Jump to content

Husa okis - pentru moto marisoara(ex Varadero)

foxbat
 Share

Recommended Posts

Salutare,

Ce recomandati va rog ? E plina piata de "foite de tigara"care tin o iarna.

Va multumesc,

Salut! Eu am folosit doar huse oxford. Nu mai stiu ce modele, oricum " ieftin si bun" 😜 

Daca motorul sta in zona predominant insorita, cauta sa aiba stratul acela reflectorizant, gri, care functioneaza ca un parasolar.

Prima husa m-a tinut 2 ani, pana i-a aparut o fisura, in conditiile in care am folosit-o in exterior intre martie si decembrie,iar la 2 luni o si bagam la masina de spalat. 🐕🐕 adorau sa faca pipi pe husa. 

Daca e flux bun de aer in zona in care o tii, se aerisesc bine deoarece in perioadele umede nu am gasit condens sub ele si nici oxidari pe motocicleta.

Daca iei o husa de vreo 300-400 lei, cu siguranta te va tine mult mai mult.

PS Husele sunt pe marimi. Mergi la un magazin moto si ei o sa verifice compatibilitatea cu motocicleta ta.

A plecat odata cu motorul de atunci, nu avea nici un defect dupa 1 an. Singurul motiv pentru care sunt la a doua e ca am schimbat motocicleta si am mai cumparat una :)))

1 oră în urmă, vik_t a spus:

Ati avut probleme cu pisicile care intra pe sub husa si distrug saua? Daca da, cum ati rezolvat?

am bagat moto in garaj :D

1 oră în urmă, vik_t a spus:

Ati avut probleme cu pisicile care intra pe sub husa si distrug saua? Daca da, cum ati rezolvat?

pune o greutate pe sa, peste husa. O caramida. Nu o sa se mai poata strecura.

Acum 28 minute, Cavaleru a spus:

am bagat moto in garaj :D

de-as avea.. 😅

Acum 21 minute, tzunoi a spus:

pune o greutate pe sa, peste husa. O caramida. Nu o sa se mai poata strecura.

mersi de idee, incerc 😀

eu tineam moto in curte inainte sa am garajul inchis. aveam aceeasi problema, a murit baba de la parter care le dadea de mancare la toate pisicile din cartier si cu cealalta baba care avea acelasi fetish am reusit sa ma inteleg sa nu le mai dea de mancare in curte sau apropriere

s-au imputinat treptat si am scapat de ele (intr-un an si ceva) si intre timp mi-am inchis si garajul si am mutat moto inauntru.

La 11.07.2022 la 8:51, foxbat a spus:

Ce recomandati va rog ? E plina piata de "foite de tigara"care tin o iarna.

Salut!

Daca vrei husa dedicata pentru motocicleta ta, este in Bucuresti un tip (acum 2 ani am sunat eu si era valabil), care confectioneaza. Îti alegi materialul, mergi cu moto si iti face pe dimensiune.

Las numar de telefon si verifici daca iti surâde ideea. Este pe undeva pe langa Cismigiu.

Darian:0722564409 

La 11.07.2022 la 14:26, vik_t a spus:

O alarma simpla pentru biciclete, sensibila la vibratii, cu prealarmare, montata sub sa. Urcat pisica...facut câr-câr.... țuști pisica.... In mare cam asa functioneaza 🤭

Doar ca pe pisica o doare la basca de alarma. Pe vecini insa nu. Daca o alarma e asa sensibila sa sesizeze o mitza atunci e prea sensibila. 

nu e chiar asa. o matza care se urca pe motor activeaza alarma fara probleme(senzor de soc).

gandeste-te - sunt peste 3 kg (unele spre 8). sare pe sea, se urca etc.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...