Jump to content

Cumpar blugi moto

Recommended Posts

Salutare, mai dragilor!

Vreau sa cumpar o pereche de blugi moto, fie SH dar in stare buna, fie noi - caz in care imi puteti recomanda ceva daca va lasa inima si timpul, da numa' sa vad daca se gaseste ceva pe gustul meu / pe potriveala mea. 

Ce caut eu:
- O pereche de blugi moto cu protectii care sa poata fi purtati si daca ma duc la birou dar si daca dau o tura de 200-300 km.
- FARA MESADA / plasa aia sau ce naiba este ca mi-am blestemat zilele cand am probat in magazine. O fi buna, da' eu nu ma inteleg cu ea si punct. Oi fi mai special, nu neg asta.

- Neaparat buzunarele de protectii sa fie cu acces din exterior, cel putin la genunchi

- Merg si blugi cu ranforsari de kevlar, aramida, gargarite presate etc, dar sa fie ceva 'tzapan'.

Dimensiunile inculpatului:
- 1.90 inaltime

- 99 de kilograme cantarite ieri insa nu sunt gras, sau cel putin asa imi place sa cred.

- La blugi de strada port 34-32 / 34-34.

1 hour ago, GoodKat said:

FARA MESADA / plasa aia

Slabe șanse să găsești blugi moto fără așa ceva. Ajută pielea să respire, fibrele de aramidă sunt foarte dense. Dacă o detești atât de rău, o poți tăia cu o foarfecă.

1 hour ago, GoodKat said:

Neaparat buzunarele de protectii sa fie cu acces din exterior, cel putin la genunchi

Am căutat și eu așa ceva de mi-a venit rău. Am găsit doar în US și Japonia/Australia. Este o marcă japoneză care face ceva care-mi place (Komine) dar mai greu în România. Cel mai ușor ar fi de luat de pe ebay din US. Dacă găsește/recomandă cineva ceva, sunt și eu interesat.

În Europa, cei mai buni blugi moto cred că sunt cei de la Trilobite. Personal am încercat și o copie mai ieftină - Bos jeans. Cam la fel buni. Dar sunt cu plasă și buzunare interioare pentru protecții.

Edit: găsești copii ale celor de la Komine pe AliExpress la greu. Dacă merită luat sau nu, nu știu să zic.

Eu am luat ceva de la https://seventy-70.com/en/ la salon. Nu mai stiu exact vanzatorul. Era standul mare de pe stanga, cum intrai.

Croiala clasica (nu colanti), nu au plasa la interior ci doar dublura de kevlar/aramida in zonele predispuse abraziunii. Buzunare exterioare pentru protectiile de genunchi, interioare pentru cele de sold. Protectiile sunt incluse.

Spor la cumparaturi!

Edited by tzeapa

Eu am o pereche Rev'it, foarte buni chiar și pentru vara. Și evident fără plasă, mesaje etc. 😀 

Protecțiile de la ei (tot Rev'it) sunt foarte subțiri, așa că pot fi folosiți inclusiv la birou.

Vineri seara pot sa-ti dau informația cu modelul (știu ca am pastrat etichetele), au fost undeva la 200€.

Posted (edited)
Acum 1 oră, pierrotlefou a spus:

Eu am o pereche Rev'it, foarte buni chiar și pentru vara. Și evident fără plasă, mesaje etc. 😀 

Protecțiile de la ei (tot Rev'it) sunt foarte subțiri, așa că pot fi folosiți inclusiv la birou.

Vineri seara pot sa-ti dau informația cu modelul (știu ca am pastrat etichetele), au fost undeva la 200€.

Salutare! Chiar te rog! Daca poti face acest efort, raman recunoscator!

Edited by GoodKat

La 25.06.2022 la 13:25, PzKpfW a spus:

Revin cu o părere despe nădragii ăștia; pe scrut, recomand pentru oraș și drumuri scurte. Ieftini și confortabili - mai confortabili decât cei de la Trilobite.

image.thumb.png.e52780d395a634a256bafcb673638a93.png

Au plasa din aia pe interior?