Sari la conținut

Donatii - dar nu in bani


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai ce e "bine zis"? ca asta facea misto de faza cu donatiile. misto in sensul ca e cam impotriva. sau asa am desprins eu, in prostia mea... ma mir cum mai sta in romania avand in vedere cata scarba are fata de orice tine de nationalitatea lui. ma si intreb cine il tine legat sa nu strapunga civilizatia de "dincolo". probabil e genul care daca ar fi plecat 3 luni te-ar intreba la intoarcere "cum se zice la asta in romaneste". plm...

iar tu vad ca esti dispus sa donezi.

 

 

nu stiu daca va ajuta pozele cu rigla la ceva, dar totusi...

 

 

a plecat la kill4speed

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Theodor

Salut,

 

In curand, pe 21 iulie, eu si tatal meu vom pleca intr-o calatorie de aproximativ 2 luni in zona Asiei Centrale, in Muntii Pamir. Cum cheltuielile cu o astfel de calatorie sunt considerabile, ne-am gandit sa apelam la colegi motociclisti sau la oamenii care apreciaza astfel de calatorii. Va invit pe site-ul nostru, http://tworidepamir.ro/ , sa aruncati o privire si eventual sa oferiti o donatie in schimbul unui set de poze de pe parcursul calatoriei.

 

Va multumesc !

 

site : www.tworidepamir.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@latomeru

 

As dori eu Clive Barker's Jericho. Am si Undying-ul in original si nah...sa le am pe amandoua. Daca mai e de actualitate, lasa-mi un pm si dau datele necesare.

 

Multam fain :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot se zicea mai sus... am de dat o geaca touring Buse, marimea M (50), luata in 2008. Acu aproape 2 ani a suferit o cazatura pe asfalt si are ceva gauri pe partea stanga. Eu tot am mai folosit-o un an dupa aia si asa, deci pt cine chiar are nevoie, nu cred ca ar fi o problema. Poze mai jos si cu geaca si cu gaurile.

 

Si daca tot am ajuns pe aici, mai vreau sa scap si de niste genti laterale textile. Le-am folosit pe CBF, cu prindere pe sub saua pasagerului. Cand sunt pline stau foarte bine, dar cand sunt goale isi pierd forma si nu stau prea ok pe motor. Aveau initial niste benzi de plastic care le dadeau forma, dar s-au rupt in nici un an. Daca gaseste cineva materialul care sa le tina la forma, sunt super genti.

post-41145-0-35484800-1370700344_thumb.jpg post-41145-0-77062400-1370700459_thumb.jpgpost-41145-0-38520700-1370700443_thumb.jpgpost-41145-0-17370800-1370700383_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator iulian chirita

pai ce e "bine zis"? ca asta facea misto de faza cu donatiile. misto in sensul ca e cam impotriva. sau asa am desprins eu, in prostia mea... ma mir cum mai sta in romania avand in vedere cata scarba are fata de orice tine de nationalitatea lui. ma si intreb cine il tine legat sa nu strapunga civilizatia de "dincolo". probabil e genul care daca ar fi plecat 3 luni te-ar intreba la intoarcere "cum se zice la asta in romaneste". plm...

iar tu vad ca esti dispus sa donezi.

 

 

nu stiu daca va ajuta pozele cu rigla la ceva, dar totusi...

doctore,nu prea ai treaba p-aci pe la noi.eu nu sunt impotriva donatiilor.sunt impotriva CERERII de donatii.aia e cersetorie nu donatie.cine are nevoie de ceva ar trebui sa caute poate a postat cineva ca doneaza,dar noi cersim ca e mai usor sa astepti sa pice din cer.

Si ca sa iti demonstrez (desi nu ma intereseaza parerea ta) ca NU sunt impotriva donatiilor cauta cateva pagini mai in urma si vezi ca am donat anvelope moto,chiar 2 seturi,si unele auto.dar nu le-a cerut nimeni dinainte.

......si nu iti mai da cu parerea despre mine ca vorbesti numai prostii,si e pacat sa umpli forumul cu parerile tale inutile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca tot am ajuns pe aici, mai vreau sa scap si de niste genti laterale textile. Le-am folosit pe CBF, cu prindere pe sub saua pasagerului. Cand sunt pline stau foarte bine, dar cand sunt goale isi pierd forma si nu stau prea ok pe motor. Aveau initial niste benzi de plastic care le dadeau forma, dar s-au rupt in nici un an. Daca gaseste cineva materialul care sa le tina la forma, sunt super genti.

Mii de mulțumiri!

post-7334-0-06671300-1370712101_thumb.jpg

Rămîn dator! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto genti :ok:

 

Am o baterie pe care vreau sa o dau, acu e pe Hornet, cred ca are 5 sau 6 Ah, dar e no name, nu ceva cunoscut.

Am folosit-o maxim 2 luni, dar mi-am luat alta acum.

Nu e busita sau altceva, doar ca am vrut sa-mi iau un Toplite.

Cine o vrea pe pm va rog, trebuie doar sa vina dupa ea, nu trimit prin posta.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu speram sa doneze cineva niste coburi/genti laterale, dar nu am stat atent la donatii. Asta e, poate data viitoare. Sau poate da norocul peste mine si fac rost de bani si imi iau un set complet pt Banditul meu. Oricum, frumos gest, meriti o bere daca ne-om intalni vreodata pe drumurile patriei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de multe multe si toti avem nevoie de multe si de altele...

 

Cine are o viziera. ???? sau une imi pot reconditiona viziera ca am fost pe un munte.. si norocul meu ca am pus casca deschisa pe o piatra si a fost de ajuns sa vina un vant puternic..si mia rastogolit casca de numa numa.. si viziera a rezistat dar e zgariata la fel si casca dar nu pot renunta la ea .. ca o iubesc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ati vazut, gentile s-au dat si s-au potrivit tare bine pe motor. :cheers:

Legat de geaca, tre sa fac o mentionare pe care am uitat-o in post. Nu trimit prin posta, in cel mai fericit caz poate ma intersectez pe undeva pe drum si o pasez din mers. Dar cele mai mari sanse le au cei care sunt din Bucuresti sau care pot da o fuga prin Bucuresti.

Si imi rezerv dreptul de a alege persoana careia ii dau geaca.

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mz-rt-125/2

salut.are careva niste manusi sau ghete de enduro de marimea 44-45.As avea novoie foarte mult insa sunt prea scumpe.Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca a fost cumparata cu vreo 3 ani in urma, a fost folosita de maxim 30 ori ca si casca de pasager (am tot vandut motocicletele si am stat pe bara). Interiorul este spalat si arata bine, am mai reparat eu sistemul de prindere pe ici pe colo al captuselii de interior; casca a fost folosita NUMAI cu cagula; defectele care se vad in poze asa au fost de la bun inceput. Viziera este ok (a fost spalata si are urme de apa "uscata" de aia pare zgariata); nu se mai inchide ermetic, va dati seama; sistemul de prindere este bun. Eu am achizitionat o alta casca pt pasager ceva mai buna si asta nu imi mai foloseste.

Acest topic se adreseaza celor care au scutere si au o mizerie de casca si pt care aceasta ar fi un upgrade.

 

Saptamana viitoare plec spre Bucuresti din Braila,o sa o iau cu mine daca sunt doritori din Bucuresti. Pt Galati, predarea se face personal, pt restul oraselor, transportul se face prin curier, cumparatorul platind transportul. Asfalt uscat

post-65466-0-02006300-1371204193_thumb.jpg

post-65466-0-65050900-1371204200_thumb.jpg

post-65466-0-37288000-1371204206_thumb.jpg

post-65466-0-96267900-1371204213_thumb.jpg

post-65466-0-75220800-1371204220_thumb.jpg

post-65466-0-81784800-1371204229_thumb.jpg

post-65466-0-78439000-1371204236_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Donatii - dar nu in bani
  • l.u.v locked this topic
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...