Sari la conținut

Pot conduce cu A2?


Ionut1213
 Share

Postări Recomandate

Acum 9 ore, ENEOS a spus:

 

 

Postase cineva aici pe forum pățania. 

 

stiu de topicul ala cu baiatu' cu B-ul si MP3 :)

eu nu faceam nimic, nu ma mai duceam la politie, nu EU dadeam explicatii, doar imi sunam avocatul si deschideam proces pt abuz si hartuire si alte chestii de astea :) :)

 

 

Acum 9 ore, ENEOS a spus:

. Organul... e așa cum îl știm. 

exact. 

ca pwula :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din păcate în România războiul cu autoritățile e ca lupta lui Don Quijote cu morile de vânt, dacă nu mai rău. Și tot tu ieși fwtut, chiar dacă ai câștig în instanță îți diminuează cheltuielile de judecată atunci când e statul parte în proces. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten a primit amendă pentru rovinieta de la o mașină pe care o vânduse cu 5 ani in urmă. A dat cnair în judecată, dar ghici ce: a pierdut. Nu era vorba de 250 lei, ci de principiu, dar autoritățile nu au așa ceva, iar cu tribunalul... sunt lămurit și cu judecățile. 🤮

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred ca a instrainat masina facand toate demersurile legale, si a pierdut in instanta. Mai cere-i detalii...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1!!

PS.

am patit si eu cu o masina, vanduta cu factura, fiscal, tot tacamul

cumparatorul n-a platit rovinieta, normal mi-a venit mie amenda

sun la CNADNR sau CNAIR, dracu mai stie cine mi-a trimis amenda, in fine

le explic situatia, cu acte doveditoare, mi-au zis ca numai in instanta pot sa-mi recuperez banii, pe ei nu-i intereseaza, ....pixxda mamii lor!

am avut noroc cu cumparatorul, care era un om corect si mi-a restituit contravaloarea amenzii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, apriliacluj a spus:

am avut noroc cu cumparatorul, care era un om corect si mi-a restituit contravaloarea amenzii :)

 

Repet, in instanta nu aveai cum sa pierzi (decat timp). Oricum e mai bine ca ai rezolvat cu omu'!

 

 

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Am pățit și eu cu CNANDR la fel cu o mașină vândută.

Am câștigat fără probleme în instanță.

Înainte nu se putea rezolva decât în instanță, dar de câțiva ani parca s-a schimbat legea și o poți rezolva direct la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era la un moment dat o chestie, să faci o înștiințare la DRPCIV pe baza contractului de vânzare vizat de taxe și impozite a.î. atunci când se face interogarea bazei de date pt a trimite vreo amendă aceasta să nu mai fie trimisă către cel care a înstrăinat vehiculul. Nu știu dacă or fi reușit în final să unifice bazele de date și să știe unii ce fac ceilalți, practic transferul de proprietate are loc în momentul în care vânzătorul pune viza pe contract, ulterior acelui moment mă îndoiesc că vreo instanță nu ar anula o sancțiune aplicată cuiva care nu mai deține bunul la momentul contravenției. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul e de pe forum și poate să confirme, dacă vede topicul. Și eu am fost surprins de decizia instanței, dar sunt pățit cu "judecățile" și totuși unele chestii parcă nu mă mai miră atât de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...