Sari la conținut

Ajutor filmare bucuresti - skater cameraman, weekend, orele 5-6 dimineata


Postări Recomandate

Salutare, tot eu spamez internetul, de data asta cu picioarele mai pe pamant. (renunt la drona, prea mare bataia de cap)

 

Ma vad din nou nevoit sa apelez la oameni pentru un cadru filmat de un skater.

 

 

"pretentiile" ar fi :

- omul sa stie sa se dea bine (frane, curbe, evitare etc) eu o sa fiu pe bici, la mine e cam lipsit de skill cadrul dar pt cameraman e vital sa stie sa se dea bine, e la vale filmarea + sa tina o camera in mana :) . Nu vreau sa se raneasca nimeni.

- omul sa poata si evident sa vrea sa ajunga in buc la 5-6 dim undeva in oras. Trebuie sa fie racoare si trebuie sa nu fie oameni lume pe strada. (eu cred ca vin cu metroul ca e statie aproape)

 

 

ce aveti de pierdut?

- timp

- ore de somn

- nervi?

- uzura adidasi

- uzura rulmenti roti role

- uzura ciorapi

- benzina / motorina / curent daca veniti cu masina pe benzina / motorina / electrica

 

ce aveti de castigat? 

- ocazia iluzia celebritatii - sa va apara porecla cu multe multumiri (milioane, zeci de milioane?) cateva secunde intregi in urmatoarea productie "ori te dai, ori stai acasa" (chillax, nu ajunge nimeni celebru)

- experienta

- ??? 

- aprecierea mea (LoL)

 

detalii despre locul unde se vrea filmarea in privat daca o fi cineva doritor de o fapta buna si sa-si castige locul in raiul vloggerilor.

 

vor fi 1-2-3-4 duble si aia e. Va dura pana intr-o ora cred. Poate mai putin?

 

Filmare cu camera mea obosita, omul sa vina doar el cu rolele. Si hainele de pe el.

 

 

 

 

 

fac cinste pe datorie cu mici si bere pt ca dupa cadrul asta trebuie sa fug sa trag altele apoi tre sa fug altundeva.

imi onorez datoriile. :D 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta iti zic ca nu orice gura-casca e in stare sa filmeze corect. Din start iti pierzi timpul cu straini. Pierzi timp cu instructajul si oricum NU va intelege nimic, daca nu a mai lucrat cu asa ceva sau daca nu s-a confruntat cu o filmare, serioasa, nu la f&$% masa.

Multi nu sunt in stare sa se concentreze sa urmareasca "firul" filmarii / dinamica, asta ca defect din "oficiu". Aici femeile se descurca MULT mai bine decat barbatii.

 

Weekend 🤣5-6 dimineata..........si daca dai 200euro pe ora nu o sa vina nimeni.

Lumea mai sta tarziu in noapte la o masa, intr-un club, cu prietena/sotia etc, cine %&* se scoala la 6 dimineata sa filmeze.

 

Trebuie sa fii realist si sa planuiesti totul cap coada.

De exemplu nu ai mentionat locatia exacta, asa la prima vedere, Bucuresti poate inseamna Piata Unirii / Straulesti / Progresu' / Metalurgiei / Laminorului.

Iti cumperi 3 camere (identice pt a nu avea 3x nuante diferite in filmul final) cu trepiedele aferente si iti faci treaba cu ele pe segmente de cate 50-100m apoi repeti pe urmatorul segment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Bigfoot a spus:

Din experienta iti zic ca nu orice gura-casca e in stare sa filmeze corect. Din start iti pierzi timpul cu straini. Pierzi timp cu instructajul si oricum NU va intelege nimic, daca nu a mai lucrat cu asa ceva sau daca nu s-a confruntat cu o filmare, serioasa, nu la f&$% masa.

Multi nu sunt in stare sa se concentreze sa urmareasca "firul" filmarii / dinamica, asta ca defect din "oficiu". Aici femeile se descurca MULT mai bine decat barbatii.

Cadrul e simplu, filmările mele nu sunt serioase :grinbandit:, e point and shoot, daca găsesc un om eu zic că o să iasă decent.

 

Facem acolo 2 3 5 duble și o aleg pe cea mai buna.

 

Acum 6 ore, Bigfoot a spus:

Weekend 🤣5-6 dimineata..........si daca dai 200euro pe ora nu o sa vina nimeni.

Lumea mai sta tarziu in noapte la o masa, intr-un club, cu prietena/sotia etc, cine %&* se scoala la 6 dimineata sa filmeze.

Da, o sa fie o problema asta dar nu prea am ce sa fac: tre să fie răcoare și liber.

Pe lângă ce ai zis de club etc unii oameni nu pot/vor să se trezească așa de și dimineață.

 

 

 

Acum 6 ore, Bigfoot a spus:

Trebuie sa fii realist si sa planuiesti totul cap coada.

De exemplu nu ai mentionat locatia exacta, asa la prima vedere, Bucuresti poate inseamna Piata Unirii / Straulesti / Progresu' / Metalurgiei / Laminorului.

Iti cumperi 3 camere (identice pt a nu avea 3x nuante diferite in filmul final) cu trepiedele aferente si iti faci treaba cu ele pe segmente de cate 50-100m apoi repeti pe urmatorul segment.

Locul e langa metrou ,îl țin ascuns de paranoia.

Mi am amintit că am un prieten de se dădea cu skateboard, poate rezolv cu el. 

 

So help me God.

 

Am tot căutat forumuri de role dar nu găsesc frate.

 

Sau abordez oameni pe strada ceea ce e puțin dubios. Dar hei.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune ban pe ban și ia-ți Skydio 2+. Are un mod unde poți crea traiectoria dronei, o poți seta pe ce scenariu vrei și aia e... 

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, vis-a-vis a spus:

Pune ban pe ban și ia-ți Skydio 2+. Are un mod unde poți crea traiectoria dronei, o poți seta pe ce scenariu vrei și aia e... 

Hmm am zis că mă opresc din achiziții dar mereu apare ceva: ex. am luat skateboard sa se dea Omu cu el. Ieftin și bun, îți dai seama. :grinbandit:

 

M am gândit și la asta să îmi iau eu drona.

Ideea e că până de curând nu mă gândeam la cadre cu drona.

Acum m am gândit și "nu se poate", autorizații/ amenzi etc. 

 

Voi incerca sa le evit și aia e.

 

 

Am 1 - 2 oameni care au zis că mă ajută dar daca se complică cu autorizări etc... știu eu daca iese ceva?

 

 

Pe scurt: am găsit om.

 

Mersi motociclism!

 

 

 

 

Sper eu sa se vadă rezultatul peste 1 2 săpt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Penetru a spus:

Care e până la urmă rezultatul?

Pai am filmat, inclusiv de pe skateboard.

Dar nu o sa apară cadrele alea :crack:

 

+Socoteala de acasă știi că nu se pupa, zona aleasa pt filmare era periculoasă :grinbandit: deși nu părea la prima vedere.

 

Clipul este in editare.

Dar stau prost cu timpul așa că o să dureze 1-2 săptămâni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...