Sari la conținut

Trusa de scule DIY Pentru un R1200GS LC


Postări Recomandate

Exact la astea doua variante ma uitam si eu. Tubul de plastic ar merge prins si ascuns sub coditza cumva, chiar daca se murdareste, dar mi-e ca e usor de tras de el si de furat cu tot cu scule. Cred ca s-ar chinui mai mult sa traga de cutia de aluminiu prinsa in suruburi. 
Oricum, speram sa gasesc ceva prin RO, dar slabe sanse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, raikk a spus:

Cutia aia e de pe Allexpress sau ai gasit pe la noi ? Asa ceva vreau si eu, dar trebuie sa improvizez o prindere.

 

...

Nu,nici vorba,e Givi:

 

 

Acum 15 ore, Cap0ne a spus:

Initial la asa ceva m-am gandit,apoi am vazut ca cea aleasa de mine se potriveste mai bine decat tubul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mobrele cu mai putine posibile locuri de prindere, fara rackuri de bagaje, crashbaruri and stuff, voi ce ati mai improvizat pt toolbox sau alte chestii de stocare ?
Ma tot uitam si eu la tubul de am dat mai sus link cu el, dar nu vad cum l-as putea prinde pe capra mea.

Momentan am un drybag de 5L pe codita, tankbag-ul si, prins de cadru, deasupra capacului motor din dreapta, un toc de obiectiv foto (in care evident am scule and stuff, nu obiective :)) ) :D

luggage.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe aripa fata poti pune o gentuta dedicata - https://enduristan.ro/collections/accesorii-bagaje/products/fender-bag

pt codita gasesti ceva mai spatios de la enduristan - https://enduristan.ro/collections/genti-si-bagaje-moto/products/geanta-pentru-codita-9-litri

 

soft bags e calea pe care trebuie sa mergi pentru motoreta de enduro. Orice altceva plastic nu o sa faca fata si o sa cedeze in timp de la vibratii 

.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mi-a ajuns cutia de vreo saptamana si am avut timp sa-i gandesc o improvizatie de prindere cu doi suporti de perete in forma de "U". Mi s-a parut ca e cea mai rezistenta varianta forma aia.

E fainuta cutia, pare de-a casei. 

Revin si cu sculele ce o sa intre in ea.

 

 

1.thumb.jpg.3d3893c9c6c07102dc419859cc5576e4.jpg2.thumb.jpg.97ae534cae1a2d3b59577860ea25bfba.jpg3.thumb.jpg.1deaeb226dade07e12fa12a0c62d326e.jpg4.thumb.jpg.7d02b6a11fbab6dcfb1c7d3fc2a36246.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hhhh :D Italiencele inca se livreaza impreuna cu un caine de companie ? Ca sa tina de urat inapoi pe drumul spre casa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea am loc in jur la coburi. Fiind GS si nu GSA, are cutii Vario, deci cam limitat locul. In schimb am pus ce am luat la mine in doua pouch-uri pe crashbarul superior, si incape tot, dar nu e inchis cu cheie din pacate, doar fermoar. (Nu sunt sigur ca am mentionat asta)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...