Sari la conținut

Cruiser pentru A2


Sterdragos310
 Share

Postări Recomandate

Cruiser mic e pentru oameni mici.

Dacă ești înalt și lat, trebuie mobră mare și lată. 

Din experiența îți zic, cruiserul cu cardan are suspensie scurtă pe spate și te zbârâie. 

Cruiser iti iei ca să stai confortabil, ca în fotoliu, nu pe burtă ca la vitezane. 

Cu orice cruiser treci de 120km/h, începe să te umfle vântul.

Dacă te simți tu mai sport, ii pui T-bar.

Cruiserul nu are nicio calitate sportivă.

D-aia ii zice cruiser.

Nu e făcut să te înclini, să iei viteză, să faci balamuc în trafic.

E motor de croazieră, drum lung și asfaltat. Eventual în linie dreaptă  😀 .

Merg din anii 90 pe ele și nu le las.

Cruiserele e veața mea.

Asta cu coloana e legendă.

Dacă îți iei cruiser ca să faci offroad cu el...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, KENAZ said:

Ideea este ca daca te atrage acest gen de motocicleta, atunci acest gen de motocicleta trebuie sa-l cumperi

 

Nu stiu ce sa zic...

Mie mi-au placut "cioperele" inca din liceu. Si inca imi plac. Is la a 3-a mobra, dar n-am avut niciun cruiser, de ăsta.

Nu mai punem ca n-am avut bani la discretie mereu, ca is si (relativ) scumpe, dar cand am zis ca vreau categoria asta am rugat pe cineva sa imi imprumute la o tura scurta un agreagat (Magna) si mi-am schimbat parerea fiindca dupa 10 minute deja ma durea spatele. Propitarul mergea/merge destul de bine pe ea, adica nu acuza dureri de spate sau in alte zone (cum mai zice lumea: in nada... florilor). Asa ca degeaba iti place daca nu o poti folosi. E cam la fel ca in cazul cu pixda, dupa o anumita varsta a bautorilor de vin rosu, nu a posesoarei ulcelei cu miere.

Cea mai buna parere (daca ti se potriveste ori ba motocicleta) e a ta, dupa ce faci o proba. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, Krimh a spus:

 

Nu stiu ce sa zic...

Mie mi-au placut "cioperele" inca din liceu. Si inca imi plac. Is la a 3-a mobra, dar n-am avut niciun cruiser, de ăsta.

Nu mai punem ca n-am avut bani la discretie mereu, ca is si (relativ) scumpe, dar cand am zis ca vreau categoria asta am rugat pe cineva sa imi imprumute la o tura scurta un agreagat (Magna) si mi-am schimbat parerea fiindca dupa 10 minute deja ma durea spatele. Propitarul mergea/merge destul de bine pe ea, adica nu acuza dureri de spate sau in alte zone (cum mai zice lumea: in nada... florilor). Asa ca degeaba iti place daca nu o poti folosi. E cam la fel ca in cazul cu pixda, dupa o anumita varsta a bautorilor de vin rosu, nu a posesoarei ulcelei cu miere.

Cea mai buna parere (daca ti se potriveste ori ba motocicleta) e a ta, dupa ce faci o proba. 

Chopper e un cruiser de pe care scoteau americanii, după război, toate alea, ca să fie mai ușor, pentru curse.

Chopper de la chopped. 

Ciopârțit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, cinezicealae a spus:

Asta cu coloana e legendă.

Dacă îți iei cruiser ca să faci offroad cu el...

 

Dacă în Ro plătești rovinieta (nu la moto, cel puțin nu încă) pt a merge pe hârtoape naționale... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...