Sari la conținut

Caut moto sport A2


Seba29
 Share

Postări Recomandate

Buna tuturor

Am luat permis de A2 acum 4 luni,pana acum m-am dat cu un GS500E dar vreau sa trec la o sportiva cu sau fara limitare.Caut ceva cu un cuplu destul de mare si sa arate bine :) ,budget 4000/5000 euro,

Va multumesc pentru atentie.

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Seba29 a spus:

Buna tuturor,am luat permis de a2 acum 4 luni,pana acum mam dat cu un gs500e dar vreau sa trec la o sportiva cu sau fara limitare,caut ceva cu un cuplu destul de mare si sa arate bine :),budget 4000/5000 euro,va multumesc pentru atentie.

"Muieți îs posmagii". Tu vii cu banu', forumul să-ți găsească aleasa inimii...

Criteriile enunțate sunt clare, să te aștepți la răspunsuri pe măsură.

Succesuri maxime!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Caut moto sport A2
Acum 6 ore, Speedy.K a spus:

 

 

Vezi poate se vinde asta de mai sus. O legi cu niste soricei si e ca noua.

 

Trecând peste cinismul și, în același timp, subtilitatea propunerii, nu cred că va înțelege ceva 😇

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pentru raspunsuri,este prima oara ce folosesc acest forum, la motocicletele limitate pentru a2 am inteles ca trebuie sa aiba in carte maxim 70kw,daca limitez motor peste 70 kw pot avea probleme cu politia daca ma opreste,deci nu cred ca pot limita motoare ca r1,1000rr,600rr,r6,hornet ecc. ,ma gandeam la un motor sa se incadreze in 70 kw de fabrica si sa pot limita fara probleme (inca o intrebare,daca merg cu un motor limitat corect in acte dar este fara limitare fizica pot avea probleme?,cum poate verifica politia sau rarul ca nu am limitare pe ea?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul a spus foarte clar, ca vrea ceva sport, pentru permis A2 si este luat la perpulis cu R1, S100RR, ZX12R, etc, etc.. :rusinica:. Am senzatia, ca de cele mai multe ori se  raspunde, fara a se mai citi solicitarea/intrebarea initiatorului. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi da, e luat, că el ar cam vrea să fie limitată pt A2 doar în acte! 

Plus că în fiecare zi aterizează p-aci câte 2-3 care vor mură-n gură, ori soluții "în plic" la probleme tehnice când ei habar n-au de tehnică și nu ar fi în stare să repare ceva nici cu manualul în mână, fie motociclete, preferabil mokazii, că pe olx e scumpe, genul "caut virgină, să aibă mașină și să se 3.14șe benzină, aștept oferte". 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modul în care a pus problema îl face susceptibil de a fi luat la mișto:

 

19 hours ago, Seba29 said:

Caut ceva cu un cuplu destul de mare si sa arate bine

 

2 minutes ago, ENEOS said:

că el ar cam vrea să fie limitată pt A2 doar în acte! 

 

Cred că s-a referit la faptul că dacă nu corespunde A2 din fabrică, acceptă și model limitat.

 

@Seba29 - intră frumos pe olx și folosește filtrele cu încredere. Eu după o căutare de 30s am găsit asta. Sari pe ea.

 

Nu suntem noi în măsură să-ți spunem ce anume "arată bine" sau ce însemană "cuplu destul de mare". Oricum o s-o vinzi în 1-2 ani. Deocamdată habar nu ai ce vrei de la o motocicletă. Ia-ți ce-ți place, mergi cu ea și devino motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

Ah, mă scuzați. I-am acordat greșit prezumția de necocalar nevinovăție.

hahahaha :)

buna asta!

+1 !!

 

 

@initiator: Kawa Ninja de 650 limitata sau Ninja 400 nelimitata

astea ti-ar fi bune pt permisul din dotare

...iar daca vrei sa-i scoti limitarea esti batman batman, risti dosar penal, simplu ca buna-ziua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

Modul în care a pus problema îl face susceptibil de a fi luat la mișto:

 

 

 

Cred că s-a referit la faptul că dacă nu corespunde A2 din fabrică, acceptă și model limitat.

 

@Seba29 - intră frumos pe olx și folosește filtrele cu încredere. Eu după o căutare de 30s am găsit asta. Sari pe ea.

 

Nu suntem noi în măsură să-ți spunem ce anume "arată bine" sau ce însemană "cuplu destul de mare". Oricum o s-o vinzi în 1-2 ani. Deocamdată habar nu ai ce vrei de la o motocicletă. Ia-ți ce-ți place, mergi cu ea și devino motociclist.

da,ai dreptate,nu stiu sa ma exprim foarte bine sunt in romania de 1 an,vroiam sa zic ca caut o sportiva carenata,cu ceva putere in limite de a2,si cautam ceva recomandari

Acum 3 ore, TrekOut a spus:

De ce nu vrei sa te plimbi cu gs500s in continuare?

am luato sa ma invat cu ea dar nu ma atrage foarte mult,si vroiam sa iau ceva ce imi place adica sportiva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Seba29 a spus:

da,ai dreptate,nu stiu sa ma exprim foarte bine sunt in romania de 1 an...

Bey, ne lași? Răducioiu strikes back? Chiar toți sunt fraieri și tu ești Ză Bos Of Ză Bos?

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, pierrotlefou a spus:

Bey, ne lași? Răducioiu strikes back? Chiar toți sunt fraieri și tu ești Ză Bos Of Ză Bos?

nu am inteles la ce te referi dar nu cred ca este nevoie sa iti dau tie explicati ca sa ma crezi pentru ca oricum nu are relevanta,am cerut duar un sfat,multumesc oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Seba29 a spus:

va multumesc pentru raspunsuri,este prima oara ce folosesc acest forum, la motocicletele limitate pentru a2 am inteles ca trebuie sa aiba in carte maxim 70kw,daca limitez motor peste 70 kw pot avea probleme cu politia daca ma opreste,deci nu cred ca pot limita motoare ca r1,1000rr,600rr,r6,hornet ecc. ,ma gandeam la un motor sa se incadreze in 70 kw de fabrica si sa pot limita fara probleme (inca o intrebare,daca merg cu un motor limitat corect in acte dar este fara limitare fizica pot avea probleme?,cum poate verifica politia sau rarul ca nu am limitare pe ea?)

Pe strada e greu sa verifice. Poate daca este vreo unul care stie ceva despre mobre sa se prinda dupa accelerare ca nu mai ai limitare. Chiar si asa nu stiu daca au o baza legala sa iti retina mobra daca o suspecteaza de modificari.

Nu am vazut cum arata ceva limitat dar este posibil sa aiba un sigiliu pe undeva si daca nu mai este (pentru ca ai scos limitarea) atunci ai probleme mari.

Nu mai ai rabdare pina iti iei categoria A?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Seba29 a spus:

nu am inteles la ce te referi dar nu cred ca este nevoie sa iti dau tie explicati ca sa ma crezi pentru ca oricum nu are relevanta,am cerut duar un sfat,multumesc oricum

Amice, hai că ești penibil.

Asfalt uscat și Succesuri maxime.

Si: să NU-mi scrii, Mitică 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...