Sari la conținut

Motociclist somat cu pistolul


ShadowAdy
 Share

Postări Recomandate

Lasati, sa someze cu arma, sa o faca de fiecare data cand nu opresti la semnalul lor. Uite asa pas cu pas o sa castige politia lupta asta cu toti tembelii care umbla pe strazi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a putut opri ca avea viteza prea mare 🤣 Da' cat avea ? 200 ? Chiar si asa tot se vedea intentia de a opri, un stop de frana aprins, vezi ca incearca sa reduca, dintr-astea. Musteriu' nostru a facut niste boacane mari, mai mult ca sigur. Acu o da in eschive si se preface victima. Da-i dreq si pe astia cu sportivele lor cu tot in costumasele lor de trackdays 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ,echipamentul mobristului a fost de vina.))) Prin partile  alea ,daca nu circuli cu carutza esti < allien >. )))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, KarolyTM a spus:

Prin partile  alea ,daca nu circuli cu carutza esti < allien >. )))

 

Prin partile alea, Timisoara e considerata capitala mondiala a homosexualitatii. Si timisorenii...   oh, scuzati!

 

 

E misto sa generalizam, nu?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

Lasati, sa someze cu arma, sa o faca de fiecare data cand nu opresti la semnalul lor. Uite asa pas cu pas o sa castige politia lupta asta cu toti tembelii care umbla pe strazi.

 

Am vesti proaste. ieri am avut o situatie in care a fost nevoie de interventie politie. ce sa vezi, in loc sa verfice o tot dadeau cu " asa e in trafic", " va vad om in toata puterea" , " si eu sunt motociclist si patesc zilnic asa ceva".

Deci daca pana si apartorii legii nu fac nimic impotriva "drive rage-ului" si a agresivtatii in trafic nu ai al ce lupta sa castigi.

legea e degeaba daca nu se aplica.

 

si tot eu is de vina ca nu am camera pe bord, cica

desi erau camere gramezi in zona (pe stalpi), publice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ShadowAdy a spus:

Da, era!

Omul nu a oprit la somatii. In alte tari civilzate, un politist ar fi sarit pe el si i-ar fi pus imediat catusele...

Doar pentru ca e motociclist, nu inseamna ca e nevinovat.

Auzi la ala, ca nu a putut opri in siguranta...Da-l incolo de racer, ca iti dai seama de intentia politistilor...sau opresti 50 metri mai incolo, nu se supara nimeni...

Si-a facut-o cu mainile lui

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, Cavaleru said:

Lasati, sa someze cu arma, sa o faca de fiecare data cand nu opresti la semnalul lor. Uite asa pas cu pas o sa castige politia lupta asta cu toti tembelii care umbla pe strazi.

 

Mno ... unii tembeli (căruțași) ”dau” peste motocicleta poliției:

https://infotraficromania.ro/accident-moto-pe-dn39-in-localitatea-eforie-nord/

Aici era invers?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, Krimh a spus:

 

Parca nu era acceptata ca proba.

 

Poate fi sau nu acceptata ca proba in instanta, dar pana la judecator, filmarea e in general bine primita de politisti care pot intocmi procesul verbal de constatare in functie de ce vad pe camera. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Motorist@ said:

Omul nu a oprit la somatii. In alte tari civilzate, un politist ar fi sarit pe el si i-ar fi pus imediat catusele...

Sau l-ar fi împușcat ”din eroare materială regretabilă”, în condițiile în care destinatarul nu a auzit somația (în cască), nu i-a fost înmânată sub semnătură (proprie) sau a refuzat (prezumție rezonabilă) să ”colaboreze” instantaneu cu organele abilitate

 

Secvență relevantă din (alte) țări civilizate :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

       In cazul meu au intrat cu masina pe contrasens inspre mine,incercand sa ma loveasca. Dosar penal,etc. Atat ca eu aveam permis si toate cele. Dupa reclamatiile de rigoare am descoperit ca nu existau in evidenta politiei,nici ei nici masina. Asa ca nu mai cred nici camera video.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, megamotoreta said:

Dupa reclamatiile de rigoare am au descoperit ca nu existau in evidenta politiei,nici ei nici masina.

Și ăștia erau investigatori sub ”acoperire”!

 

(148)

”(1) Autorizarea folosirii investigatorilor sub acoperire se poate dispune ...

a) există o suspiciune rezonabilă cu privire la ...

b) măsura este necesară ... date fiind particularităţile cauzei ...

c) probele sau localizarea ... nu ar putea fi obţinute în alt mod ...

(2) Măsura se dispune ... la cererea organului de cercetare penală ... trebuie să cuprindă ...

...

c) identitatea atribuită investigatorului sub acoperire.”

 

Bingo?

:D

 

Bonus:

 

Editat de patrick1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegule  < TETEA> , este corecta afirmatia   TA ca in Timisoara este ceea ce ai declarat.Tinand cont de faptul daca esti cumva totusi din zona respectiva a judetului Vrancea.Sau vreun pistolar comunal in actiunea filmata? ))))  Asta asa ,in general, ca tot este Forum iar unii glumesc,altii se oftica .)))

Toti cunosc situatia rurala si urbana   din RO.Se reflecta si pe Forumul asta.  )))

 

Tot in general ,venind vorba,din anii 1970 ,incepand cu nea Nicu ,romanii au tot fost trimisi la Timisoara doar pentru sodom... Ironia a facut ca le-a si placut si au ramas pe aici.))) 

Asta ,asa in < general>,am scris cu un zambet tamp de homo... )))

 

Relax colegule! Concentreaza te mai degraba in viraje! SUCCES!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, Asimplu a spus:

Sunt sigur ca a fost somat asa degeaba, iar politistii au ceva cu motociclistii... Huaaaa! Moarte politistilor!!!

Folosirea armamentului din dotare este foarte strict reglemantata. Din articolul de mai sus nu rezulta ca ar fi existat o situatie in care "uamenii legii" ar fi fost nevoiti sa faca uz de arma. Dimpotriva, as indrazni sa zic ca felul in care au actionat, denota incalcari flagrante ale procedurilor, pe care trebuiau sa le cunoasca si sa le respecte. Si ale legislatiei care reglementeaza uzul de arma, desigur. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, SenorPink a spus:

In Târgoviște nu au avut sânge sa someze  pe nimeni, i-au batut țiganii de i-au indoit pe meleteni. 

 

Overkill

PAI … sa si someze platitorii de TAXE…😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, patrick1 a spus:

Și ăștia erau investigatori sub ”acoperire”!

 

(148)

”(1) Autorizarea folosirii investigatorilor sub acoperire se poate dispune ...

a) există o suspiciune rezonabilă cu privire la ...

b) măsura este necesară ... date fiind particularităţile cauzei ...

c) probele sau localizarea ... nu ar putea fi obţinute în alt mod ...

(2) Măsura se dispune ... la cererea organului de cercetare penală ... trebuie să cuprindă ...

...

c) identitatea atribuită investigatorului sub acoperire.”

 

Bingo?

:D

 

Bonus:

 

Nu,erau in patrulare si m-au vazut in trafic. Aveau uniforme si tot degeaba,nu exista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

31 minutes ago, megamotoreta said:

Nu,erau in patrulare si m-au vazut in trafic. Aveau uniforme si tot degeaba,nu exista...

Asta am și sugerat!

Eu am întâlnit polițiști de la serviciul judiciar deghizați (sub ”acoperire”) în polițiști rutieri (la pescuit nocturn, cu știrea șefilor).

Mno ... nu aveau caschetă albă, nu o purtau pe cap și habar nu aveau de cod sau regulament rutier (după ”consemnări”).

Nu se mai numește ”uzurpare de calități oficiale” ci ”sub acoperire”.

E bine să le ceri (în prealabil) să prezinte o legitimație și un ordin de serviciu.

Uniforma poate fi și furată :D

Nu doar identitatea.

Atribuită ...

(de pistol)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu comentez incidentul în sine pentru că motoristul trebuia să oprească și aici se putea termina discuția.

Dar...abia aștept să văd niște interlopi opriți în felul ăsta!

Interlopi adevărați că și eu arăt ca unul, dar doar arăt sau mă prefac câteodată.. 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...