Sari la conținut

Honda Track Days 2022 - Motorpark Adâncata (Mai 2022)


Idealbike2018
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

La sfarsitul lunii mai am avut ocazia sa testam cateva motociclete din gama Honda 2022  la evenimentul Honda Track Days.

Un eveniment extrem de bine organizat, pe o vreme perfecta, unde ne-am putut distra in voie (in limita unor reguli clare) pe circuit. 

Este al doilea an in care se organizeaza un astfel de eveniment si trebuie sa recunoastem ca Honda stie foarte bine cum sa-si atraga publicul doritor de a testa si eventual achizitiona o motocicleta Honda.

Atmosfera a fost una extrem de placuta si destinsa, s-au schimbat impresii si pareri dar mai ales s-au testat foarte multe motociclete, ce-i drept nu toate fiind in mediul lor natural pe circuit.

 

Un mic filmulet gasiti mai jos:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca doar la mine n-a ajuns informatia inainte de eveniment. Dupa... e tardiv. Si chiar as fi vrut sa pun mana pe ADV si pe Africana in conditii mai civilizate decat o juma de ora prin oras. Deci ori comunicarea lor e slaba, ori a fost gandit evenimentul pentru "de-ai caseii", ori nu sunt eu in anturajul on-line potrivit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Speedy.K a spus:

Nu stiu daca doar la mine n-a ajuns informatia inainte de eveniment. Dupa... e tardiv. Si chiar as fi vrut sa pun mana pe ADV si pe Africana in conditii mai civilizate decat o juma de ora prin oras. Deci ori comunicarea lor e slaba, ori a fost gandit evenimentul pentru "de-ai caseii", ori nu sunt eu in anturajul on-line potrivit.

De ce nu inchiriezi una?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, DiarM a spus:

De ce nu inchiriezi una?

😂 ca costa bani!  Cacofonie dorita.

El vrea sa se dea gratis..și cu benzina inclusa.

Acum 18 minute, Speedy.K a spus:

Nu stiu daca doar la mine n-a ajuns informatia inainte de eveniment. Dupa... e tardiv. Si chiar as fi vrut sa pun mana pe ADV si pe Africana in conditii mai civilizate decat o juma de ora prin oras. Deci ori comunicarea lor e slaba, ori a fost gandit evenimentul pentru "de-ai caseii", ori nu sunt eu in anturajul on-line potrivit.

De-ai casei? Nu cred..se mai uita și la om. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, DiarM a spus:

De ce nu inchiriezi una?

e si plin de moto la inchiriat in RO:))

Vreau si eu sa inchiriez 1 zi ducati ul multistrada ,v4. Unde gasesc. Honda? nicaieri. 

Doar bmw ce mai gasesti de inchiriat.

nu i chiar asa...

Cat despre eveniment, asa au facut si anul trecut. Foarte putin spre deloc mediatizat, mai mult a fost de fapt pt cei invitati. Se invart intre aceeasi oameni. Sa mor daca inteleg abordarea.  Pe de alta parte, nici sa lasi pe orcine pe moto, pe circuit. Pot intelege asta..

Chiar as fi vrut sa probez rebelu 500 si cbful 500 pentru un viitor incepator,iar pentru mine, africana, nt ul, goldwingul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Speedy.K said:

ori comunicarea lor e slaba, ori a fost gandit evenimentul pentru "de-ai caseii", ori nu sunt eu in anturajul on-line potrivit.

 

55 minutes ago, Adrian M. said:

Cat despre eveniment, asa au facut si anul trecut. Foarte putin spre deloc mediatizat, mai mult a fost de fapt pt cei invitati. Se invart intre aceeasi oameni. Sa mor daca inteleg abordarea.

 

Ref cele două postări citate:

De obicei sunt invitați cei care au cumpărat în trecut motociclete de la ei. Așa procedează cei de la Ducati, de exemplu.

Totusi, dacă cineva vine neinvitat este binevenit, fiind considerat ca potențial client.

 

 

1 hour ago, Flower-Power said:

El vrea sa se dea gratis..și cu benzina inclusa.

😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  Astia care editeaa parca sunt facuti de aceeasi mama cu aia de pe la tv. Reteta standard enervanta : "dramatic music" + shimbari rapide de cadre = de neurmarit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Adrian M. a spus:

Chiar as fi vrut sa probez rebelu 500 si cbful 500 pentru un viitor incepator,iar pentru mine, africana, nt ul, goldwingul

😱

Ce faci coane? Ca doar nu ti-am dat sa bei o cafea cu cana mea cand ai luat BMW-ul :crack:

 

Acum 11 minute, Dan_06 a spus:

  Astia care editeaa parca sunt facuti de aceeasi mama cu aia de pe la tv. Reteta standard enervanta : "dramatic music" + shimbari rapide de cadre = de neurmarit.

Clipul este facut ''artistic''. Nu este facut pentru unul interesat sa inteleaga ceva din mobrele alea.

Oricum prezentatorul a ratat momentul de la inceput cand in loc sa mearga cu telefonul in varf de bat, trebuia sa il filmeze operatorul venind spre camera (cu transfocator, chestii  de rafinament🤦‍♂️). Asa cum ii invata la ''media acadamy'' 🤪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Silver Arrow a spus:

😱

Ce faci coane? Ca doar nu ti-am dat sa bei o cafea cu cana mea cand ai luat BMW-ul :crack:

 

Neaa, ce treaba are vaporu tau de GL, cu GL u nou :P

io pe ala as fi curios sa merg-compar cu bavarezu k1600.

Stiu, ai si cb500, dar e X, nu ma ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, DiarM a spus:

De ce nu inchiriezi una?

Pentru ca nici nu m-am gandit ca ar exista de inchiriat la cineva scuterul ala ADV. Daca stii da-mi un contact te rog.

Africana are un prieten dar, din cauza de eterna nepotrivire de programe de munca, tot nu reusesc sa dam o tura impreuna ca sa facem un switch.

Acum 2 ore, Flower-Power a spus:

😂 ca costa bani!  Cacofonie dorita.

El vrea sa se dea gratis..și cu benzina inclusa.

De-ai casei? Nu cred..se mai uita și la om. 

Ai simtit ceva mitos de hazna pe aici de ai si aparut?! 

Acum 2 ore, Adrian M. a spus:

e si plin de moto la inchiriat in RO:))

Vreau si eu sa inchiriez 1 zi ducati ul multistrada ,v4. Unde gasesc. Honda? nicaieri. 

Doar bmw ce mai gasesti de inchiriat.

nu i chiar asa...

Cat despre eveniment, asa au facut si anul trecut. Foarte putin spre deloc mediatizat, mai mult a fost de fapt pt cei invitati. Se invart intre aceeasi oameni. Sa mor daca inteleg abordarea.  Pe de alta parte, nici sa lasi pe orcine pe moto, pe circuit. Pot intelege asta..

Chiar as fi vrut sa probez rebelu 500 si cbful 500 pentru un viitor incepator,iar pentru mine, africana, nt ul, goldwingul. 

 

 

De fapt treaba cu evenimentele astea treaba sta de fapt asa: ele nu sunt organizate pentru potentialii clienti obisnuiti, ci pentru blogari, jurnalisti, angajati ai dealerilor, prieteni. In cel mai bun caz se anunta si 2-3 clienti mari de tot, a se citi bogatasi care au schimbat in ultimii 10 ani 5 mobre de la ei. De-aia de fiecare data aflam despre evenimentele astea abia dupa, doar ca sa se faca un pic de vorba prin piata pe post de reclama. Atat.

E la fel ca cu mobrele de test, daca esti "influiensar" in motociclism sau om din bransa cunoscut de-al cuiva de la dealer sau reprezentanta, in functie de caz, primesti mobra de test si o saptamana. Daca esti un oarecare intersat de o tura de 3 ore cu mobra de test, nu se poate, 15 minute pe strada din fata magazinului e tot ce primesti.

Si, ca sa n-avem vorbe la proces, cum se zice, ce va spun stiu de cand lucram in bransa, ultima data acum vreo 3 ani.

Poate nu-i frumos sa dau din casa, dar vad ca unii o ardeti feciorelnic p-aici pe subiect si mi-ar parea rau sa va las in ignoranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

De fapt treaba cu evenimentele astea treaba sta de fapt asa: ele nu sunt organizate pentru potentialii clienti obisnuiti, ci pentru blogari, jurnalisti, angajati ai dealerilor, prieteni. In cel mai bun caz se anunta si 2-3 clienti mari de tot, a se citi bogatasi care au schimbat in ultimii 10 ani 5 mobre de la ei. De-aia de fiecare data aflam despre evenimentele astea abia dupa, doar ca sa se faca un pic de vorba prin piata pe post de reclama. Atat.

 

Neh, l-ai ratat tu doar. Clientii Honda au primit invitatie pe mail, in rest, exista event pe facebook si pe pagina lor, trebuie doar sa urmaresti.

 

Poftim, ai ratat si urmatorul, s-au terminat inscrierile.

 

304737879_ScreenShot2022-06-10at4_23_53PM.thumb.png.6ec1f28e3e93cf351c00220fa911e0fe.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, vladf a spus:

 

Neh, l-ai ratat tu doar. Clientii Honda au primit invitatie pe mail, in rest, exista event pe facebook si pe pagina lor, trebuie doar sa urmaresti.

 

Poftim, ai ratat si urmatorul, s-au terminat inscrierile.

 

304737879_ScreenShot2022-06-10at4_23_53PM.thumb.png.6ec1f28e3e93cf351c00220fa911e0fe.png

 

Stii, in Romania in general omul care si-a cumparat anul trecut o mobra noua nu prea isi mai cumpara macar vreo 5 ani. Deci vrajeala asta cu fidelizarea clientilor e bullshit. Am explicat mai sus care e de fapt politica acestui gen de evenimente, publicitatea din zona vlogarilor si presei de specialitate, nu promovarea catre potentialul client  final.

 

Succes la  cumparaturi anuale de motociclete noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Speedy.K a spus:

Stii, in Romania in general omul care si-a cumparat anul trecut o mobra noua nu prea isi mai cumpara macar vreo 5 ani. Deci vrajeala asta cu fidelizarea clientilor e bullshit. Am explicat mai sus care e de fapt politica acestui gen de evenimente, publicitatea din zona vlogarilor si presei de specialitate, nu promovarea catre potentialul client  final.

 

Succes la  cumparaturi anuale de motociclete noi!

 

Vrajeala, nevrajeala, evenimentul e public pe Facebook si pe site-ul lor.

 

1 oră în urmă, ENEOS a spus:

Înainte să fie postat public sau după? 

 

Nu fi suparat ca nu te-ai interesat din timp, oricum, poate daca le arati permisul de port arma ii impresionezi si te lasa.

 

Inscrierile s-au incheiat ieri parca.

 

Am incheiat subiectul, prea refuleaza... 

93d3fee78a8d618d6487a3ff50c39de2.jpg

Editat de vladf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, vladf a spus:

 

Vrajeala, nevrajeala, evenimentul e public pe Facebook si pe site-ul lor.

 

 

Nu fi suparat ca nu te-ai interesat din timp, oricum, poate daca le arati permisul de port arma ii impresionezi si te lasa.

 

Inscrierile s-au incheiat ieri parca.

 

Am incheiat subiectul, prea refuleaza... 

93d3fee78a8d618d6487a3ff50c39de2.jpg

 

 

Unde este cea mai mare aglomerare de motociclisti din on-line? Aici, pe forum.

 

De ce s-a deschis topicul asta? Pentru reclama.

 

De ce nu s-a deschis topicul asta inainte de eveniment? Pentru ca, oricat de dorita ar fi reclama, pe nimeni nu intereseaza sa se trezeasca acolo cu tot felu de nebuni de pe forum de vor ei sa se dea cu mobrele pe circuit si eventual sa le puna jos de prosti ce sunt.

QED. Noapte buna!

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Speedy.K a spus:

Unde este cea mai mare aglomerare de motociclisti din on-line?

 

pe facebook

aici vin din cand in cand cei mici sa-i intrebe pe aia cativa batrani ramasi cum sa scoata vata din toba

 

cine e interesat de motociclete noi o sa se duca la honda, o sa intrebe, o sa lase email-ul ca sa i se trimita o oferta

apoi, cand au un eveniment, pe aceeasi adresa de email o sa-i trimita invitatie

nu prea are sens sa incerci sa vinzi motociclete pe un forum care are ca activitate principala comentatul pe marginea politicii

Acum 3 minute, Cavaleru a spus:

pff pacat ca nu au deschis topic inainte de eveniment. acum doar ne dau cu tifla, uite fraierilor ce ati ratat.

 

op e vlogger, nu samsar

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, prafrau a spus:

 

pe facebook

aici vin din cand in cand cei mici sa-i intrebe pe aia cativa batrani ramasi cum sa scoata vata din toba

 

 

 

op e vlogger, nu samsar

 

OP este exact din categoria pentru care se fac evenimentele astea. El face mai departe publicitate peste tot, exact pentru asta este chemat acolo, ca sa faca apoi topicuri de genul asta aici. Noi nu, pentru ca nu facem publicitate mai departe, in viziunea organizatorului. 

Pe bune, unii dintre voi nu prea pricepeti cum functioneaza chestia asta cu publicitatea mai departe de spoturile de la tv.

Acum 39 minute, Cavaleru a spus:

pff pacat ca nu au deschis topic inainte de eveniment. acum doar ne dau cu tifla, uite fraierilor ce ati ratat.

 

2 moto as fi incercat cb500x si AT

 

Ti-as fi detaliat despre testul pe care l-am facut exact cu astea doua in aceeasi zi acum vreo doua luni, dar nu vreau sa fac publicitate moca aici. Nici pozitiva, nici negativa. Daca vrei da-mi un pm si-ti detaliez comparativul asta acolo. Le-am scos inclusiv pe coclau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahahaha

 

"Ti-as fi detaliat despre testul pe care l-am facut exact cu astea doua in aceeasi zi acum vreo doua luni, dar nu vreau sa fac publicitate moca aici." 

Tu vrei pe bani 😂 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Cumva ma repet, fiindcă deja am scris despre ea, după ce am testat-o.

Mie in suta a scris despre ea și amicul @hora09 pe topicul lui despre KTM 790.. 

 

In concret - Africa Twin 1100 DCT nu ați pierdut nimic

Motor exclusiv de autostrada. 

Ergonomie ff slaba, ești total deconectat de mobra, nici o sansa sa poți merge sportiv cu ea fiindcă nu ai nici un feeling de la furca și roata fata si nu te poți așeza în ea cum trebuie pentru mers sportiv (în fata, pe ghidon, bine înfipt cu globurile de cristal în rezervor). 

Cutia automata mai slaba decât la Crosstourer (da drumul prea repede la ambreiaj, smucind lanțul și ansamblul foii. 

 

Este 90 de eu o zi la test in Varsovia. Garanția a fost 300 de euro. 

Ce modele mai au la închiriat vedeți aici https://rentmoto.pl/

 

Dacă găsiți niște bilete ieftine Ro - Varșovia, pun eu moca serviciile de taxi (de) la aeroport și cazare. 

 

Dacă aflați unde pot testa X Adv 750 și Goldwing DCT, dau cel puțin o bere virtuala, căci nici eu nu le-am găsit undeva, nici măcar drive test de 1 max 2 ore. 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-auzi ca cica sa inchiriem. Da' cica suntem prea saraci si vrem moca...

 

 

 

Acum 24 minute, Flower-Power a spus:

Hahahaha

 

"Ti-as fi detaliat despre testul pe care l-am facut exact cu astea doua in aceeasi zi acum vreo doua luni, dar nu vreau sa fac publicitate moca aici." 

Tu vrei pe bani 😂 

 

Spre deosebire de tine care chiar ai plati, da' nici asa nu se gaseste nimeni...

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca iar esti off topic si iar iti dau report, ca ieri, si iar ti se sterg toate balariile, tot ca ieri. Mai bine iti conservi unghiutele.

 

 

In concluzie: nu mai puneti botu la evenimente de genul asta, sunt doar niste spoturi publicitare cam ca alea de la TV care ne spun ca Pur e mai bun decat Fairy, dar in loc de Fairy folosesc sintagma "fata de un detergent de vase obisnuit".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...