Sari la conținut

10. Liqui Moly Motorrad Grand Prix Deutschland


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 9 ore, frigider a spus:

Ți le dau eu de la bt sport pe seara daca nu le prinzi, dar nici sa nu intri aici sa vezi cum a fost, sa fie surpriză.

 

 

hai ca le-am vazut.

 

nici nu stiu ce sa zic. imi miroase a victorie Peco dar vedem Q e acolo in ceafa lui. Il asptept si pe Aleix sa repete victoria :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 127
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 22 ore, xt600 a spus:

Din ceea ce s-a intamplat pana acum, in campionat, mi se pare ca Ducati vireaza in functie de preferinta unui pilot, pentru un circuit sau altul.

De aici as trage concluzia ca motoreta vireaza doar ca (la fel ca Yamaka cu Q),nu vireaza cu orice ageamiu in sa :)

Pecco de cand a venit a ridicat stacheta exact pe viteza pe viraj...la fel ca si Q care de cand a venit a reusit sa faca cu Yamaka ce nu puteau piloti reputati.

 

Totusi parca mergeau mai bine pe v21 as zice eu? toti mergeau mai bine.

Chestia asta cu 5 Ducati in primele 6 cred ca se datoreaza si temperaturilor extreme din quali....52 de grade la asfalt?fuuuck...

 

Ducati va merge bine pe hard si pe caldura.Yamaha...cam acolo au ei probleme nu?

 

Daca merge bine Ducati aici..tin cu Zarco :blush:...s-a calificat bine,poate ia si el una...ca de cand se chinuie....let's see that jump once again :)

 

Ciabatti despre rideri si contracte :

Probably we will wait until the second race of August in order to assess a bit the situation.

“The target was to have Enea and Jorge with us last year. I think we’ve reached it. Now it is time to decide who goes to the factory team… We would like to give Jorge a bit more chances to ride the bike without physical problems too.

“I heard some people mentioning Joan Mir. He is a great rider, but we never had any contact with him. The decision is going to be between Jorge and Enea for the factory seat. No other rider is included.

We will renew with Johann Zarco in Pramac. This is closing a bit the gossip about potentially a new rider coming to us. I think there plenty of competitive riders in Ducati and we need to make the best choice between them.”

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Cavaleru a spus:

 

Il asptept si pe Aleix sa repete victoria :D

Echipa celor de la Aprilia, de data asta, in ultimul tur trebuie sa-i arate lui AE: baga mare, mai ai trei de facut. Asta pentru a fi sigur ca nu mai repeta gresala de acum doua saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Method a spus:

De aici as trage concluzia ca motoreta vireaza doar ca (la fel ca Yamaka cu Q),nu vireaza cu orice ageamiu in sa :)

Pecco de cand a venit a ridicat stacheta exact pe viteza pe viraj...la fel ca si Q care de cand a venit a reusit sa faca cu Yamaka ce nu puteau piloti reputati.

 

Ducati va merge bine pe hard si pe caldura.Yamaha...cam acolo au ei probleme nu?

 

 

Diferenta dintre Ducati si Yamaha este ca Yamaha vireaza cu oricine, in timp ce Ducati doar cu unii piloti. Yamaha nu poate face timpul pe tur cu alt pilot decat Q, pentru ca este foarte slaba la alte capitole. Dar pe viraje ramane suverana. Asa ca nu prea exista termen de comparatie intre ele, la acest capitol. 

Cum spuneam, Ducati a mai progresat la viteza pe viraj, dar tot mediocra este, comparativ cu Yamaha, Suzuki si mai nou Aprilia ,care btw este buna cam peste tot. As zice mai buna decat Ducati. 

 

Vad ca in WUP, Q a trestat combinatia hard-medium. 

 

Ha! Sam Lowes a terminat o cursa! Si a facut podium... asta da surpriza. F. Augusto imperial, Acosta incet, incet, parca isi revine. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, xt600 a spus:

Diferenta dintre Ducati si Yamaha este ca Yamaha vireaza cu oricine, in timp ce Ducati doar cu unii piloti. Yamaha nu poate face timpul pe tur cu alt pilot decat Q, pentru ca este foarte slaba la alte capitole. Dar pe viraje ramane suverana. Asa ca nu prea exista termen de comparatie intre ele, la acest capitol. 

Cum spuneam, Ducati a mai progresat la viteza pe viraj, dar tot mediocra este, comparativ cu Yamaha, Suzuki si mai nou Aprilia ,care btw este buna cam peste tot. As zice mai buna decat Ducati. 

 

Vad ca in WUP, Q a trestat combinatia hard-medium. 

 

Ha! Sam Lowes a terminat o cursa! Si a facut podium... asta da surpriza. F. Augusto imperial, Acosta incet, incet, parca isi revine. 


hard-medium merge Q.

Daca tine medium pb ca termina 1-2.

daca nu tine pb ca termin sub locul 6.

 

ducati-urile cu hard toate. Ma rog... cele din fata

Gata.... Bag nu mai pupa campionatul decat dc cade Q.

hardul pe spate, deschis gazul f inclintat... aderenta mai slaba. A cazut.

ia vinales primul podium?

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, xt600 a spus:

 Nu prea are de ales, daca vrea sa castige. Trebuie sa riste. Oricum, cu Bag iesit din cursa, va fi mai usor pentru 

vinales pe medium si el. Sunt curios daca-l depaseste pe Alexis... e clar ca poate sa -l depaseasca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, damager a spus:

Sunt curios daca-l depaseste pe Alexis... e clar ca poate sa -l depaseasca....

Depinde ce ii scrie pe dashboard Rivola.. daca il depaseste, Aleix pierde puncte multe la Q. Oricum, are un ritm mai lent Aleix... 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, xt600 a spus:

Depinde ce ii scrie pe dashboard Rivola.. daca il depaseste, Aleix pierde puncte multe la Q. Oricum, are un ritm mai lent Aleix... 

era mai rapid, se vedea cum il apropie imediat. Pacat ca s-a retras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, damager a spus:

era mai rapid, se vedea cum il apropie imediat. Pacat ca s-a retras.

Da.. Oricum, cursa este moartea pasiunii, insa este interesanta comparatia directa Aprilia vs Ducati.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impresionant ce face Quartararo pe motocicleta aia. Adevărat campion. În același timp începe să-mi devină antipatic prin modul în care ucide spectacolul. 

 

Statistică interesantă: o singură motocicletă japoneză în top 10. Nu-mi aduc aminte să mai fi prins așa ceva vreodată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi, Diablo ăsta omoară campionatul/micuții/spectacolul! Cu 🕐 de la gară mi ți i-a bătut! 💪

Acum 1 minut, PzKpfW a spus:

Impresionant ce face Quartararo pe motocicleta aia. Adevărat campion. În același timp începe să-mi devină antipatic prin modul în care ucide spectacolul. 

Dințosu #93 îți plăcea însă, ha? 😈

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, ENEOS said:

Băi, Diablo ăsta omoară campionatul/micuții/spectacolul! Cu 🕐 de la gară i-a bătut! 💪

 

Nu vreau să-i minimizez performanța, dar în mod normal un astfel de circuit mic, înghesuit, virajat favorizează arhitectura Yamaha.

 

Parcă #93 mai făcea șou în drumul spre titlu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, xt600 a spus:

Colegi, propun sa facem un memoriu catre Yamaha, sa inghete dezvoltarea motorului. Daca la anul Q mai primeste ceva cp, va fi un sezon de seppuku.. 

Nuuu, să-l ia pe Method inginer de cursă!!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac bugetul pt bere. La ultima cursa la ceva terasa.

e incredibil Q ce poate sa faca cu yamaha aia.

cred ca ar fi intreb de intresant sa-l vedem si pe toprak la yamaha. Un alt pilot care franeaza incredibil.

 

plm, ar merita mai mult Zarco locul la ducati decat Martin.

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...