Sari la conținut

Motociclist cutitar in Bucuresti


Postări Recomandate

Sambata seara, un motociclist a avut o altercatie cu doi tineri dintr-un vw golf. la un moment dat, a scos un cutit si le-a facut celor doi cate un buzunar in plus. Dupa incident am inteles ca ar fi ingropat cutitul. Stie cineva amanunte?

Editat de Kristian K
am gresit 3 litere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator goe 75

O provocare pentru motociclistii pasionati cu detectoarele de metale.

12 minutes ago, riderontornadoes said:

am inteles ca ar fi ingropat cutitul. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie prin ziare. Cei mai cretini sunt pe Kanal D, unde spun ca motociclistul a fost atacat cu un cutit, desi el avea cutitul. Se pare ca s-a revoltat cutitul si si-a atacat proprietarul.

 

379728654_CacanalD.thumb.png.f4edbf2a619d0fdd695b47cc8a54db75.png

Editat de AdrianB1
adaugata poza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, AdrianB1 a spus:

Scrie prin ziare. Cei mai cretini sunt pe Kanal D, unde spun ca motociclistul a fost atacat cu un cutit, desi el avea cutitul. Se pare ca s-a revoltat cutitul si si-a atacat proprietarul.

 

379728654_CacanalD.thumb.png.f4edbf2a619d0fdd695b47cc8a54db75.png

De fapt nu a fost un cutit, ci era triunghiul reflectorizant, si de fapt nu l-a injunghiat ci l-a oferit soferului, si Radio Erevan ..... 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, riderontornadoes a spus:

sambata seara, un motociclist a avut o altercatie cu doi tineri dintr-un vw golf. la un moment dat, a scos un cutit si le-a facut celor doi cate un buzunar in plus. dupa incident am inteles ca ar fi ingropat cutitul. se pare ca pe baiat il cheama Aurelian Cornel Bircu. Stie cineva amanunte?

A ingropat cutitul razboiului?Tu de unde stii ca la ingropat🤔😱

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa vad ce fete alora din Golf.

La fel cum am vrut sa vad fata trotinetistilui din altercatia cu Americanu ala sau cum ii zicea.

Si mai vreau sa stiu cu ce s-au dat jos aia din masina la motociclist.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Informații alterate aiurea!

 

”În data de 21 mai 2022, în jurul orei 22. 30, prin apel 112, Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti – Secţia 2 Poliţie a fost sesizată cu privire la faptul că 3 bărbaţi sunt implicaţi într-un conflict fizic. La faţa locului s-au deplasat poliţişti din cadrul subunităţii menţionate, precum şi echipaje de prim ajutor”, a transmis, duminică, Poliţia Capitalei.”

 

https://www.g4media.ro/politistii-au-deschis-dosar-penal-dupa-ce-un-sofer-un-pasager-si-un-motociclist-s-au-sicanat-in-traficul-din-bucuresti-doua-persoane-au-fost-ranite-in-urma-conflictului-fizic.html

 

Pot să bănuiesc rezonabil că în momentul în care 2 căruțași au coborât din conservă spre 1 motociclist, acesta a acționat în legitimă apărare ... cu mijloacele din dotare (șurubelnița de carburator, etc.).

Mno ... că doar nu era instituție sau local public :D

 

 

 

Editat de patrick1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, Asimplu a spus:

Nu sunt de acord cu violenta in trafic, dar nu pot sa nu observ diferenta: cand se bat niste neica nimeni in trafic, toata lumea este anchetata. Cand ii indoaie pe genunchi un luptator din politie(motociclist) pe niste tigani, bineinteles ca politistul nu este anchetat, iar tiganii amendati.

Si tu bineinteles vrei ca politistul sa fie impuscat iar tiganii premiati, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasă-l, a făcut o glumă. Dacă o să-l atace țiganii în vreo zi, va accepta bătaia cu plăcere și nu va apela ulterior la justiție.

Și poliția face prostii cu duiumul, dar să iei apărarea țiganilor in dauna agenților mi se pare de 🤮...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas changed the title to Motociclist cutitar in Bucuresti

Asa am aflat noi de la media ca s-a petrecut ceva.

Daca nimeni nu depune plangere, nimeni nu ajunge la spital pentru pus fremoar la buzunar, inseamna ca nu s-a intamplat nimica.

Apropo: au gasit aia leul care umba prin Targoviste si pe la toate televiziunile? 😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 minutes ago, ->Bullet<- said:

:moron: Ăștia chiar știu ce vorbesc (”armă albă”)?

 

”Pentru ca un obiect prevăzut cu lamă să poată fi considerat armă albă cu lamă, trebuie să îndeplinească următoarele criterii:

- lama este fie solidară cu mânerul, fie echipată cu un sistem ce îi permite să facă corp comun cu mânerul său;

- are tăiș dublu pe toată lungimea sa;

- lungimea este mai mare de 15 cm;

- lățimea este mai mare sau egală cu 0,4 cm;

- are un mâner prevăzut cu gardă.”

https://ro.wikipedia.org/wiki/Armă_albă

 

Mno ... șofranul ...

 

 

Editat de patrick1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@patrick1 chiar si avand in vedere definitia armei albe: cine puii mei pleaca pe motor la o tura de noapte cu ceva gen cutit dupa el?🤦‍♂️

Daca ii infigea o surubelnita in koor era de inteles, o avea in trusa de scule,  dar asa ... , asta pare genul de om care de felul lui cauta scandalul si drept urmare este mereu pregatit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Silver Arrow a spus:

asta pare genul de om care de felul lui cauta scandalul si drept urmare este mereu pregatit.

 

Gresesti, Mister! Eu am permanent la mine macar doua chestii taioase, un multi tool si un card Victorinox sau CardSharp. Face parte alaturi de lanterna, bricheta si alte maruntisuri din kitul meu de purtat zilnic. Inutil sa-ti spun... cat e de util! :D

 

 

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, Clit Eastwood Jr. a spus:

glumesti, cred ca era si un topic pe forum in care multi colegi isi etalau cutitele pe care le poarta la ei. Unii le tineau la picior, altii atarnate de gat, samd. 

Recunosc ca mi-a scapat acest topic 🙈.

Probabil ca unii au vazut prea multe filme americane 🤣

 

Acum 16 minute, TETEA. a spus:

 

Gresesti, Mister! Eu am permanent la mine macar doua chestii taioase, un multi tool si un card Victorinox sau CardSharp. Face parte alaturi de lanterna, bricheta si alte maruntisuri din kitul meu de purtat zilnic. Inutil sa-ti spun... cat e de util! :D

 

 

Recunosc ca am si eu un multitool (si altele) dar cand plec la drum, nu la o tura de noapte....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...