Sari la conținut

Taxa carte de identitate pe ghișeul.ro


ENEOS
 Share

Postări Recomandate

Am platit eu talonul pe ghiseul.ro, m.a indrumat chiar doamna functionar in martie 2020 si nu iti trebuie nici cont.

 

Intra pe site si da scroll in jos pana ajungi la sectiunea de plati fara autentificare.

Editat de robert23mg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, GoodKat a spus:

@ENEOS man, intru in topicul tau dar pun si eu o intrebare: vreau sa imi inmatriculez la politie motoreta, pe ghiseul.ro pot plati taxa de talon si de numar preferential?

Talon da, număr nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În București am plătit nr preferențial + placa/plăcile cash la ghișeul de înmatriculări, taxa de talon pe ghișeul.ro. 

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, ENEOS a spus:

 

Momolock sau monokey? ca difera prinderea. Oricum ,nasol ca a decolat, gol fiind :D

Shad e o solutie ok-sunt chiar bune, si mai ieftine. Singura lor problema e ca au un plastic mai ieftinel, si se julesc mai usor. Te atingi de topcase cu echipamentul, si te trezesti ca ai lasat o dunga. Mneh, nu le poti avea pe toate:))

 

Acum 11 ore, GoodKat a spus:

@ENEOS man, intru in topicul tau dar pun si eu o intrebare: vreau sa imi inmatriculez la politie motoreta, pe ghiseul.ro pot plati taxa de talon si de numar preferential?

https://www.drpciv.ro/drpciv-payment/

Ia vezi aici :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, GoodKat a spus:


Gracias, hombre! Aparent totul a mers foarte usor cu plata online, am primit confirmarea platilor la ceva secunde dupa ce le-am efectuat. Poate imi fac curaj si timp sa ma duc dupa amiaza pana la DRPCIV. Ca idee, trebuie sa predau numerele provizorii daca am depus documentatia de inmatriculare la DRPCIV? Sau pot lasa actele acolo si sa mai dau o tura weekendul acesta?

Nu predai nimic. Daca mergi cu programare online, si ai programarea in prima parte a zilei, dupa 15 deja iei numerele. Daca stai la ghiseu, 48h iti zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

1 oră în urmă, Adrian M. a spus:

Momolock sau monokey? ca difera prinderea. Oricum ,nasol ca a decolat, gol fiind :D

Shad e o solutie ok

Monolock. 

Era pe moto, instalat proaspăt de la cel care mi-a vândut 🏍️. Și am mai dat vreo 400 lei pe kitul de leduri dedicat, tampoane noi, plm... 

E moale față de cel vechi, dacă îl burdușesc cu haine nu se mai suprapune capacul pe fund, trebuie împins cu mâna din aproape în aproape ca să se poată închide... 🤬 În schimb de la trântă i s-au julit nițel proeminențele de la capac de unde îl ridici și puțin colțurile balamalelor, nimica toată. 

IMG_20220519_181329.thumb.jpg.856abc57e1daaea8843746e269be981c.jpg

 

I-am pus-o pe Kinga. 

 

IMG_20220520_115145.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...