Sari la conținut

Sfat scuter 125-200cc


Alex1987
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La 11.08.2022 la 10:03, Sudsemnatu a spus:

Dupa ce am detinut in trecut un Silverwing de 600 care efectiv ma scotea din sarite cu consumul, anul asta am decis sa iau ceva strict de oras pentru deplasarile zilnice.

Am avut pe lista nmax de 125/155 sau pcx 125. Cum doar la Honda am gasit programul rabla disponibil si am optat pentru pcx 125 cu 4 ani garantie in limita a 100k. Il am de 2 luni, consuma 2/100km, e destul fasnet, stabil, la viteze de peste 70 se simte lipsa parbrizului inaltat dar in rest nu ai ce sa iti doresti mai mult de la jucaria asta. Am vazut video cu oamenii care au facute ture in Dolomiti cu PCX. Are keyless go, abs cbs, controlul tractiunii, mufa de incarcat telefonul, start and stop la semafor, spatiu de depozitare garla sub sa, bord digital. Nmaxul e identic doar ca are disc pe spate si costa cu 500 de euro mai putin la RRP dar nu se incadreaza la rabla.
Acum decizia e a fiecaruia cat vrea sa dea pe un acaret si daca merit sa il ia de nou sau SH.

Pt NMax 125cc, daca ii adaugi Urban Pack, se încadreaza la Rabla cu tichet de 7500lei, iar NMax 155 s-a încadrat fara niciun accesoriu la tichet Rabla de 7500lei.

NMax 155 cu Urban Pack se incadreaza la tichet de 9000lei. In februarie 2022 am achiziționat NMax 155 prin Rabla, și livrat in August 2022.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
La 12.08.2022 la 14:31, Adrian M. a spus:

Salut,

ce inseamna spatiu garla sub sa? 2 casti?

Da, incap 2, dar una full si una open face, in rest, am luat o data un bax de apa plata sub sa. Eu bag casca, manusile si geaca fara probleme. 

La 20.08.2022 la 10:28, Rares42 a spus:

Pt NMax 125cc, daca ii adaugi Urban Pack, se încadreaza la Rabla cu tichet de 7500lei, iar NMax 155 s-a încadrat fara niciun accesoriu la tichet Rabla de 7500lei.

NMax 155 cu Urban Pack se incadreaza la tichet de 9000lei. In februarie 2022 am achiziționat NMax 155 prin Rabla, și livrat in August 2022.

Bravo, eu am fost la yamaha si nu mi s-au parut prea cooperanti, ba ca nu au, ba ca nu stiu cu tichetele, nu mi-au zis nimic ca as putea lua urban pack ca sa pot beneficia de discount mai mare, m-ar fi incantat in parbriz mai inalt si poate o case de 39L, nu ar fi stricat, la urma urmei pot sa ii pun si la PCX aceste 2 lucruri.

 

Una peste alta, astia de la Honda Nord au fost mai primitori ca sa zic asa, cu clientii. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Am rămas dator față de voi având în vedere sfaturile mai mult decât utile pe care mi le-ați oferit. 

 

Școala am terminat-o, am luat și permisul în luna octombrie. 

Cu aproximativ o săptămână înainte sa obțin permisul mi-a venit și jucăria acasă. 

 

Este vorba de o Honda NC750X DCT, an 2014.

 

Am avut noroc de vreme bună și timp de o luna am mers aproape zilnic cu ea prin București și de câteva ori prin afara. 

 

Sunt foarte mulțumit, având în vedere că eram chitit pe o cutie automata și ceva spațiu de depozitare. 

 

Toate cele bune! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...