DJGXKQBBM/?X-Search-Id=d080ad49e4e9f4b5926c&X-Product-Id=5691316&X-Search-Page=1&X-Search-Position=8&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

 

Sunt comode, izoleaza f bine sunetul exterior, se aud ok, tine bateria suficient, se incarca repede. Iar pretul e mai mult decat decent. Si le poti folosi si pe moto daca vrei :) Si mai ales, din puctul meu de vedere, nu tre sa stai cu grija ca le pierzi, sa stai sa le bagi prin buzunar daca trebuie sa scoti o casca sa vb cu cineva etc.

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salutare!

 

Mersi încă odată tuturor, le-am comandat pe cele recomandate de @capone

Nu am nevoie decât să îmi bâzâie decent în urechea dreaptă când merg cu bicicleta (merg cu stânga libera) și să nu le încarc odată la două zile.

Să dai 8-9-1000 ron pe niște căcaturi mi se pare nu știu cum.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, ok, n-am fost atent.

Merci.

 

 

LE. Acum m-am uitat la ele. Nu ma pasioneaza pentru ca nu vreau sa mai am si alte atarnatori pe gat, pe langa gulerul gecii etc.

Imi trebuie unele d-alea fara niciun fir sau prelungire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.05.2022 la 20:41, l.u.v a spus:

Păi vezi că de astea spunea Capone că merg purtate.

După ce sosesc le probez de curiozitate și-ți spun ce și cum.

Sunt oky ?

 

La 18.05.2022 la 21:30, Speedy.K a spus:

LE. Acum m-am uitat la ele. Nu ma pasioneaza pentru ca nu vreau sa mai am si alte atarnatori pe gat, pe langa gulerul gecii etc.

Imi trebuie unele d-alea fara niciun fir sau prelungire.

In afara de alea gen iphone (care oricum cred ca nu's cine stie ce pe moto pt ca vor iesi usor din ureche cand pui casca, nu izoleaza, nu se vor auzi ok etc) nu prea cred ca ai cine stie ce optiuni. Majoritatea au guguloiul ala mare in care au bateria/electronica si nu cred ca poti pune casca peste ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Revin cu impresii, care sunt foarte bune.

Căștile fac exact ce-mi doream, stau bine în ureche, se aud foarte bine și izolează fonic atât cât trebuie pentru ce-mi trebuie mie.

Vin cu 3 rânduri de gume pentru fixare în ureche, la alegere.

Fiind puse la baza gâtului ca un colier le poți purta tot timpul, nu jenează deloc.

Îmi place că nu există riscul să le pierzi, mai ales cum merg eu, pe bicicletă.

Se aud bine când vorbești la telefon, astăzi am purtat o discuție fiind oprit în zgomotul de pe marginea străzii fără nicio problemă.

Dacă ține bateria cât trebuie sunt perfecte!

Le recomand și eu, mersi încă odată, @capone !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...