Sari la conținut

Intrebare / Recomandare geaca touring (fixare protectii)


Postări Recomandate

Salut,

 

Pentru ca prin descrieri / review-uri nu prea se discuta despre modul de fixare a protectiilor (umeri / coate), apelez la voi in speranta ca gasesc niste raspunsuri. Scuze in avans, daca s-a mai discutat.

 

Pe scurt, gecile pe care le-am avut pana acum (de buget, ce-i drept), au folosit buzunare cu prindere prin scai pentru fixarea protectiilor. Evident, dupa ceva timp, scaiul nu mai prinde ca la inceput si devine din ce in ce mai dificil sa pun totul la loc dupa spalare.

 

Puteti sa recomandati modele de geci care sa foloseasca fermuar in loc de scai ?

 

Multumesc,

Ciprian

Editat de Ciprian_B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Luv,

 

Multumesc pentru raspuns! Pasagera are un model de la Dainese (imi scapa numele, o sa verific) care are fermoar la buzunarele pentru protectiile de la coate. De aici si speranta ca poate mai exista alte modele de la alti producatori.

 

Problema cu gecile mele de buget este ca scaiul / ariciul se desprinde si de plasa din interior. Datorita uzurii per total, as prefera sa fac un upgrade, macar pentru plimbarile mai lungi.

 

Ciprian

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, Ciprian_B a spus:

Salut Luv,

 

Multumesc pentru raspuns! Pasagera are un model de la Dainese (imi scapa numele, o sa verific) care are fermoar la buzunarele pentru protectiile de la coate. De aici si speranta ca poate mai exista alte modele de la alti producatori.

 

Problema cu gecile mele de buget este ca scaiul / ariciul se desprinde si de plasa din interior. Datorita uzurii per total, as prefera sa fac un upgrade, macar pentru plimbarile mai lungi.

 

Ciprian

 

 

eu am un costum textil clover, are 5 ani indata si muuulti km la activ. inca sunt ok toti aricii :D

Buzunare care se inchid cu scai, respectiv cele de genunchi au scai pe ele ca sa le si poti regla pe o banda de arici-mai sus mai jos. 

Deci cred ca , asta e diferenta intre echipament de buget vs ceva mai de calitate-firme consacrate. AM avut si inca am si echipament de buget, la fel, incep sa se destrame aricii, decolarate, etc. Da, discutam de o geaca de 550 vs o geaca de 2000 lei. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 52 minute, Ciprian_B a spus:

Pasagera are un model de la Dainese (imi scapa numele, o sa verific) care are fermoar la buzunarele pentru protectiile de la coate. De aici si speranta ca poate mai exista alte modele de la alti producatori.

Asta pentru că acele buzunare au accesul pe exteriorul gecii.

Dar la umeri sunt pe interior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ l.u.v : atat pentru coate cat si pentru umeri sunt pe interior. Coatele au buzunar cu fermoar, umerii se prind direct cu scai pe interiorul gecii. M-am uitat la geaca, nu reusesc sa gasesc numele scris pe undeva, iar pe site-ul producatorului nu o gasesc.

 

Mai astept, poate mai vine cineva cu o idee.

 

L.E. : ar fi ok si cu buzunarele pe afara, daca s-ar gasi

Editat de Ciprian_B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa abandonezi la modul general fixatiile in gandire, iti va fi mult mai bine in viata.

Ia o geaca de la un producator consacrat, ce ofera o calitate macar medie. La 3-4 sezoane oricum e indicat sa schimbi echipamentul, plus ca apar tehnologii noi in materie de siguranta sau confort si e pacat sa nu profiti de ele.

Scai sau fermoar, spor la cumparaturi!

 

 

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...