Sari la conținut

Postări Recomandate

Imi cer scuze pentru ortografia confuza...E din 2012 cu 0 km.la bord.In fine!Am deschis acest topic in speranta ca mai sunt posesori de asa ceva.De Marcel Mot stiu,ca am vorbit cu el si tot el spunea ca mai sunt vreo 2 prin tara.Ma gandeam ca poate s-or auto-sesiza pe topicul asta.Nyky ai ghicit!V Stromul s-a dus din pacate,ca nu mai am timp de ture foarte lungi.Despre motocicleta asta ce sa spun?Mi-a placut ca e singura asa,mai custom,exceptand Honda Fury.In schimb cam...hai sa nu spun urata...poate supra-stilizata,dar propulsoarul ala de 1,9l m-a dat gata.Oricum,voi schimba niste componente de pe ea ca sa arata putin mai altfel....Iarna e lunga al dracului!!!!

Apropo!Ati vazut ce fraier e dealerul neamt care mi-a pozat taraboantza?Calca bunatate de prune cu motorul,inloc sa le culeaga si sa faca ceva cu octanica de macar 70 de grade.... :alcy:

» Post actualizat in 24 Sep 2014 20:51

:crack: Nici una,nici alta!Frumos oras Lausanne....Am stat 2 zile acolo,in drum spre Italia.Eram cu motocicleta....Lacul e de asemenea foarte frumos.De Elvetia in sine,ce sa mai spun?

ceea mai buna e la 40 -45 grade la 70 it arde toate matele!! :) sau pe post de bioetanol!

km multi impreuna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci fain Oyama....Vom vorbi despre o aripa spate in viitorul nu prea indepartat.

» Post actualizat in 08 Oct 2014 07:08

Interesant articol Pink.Cat despre HD,ce sa zic?Cred ca el este unicul....deoarece sustine ca a mers lejer cu VITEZA DE PESTE 220km/h cu o Sportster 1200.Asemenea viteze sunt greu de atins chiar si cu un power cruiser de 1500-1800 cc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Saptamana asta imi ajunge Raiderul acasa (... ...)

Misto foc modelul, alura lui, forma zvelta si linia tobelor fac toti banii..si asta o spune unul care nu (mai) intoarce capul dupa choppere/cruisere!

Sa te bucuri de vapor!

 

 

Probabil ca si tu faci parte din categoria celor care-si imagineaza (ei zic ca simt) ca-i ia vantul de pe chopper la 110km/h.

Scuze ca intervin, dar pe orice naked sau chopper/cruiser te simti vela peste 120 km/ora!

Aaa, poti merge si cu 200, dar a spune ca mergi constant cu viteza aia si sa te simti si confortabil.. :nono:

Poate nu vorbeam, dar prima mea motocicleta in 2004 a fost un VN 1500 si imi amintesc si astazi senzatiile!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Opriti-va. Motocicleta e faina. Punct. Discutii gen nu e HD e copie e bla bla.

 

Imi pare rau, dar omul a tot intrat pe fiecare Topic dedicat Harley, dar ABSOLUT PE FIECARE TOPIC (chiar si la Vanzari), ca sa arunce cu noroi in marca si posesori.

 

In alta ordine de idei, ca sa nu fiu numai Off Topic, o sa fac o comparatie intre 2011 Yamaha Star Raider S si 2011 Harley V-Rod Muscle:

-pret Yamaha = 15.290 dolari;

-Pret Harley = 14..999 dolari;

-doua culori disponibile pentru Yamaha;

-patru culori disponibile pentru Harley;

-12 luni garantie pentru Yamaha;

-24 de luni garantie pentru Harley;

-1854cc are Yamaha;

-1250cc are Harley;

-racire pe aer Yamaha;

-Racire cu lichid Harley;

-capacitate rezervor Yamaha: 16 litri;

-capacitate rezervor Harley: 19 litri;

-cauciuc spate Yamaha: 210/40/18;

-cauciuc spate Harley: 240/40/18.

 

In rest, cam aceleasi dotari, parand copiate una dupa cealalta (stim noi cine pe cine copiaza), performantele fiind net in favoarea V-Rod-ului.

In timp ce Harley V-Rod beneficiaza de un motor racit cu apa, cu axele cu came in chiulasa, Yamaha Raider ce credeti... ?! Yamaha Raider, parca dorind a fi chiar ea un Harley in adevaratul sens al cuvantului, foloseste un motor racit cu aer, CU TIJE IMPINGATOARE si ungere cu carter uscat. Ca sa vezi cum Yamaha foloseste tehnologie din 1900 toamna (asa cum le place posesorilor de japo sa spuna despre Harley) si baiatul nostru, MOTORIUS, crede ca cine stie ce mare scula si-a cumparat, comparativ cu Harley. Ca sa stii de la mine, ceea ce calaresti tu acum este altceva decat un Twin Cam. Impaca-te cu ideea!

 

I

» Post actualizat in 08 Oct 2014 10:00

Ca sa stii de la mine, ceea ce calaresti tu acum NU este altceva decat un Twin Cam. Impaca-te cu ideea!

Editat de Blackrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blackrider!Cu tot respectul,dar uita-te mai bine la cine ar trebui sa se potoleasca...Daca esti moderator,atunci fi moderator pana la capat si fa ceva cu HD asta.Ma urmareste pe tot forumul si tare cred ca are vreun fetish ascuns cu mine... :-L


» Post actualizat in 08 Oct 2014 13:55

Maestre,cu aripa fata e ceva mai simplu...In schimb cu spatele e mai dificil.Si spun asta deoarece aripa spate,in zona ascunsa sub scaun are o forma atipica...E mai tesita si cu un fel de buzunar.In orice caz,mi-ar placea sa iasa cam asa...Una din doua dar as prefera -o pe cea mai lunga fiindca se pot monta mai usor semnalele,numarul si luminile spate....Ce zici?O comitem?


» Post actualizat in 08 Oct 2014 14:01

Oamenii astia au un model de aripa fata mai lunga si diverse altele pt. Raider:

http://www.raiderperformance.com/

Am vazut...O fac cei de la Morton's dar cred ca si a lui Oyama ar iesi la fel.


» Post actualizat in 08 Oct 2014 14:06

Si daca stiu ca mor,dar tot voi pune rotile astea...Big Daddy fat spokes.Deja am vorbit si se rezolva.In schimb mai am nevoie de ceva $$$ ca sa acopar suma.


» Post actualizat in 08 Oct 2014 14:16

Imi pare rau, dar omul a tot intrat pe fiecare Topic dedicat Harley, dar ABSOLUT PE FIECARE TOPIC (chiar si la Vanzari), ca sa arunce cu noroi in marca si posesori.

 

In alta ordine de idei, ca sa nu fiu numai Off Topic, o sa fac o comparatie intre 2011 Yamaha Star Raider S si 2011 Harley V-Rod Muscle:

-pret Yamaha = 15.290 dolari;

-Pret Harley = 14..999 dolari;

-doua culori disponibile pentru Yamaha;

-patru culori disponibile pentru Harley;

-12 luni garantie pentru Yamaha;

-24 de luni garantie pentru Harley;

-1854cc are Yamaha;

-1250cc are Harley;

-racire pe aer Yamaha;

-Racire cu lichid Harley;

-capacitate rezervor Yamaha: 16 litri;

-capacitate rezervor Harley: 19 litri;

-cauciuc spate Yamaha: 210/40/18;

-cauciuc spate Harley: 240/40/18.

 

In rest, cam aceleasi dotari, parand copiate una dupa cealalta (stim noi cine pe cine copiaza), performantele fiind net in favoarea V-Rod-ului.

In timp ce Harley V-Rod beneficiaza de un motor racit cu apa, cu axele cu came in chiulasa, Yamaha Raider ce credeti... ?! Yamaha Raider, parca dorind a fi chiar ea un Harley in adevaratul sens al cuvantului, foloseste un motor racit cu aer, CU TIJE IMPINGATOARE si ungere cu carter uscat. Ca sa vezi cum Yamaha foloseste tehnologie din 1900 toamna (asa cum le place posesorilor de japo sa spuna despre Harley) si baiatul nostru, MOTORIUS, crede ca cine stie ce mare scula si-a cumparat, comparativ cu Harley. Ca sa stii de la mine, ceea ce calaresti tu acum este altceva decat un Twin Cam. Impaca-te cu ideea!

 

I

» Post actualizat in 08 Oct 2014 10:00

Man,ce are sula cu prefectura?Ti-ai spus punctul de vedere,am inteles...dar termina odata amice,pentru numele lui Gizas

post-44963-0-21225400-1412776481_thumb.jpg

post-44963-0-22550700-1412776489_thumb.jpg

post-44963-0-23714900-1412776502_thumb.jpg

post-44963-0-22392400-1412777070_thumb.jpeg

Editat de MOTORIOUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blackrider!Cu tot respectul,dar uita-te mai bine la cine ar trebui sa se potoleasca...Daca esti moderator,atunci fi moderator pana la capat si fa ceva cu HD asta.Ma urmareste pe tot forumul si tare cred ca are vreun fetish ascuns cu mine... :-L

 

man, cu acelasi respect iti spun ca @HD are o reactie fireasca in urma comportamentului tau. tu ai fost primul care ai intrat pe topicuri de harley ca sa arunci cu noroi, nu sa te intereseze harley-ul in sine. so... be cool si las-o sa se stinga de la sine. poate niste scuze din partea ta ar incapea foarte bine.

noi nu intram in topicuri de japochoppere niciodata, stam numai pe cele cu harley. chiar daca intram, nu porcaim, nu asta ne e scopul, sa dam cu laturi. poate intelegi si tu acum ca nu e fair sa te tot bagi unde nu-ti fierbe oala.

eu in topicul asta am scris sa iti laud motorul, tu ai scris in topicul de harley ca avem niste gioarse invechite.

eu te-am felicitat pt japochopperul tau, tu mi-ai spus sa-mi iasa din cap ca detin chopperul suprem.

daca nu poti sa aplanezi frumos, atunci lupta barbateste, sau macar taci si nu te vaita ca un pussy.

pe bune...ia si calareste-ti motorul, ca e motor scump si bun, dar nu fii paracios la stapanire, ca nu e fair.

asfalt uscat!

Editat de -geronimo-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, dar omul a tot intrat pe fiecare Topic dedicat Harley, dar ABSOLUT PE FIECARE TOPIC (chiar si la Vanzari), ca sa arunce cu noroi in marca si posesori.

 

In alta ordine de idei, ca sa nu fiu numai Off Topic, o sa fac o comparatie intre 2011 Yamaha Star Raider S si 2011 Harley V-Rod Muscle:

-pret Yamaha = 15.290 dolari;

-Pret Harley = 14..999 dolari;

-doua culori disponibile pentru Yamaha;

-patru culori disponibile pentru Harley;

-12 luni garantie pentru Yamaha;

-24 de luni garantie pentru Harley;

-1854cc are Yamaha;

-1250cc are Harley;

-racire pe aer Yamaha;

-Racire cu lichid Harley;

-capacitate rezervor Yamaha: 16 litri;

-capacitate rezervor Harley: 19 litri;

-cauciuc spate Yamaha: 210/40/18;

-cauciuc spate Harley: 240/40/18.

 

In rest, cam aceleasi dotari, parand copiate una dupa cealalta (stim noi cine pe cine copiaza), performantele fiind net in favoarea V-Rod-ului.

In timp ce Harley V-Rod beneficiaza de un motor racit cu apa, cu axele cu came in chiulasa, Yamaha Raider ce credeti... ?! Yamaha Raider, parca dorind a fi chiar ea un Harley in adevaratul sens al cuvantului, foloseste un motor racit cu aer, CU TIJE IMPINGATOARE si ungere cu carter uscat. Ca sa vezi cum Yamaha foloseste tehnologie din 1900 toamna (asa cum le place posesorilor de japo sa spuna despre Harley) si baiatul nostru, MOTORIUS, crede ca cine stie ce mare scula si-a cumparat, comparativ cu Harley. Ca sa stii de la mine, ceea ce calaresti tu acum NU este altceva decat un Twin Cam. Impaca-te cu ideea!

Gata, m-am potolit... Desi merita din plin sa-i poluez Topicul. Sper ca a inteles mesajul.

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, cu acelasi respect iti spun ca @HD are o reactie fireasca in urma comportamentului tau. tu ai fost primul care ai intrat pe topicuri de harley ca sa arunci cu noroi, nu sa te intereseze harley-ul in sine. so... be cool si las-o sa se stinga de la sine. poate niste scuze din partea ta ar incapea foarte bine.

noi nu intram in topicuri de japochoppere niciodata, stam numai pe cele cu harley. chiar daca intram, nu porcaim, nu asta ne e scopul, sa dam cu laturi. poate intelegi si tu acum ca nu e fair sa te tot bagi unde nu-ti fierbe oala.

eu in topicul asta am scris sa iti laud motorul, tu ai scris in topicul de harley ca avem niste gioarse invechite.

eu te-am felicitat pt japochopperul tau, tu mi-ai spus sa-mi iasa din cap ca detin chopperul suprem.

daca nu poti sa aplanezi frumos, atunci lupta barbateste, sau macar taci si nu te vaita ca un pussy.

pe bune...ia si calareste-ti motorul, ca e motor scump si bun, dar nu fii paracios la stapanire, ca nu e fair.

asfalt uscat!

si pe topicurile cu bmw a intrat doar sa umple totu cu rahat. de fapt si-a cam bagat nasu peste tot, numai sa-si verse prostiile.

cum ar fi sa intre toti cei jigniti sa-i umple topicu de "vorbe alese". noroc ca-s si oameni cu bun simt pe forumu asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabyshor...Auzi ce nume! V Stromul meu e altceva .Ce vina am eu ca pentru tine strugurii sunt acri?Huh?Si unii au intrat peste voi la fel cum intrai si tu peste noi,in special peste Harea...Deci scuteste-ma!

Editat de MOTORIOUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabyshor...Auzi ce nume! V Stromul meu e altceva .Ce vina am eu ca pentru tine strugurii sunt acri?Huh?Si unii au intrat peste voi la fel cum intrai si tu peste noi,in special peste Harea...Deci scuteste-ma!

ca numele tau o fi mai elevat, asa e. ce treaba am eu cu vstromu tau? spre deosebire de tine, am respectat pe toata lumea, indiferent ce motor calareste. si nu inteleg de ce-s acri strugurii pt mine? cu banii de bmw imi luam si vstrom daca imi placea. iar cu harea, nu am intrat eu nicaieri. n-am cautat cearta niciodata cu el. chiar am fost printre primii care l-a felicitat cand si-a luat yamaha. am raspuns doar din cand in cand la postarile lui. n-am nimic cu el.

tu in schimb, ai mancat la (cuvant urat) peste tot. si uiti un lucru, tara asta-i mica.

si am incheiat aici. imi cer scuze celorlalti (nu tie) pt offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

 

Oameni buni, chiar suntem o mana de motociclisti si pe multi dintre voi va cunosc personal.

Hai sa ne respectam, nu construim nimic daca ne tot improscam in stanga si in dreapta!

Nu vad rostul de a ne ataca pentru ca avem gusturi diferite la branduri, sau pentru simplu fapt de a ne razbuna, hai calmati-va.

Eventual mergeti la o tura cu motoarle, iubiti-va "jucariile", bagati km in ele, iar cand aveti ocazia sa va dati cu ceva sa o faceti iar parerea si impresiile principale sa fie exprimante cu decenta, argumente si fara jigniri.

Toti avem discernamat aici presupun, asa ca va recomand sa pastrati criticile neconstructive pentru voi si daca este ceva personal apucati-va si dezbateti polemici prin PM nu pe topicuri.

O sa ascund ceea ce e irelevant de la punctul asta, nu vreau sa amenint pe nimeni cu nimic dar cand se bat campii cu discutii fara rost sau cu atac la marca si persoana postura de moderator ma pune sa i-au masuri.

O seara buna tuturor si imi cer scuze de OFF TOPIC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

icelord, la mine-n casa e binevenit oricine, indiferent ce conduce. ideea e sa ne respectam si pe forum, sa nu punem capu in pamant cand ne vedem prin tara pe undeva, tocmai ca am fost magari pe forum.

despre mine, poti sterge tot ce e offtopic, cu scuzele mele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Pana la aripa spate eu as schimba-o pe aia din fata. Arata bine asa scurta dar daca te prinde ploaia pe drum toata apa de pe strada o sa fie pe tine.

 

Cat mai multi km. fara probleme!

si iaca ca se facu si aripa fata

http://oyamasgarage.blogspot.ro/2015/06/yamaha-rider-front-fender.html

post-9005-0-36525500-1439635263_thumb.jpg

post-9005-0-19560900-1439635275_thumb.jpg

post-9005-0-71369000-1439635298_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...

Salutare,

 

Am văzut ca mai erau câteva topicuri despre Raider dar din 2015 așa ca am zis sa deschid unul nou sa văd cine mai este pe aici cu un Raider sa schimbam niște idei și păreri.

 

Incep eu :), după multi ani de visat la ea, de prin 2010 de când am văzut-o prima data a fost dragoste la prima vedere, am pus mana anul trecut pe un Raider din 2011 și sa zic ca sunt super mulțumit de cum merge și cum arata ar fi ...unitil :).

 

Acum sunt în proces de a face câteva modificări iar la începutul lui Iulie (dacă nu mai apar probleme) sper sa o am din nou pe asfalt și dacă mai sunt doritori poate facem un meet-up de Raider owners.

 

Am pus câteva poze pentru cine este interesat de motor/subiect.

 

Cheers

 

 

 

Mod 3.png

Mod 4.png

Mod 5.png

Mod 6.png

Mod 8.png

Mod 9.png

Mod 10.png

Mod 11.png

Mod 12.png

Mod 13.png

Mod 14.png

Mod 15.JPG

Mod 16.png

Mod 17.png

Mod 19.png

Mod 20.png

Mod 21.png

Mod 22.JPG

Stoc 1.JPG

Stoc 2.png

Stoc 3.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Yamaha Raider

Daca exista deja topic deschis,nu vad de ce ai mai deschis unul cu acelasi subiect.Ti-am unit postarea cu topicul initial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Catalin S a spus:

Salutare,

 

Am văzut ca mai erau câteva topicuri despre Raider dar din 2015 așa ca am zis sa deschid unul nou sa văd cine mai este pe aici cu un Raider sa schimbam niște idei și păreri.

 

Stoc 3.png

Felicitari pentru achizitie. Tehnic sunt foarte fiabile.

Nu o mai spala cu jet si cu presiune mare. 

Ai grija si la detergenti.... daca nu o speli corect vei distruge si crom si aluminiu si vopsea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...