Sari la conținut

TRANSFAGARASAN 18 sau 19 06 '22.


vik55
 Share

Postări Recomandate

As prefera  sambata , duminica  dormim si noi mai mult . 

Deci  "  flacai  " vremea este cam la fel  sambata si duminica ,,, s_au pus biletele in vanzare .

Preferabil la ducere pe Brasov.

Cam asta este .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc o iesire acum cand  benzina  / motorina este  aprx   10 lei / L /

Sap. viitoare  poate nu imi mai pot permite  . 

                         😜.

               

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Eu fac maine o golănie, bagat co, si cred ca o iau spre lepsa. As merge si pe ta, nu tf, dar imi da ploaie. Stiu ca e din scurt, dar vezi si tu. In we sunt plecat, nu pot, si, nici nu i de mers pe transuri, prea aglomerat. Da pm daca vrei si poti maine😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma duc si eu pe TF, dar miercuri sau joi. Buc-Cartisoara si retur, ambele peste TF. 

pS O sa fiu cu pasger, deci o sa merg ceva mai incet, deci o sa se poata tine si vitezanele dupa mine, daca nu sunt incepatori. Doritorilor ofer recompensa!

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in data de 13 iar tunelul prin munte era închis, a trebuit sa fac cale întoarsă... De asemenea era oprit accesul auto de la Bâlea Cascadă in sus, noroc ca este loc pentru motor! Aveți informații cum că se va permite circulația prin tunel in acest weekend? 

 

20220613_133133.jpg

20220613_132714.jpg

20220613_131544.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to TRANSFAGARASAN 18 sau 19 06 '22.

Daca crezi ca drumul este mai bun ca anul trecut gresesti, doar ursi sint mai multi ca si gropile. Eu il fac de obicei in august sa aiba timp sa repare cite ceva. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. 

Am facut golania pana la, urma vineri:

Bucuresti-Horezu-ranca-jina-Cartisoara-Balea-Pitesti-Bucuresti. 

De anul trecut mi am zis sa nu mai merg pe Tf pana nu repara partea ai de 50km pana spre curtea de arges. Deh, pt cine are gs, nu i bai. Dar e praf, n au plombat nimic, au mai aparut fata de anul trrcut si mai multe gropi, fisuri bla bla. Nu e fun deloc, nu mai merita pt mine. 

TA in schimb, suuuuper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimic nou in Tara smecherilor

pana cand nu va exista un interes de grup, partid sau personal …. TF nu va fi intretinut/imbunatatit

ca vin strainii sa l vada ca e frumos …. e frumos sa vii din tari pline de autostrazi si sa vezi gropile autohtone, este chiar wow pentru ei sa se poata intorce in timp 😂

!!! nu i de mers in zile de wkend si in iulie si august!!!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 19.06.2022 la 8:28, l.u.v a spus:

Care au fost orele de plecare și sosire din și la București?

Daca pe mine ma intrebai, am plecat la 7 dimineata din S3, si am ajuns la 20. 13 h. Pauze: 3 alimentari rapide si dezmortire, 10 minute bucata-sa zicem 30min, 4 opriri foarte scurte de foto, cca 10min max-sa zicem 40 min, o oprire la Obarsie pt un gratar-cca 50 min. Total opriri, 2h. Motociclit, 11h. cca 800km. Dar intins, rapid, nu lalait. Obositor,nu mai fac a doua oara cu jucaria din dotare asta .

 

PS: o pauza de final, sa cumpar berica, aproape de casa:)))

PPS: cu Rtul 2007 900km intr o zi  n-au fost o problema asa mare in RO. Ce inseama moto gandita pentru confort. Aia e.

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare baieti! Planific week end ul 30-31 iulie pentru o iesire pe transfagarasan cu inca 2 prieteni cu mobrele. Intrebarea este daca merita sa mergem in week end sau este prea aglomerat? Adica am vrea sa mergem sa ne bucuram de drum nu sa stam in coada sau sa trecem printre masini. Daca a experimentat cineva cum e sambata dimineata, va rog, un sfat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, Cotor a spus:

Salutare baieti! Planific week end ul 30-31 iulie pentru o iesire pe transfagarasan cu inca 2 prieteni cu mobrele. Intrebarea este daca merita sa mergem in week end sau este prea aglomerat? Adica am vrea sa mergem sa ne bucuram de drum nu sa stam in coada sau sa trecem printre masini. Daca a experimentat cineva cum e sambata dimineata, va rog, un sfat. 

Salutare! Am fost sambata 16 Iulie dupa amiaza spre seara iar traficul era foarte lejer in comparatie cu anii precedenti. Atentie insa la ursi, am intalnit pe ambele parti ale masivului montan!

*A nu se interpreta ca reclama, insa recomand si o vizita la complexul Albota pentru pastravul in fulgi de porumb daca tot treceti prin zona.

Asfalt uscat!

1658128755136.JPEG

1658128754834.JPEG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut miercuri 13 iulie si am vazut ursi de 4 ori pana la balea.

Primul cocotzat pe o zona cu gardulet de beton, se plimba, apoi altul aproape pe b1 statea la poze langa 3 masini, apoi o ursoaica cu 3 pui la 200m mai jos de un fel de terasa cu mese afara, apoi 2 frati cred tolanit toi iar aproape pe b1.

 

Nu prea multe masini, motoristi cat cuprinde, au fost de 8-9 ori mai multe motoare decat masini, sus desi parcarile mai aveau loc suficient, romanasii tot parcati pe margine, pe partea nordica.

 

Ah, si am vazut pe tot traseul ceva masini pregatite ca pentru ceva raliu de anduranta, plini de stickere, majoritatea cu bagaje pe plafon, cred ca au fost peste 40-50 in total, oare se erau pe drum spre ulan batar? Majoritatea aveau nr de Austria 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...